Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a baj a Hitgyülekezettel?

Mi a baj a Hitgyülekezettel?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem ismerem ezt a vallást, de mindenkitől azt hallom, hogy nagyon rossz, meg hogy szinte szekta, stb. Megindokolni nem szokták, ha rákérdezek.

Valaki el tudná mondani, hogy mi is ez, és a mi a baj vele?

Köszönöm!


2016. okt. 16. 14:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%

Nem csak a Hit gyülekezetét lehet ide sorolni, de ha már erről van szó akkor a Bibliában leírtak szerint lehet azonosítani azt, kii azok akik szembe helyezkedve próbálnak meg Jézus nevét felhasználva, téves vallást létre hozni, és fent tartani.


Ugyan is az, hogy valaki Jézus nevében tesz dolgokat, még nem jelenti, hogy Jézus egyetért vele, és ezt maga Jézus is kihangsúlyozta.

Máté 7:21-

2016. okt. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem vagyok hit gyülekezetés. De téged félretájékoztattak. Ez nem egy vallás ez egy felekezet a keresztény valláson belül. Olyan mint a katolikus ortodox evangélikus stb. Őket evangéliumi keresztényeknek hívjuk.
2016. okt. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Bocsánat, rossz volt a szóhasználat.

Tudom, hogy ők is keresztények, persze. Csak nem tudtam, hogy ennyire nagy különbség van a vallás és a felekezet szó között.

De a kérdésre visszatérve tudnál valamit mondani?

2016. okt. 16. 17:17
 4/11 anonim ***** válasza:
Az a gond, hogy ott komoly agymosás megy, és tulajdonképpen a pénz mozgatja az egészet.
2016. okt. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

mint minden vallással


a lelked fenyegetik az örök kárhozattal ha nem úgy fütyülsz ahogy ők akarják

2016. okt. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ezt azért nem tapasztalatból mondjátok, hanem mások mondták nektek. Én azt mondom, ez nem így van. Mivel a mai napon már sokat írtam a témában kapcsolatban, menbocsátjátok nekem, ha inkább belinkelem. A megszólítást és a láthatólag másnak szóló mondatokat vonjátok ki belőle:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__8..

2016. okt. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha megnézed a régi videóit, úgynevezett "Szent Szellem betöltekezése" címmel, láthatod, ahogyan rázzák testüket, remegnek, háttal földre esnek, természetfeletti örömkifejezésükben, na ez az, ami engem is riaszt.
2016. okt. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2016. okt. 17. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Elhiszem, hogy riaszt, de vannak az életben ennél riasztóbb dolgok is. Például egy felhergelt lincshangulatú tömeg, aki azért húz fel valakit a lámpavasra, mert egyikük szerint egy arra járó embernek olyasmi cipője van, mint az ÁVH-soknak. Vagy azért, mert valaki az antropológiai jegyei alapján egy adott népcsoporthoz tartozik, vagy hasonlít rájuk, vagy csak szimplán nem szimpatikus.


Sokkal megnyugtatóbb lenne, ha az emberek magától értetődően alkalmaznák a római jog egyik alapelvét, és mielőtt köveket ragadnának, meghallgatnák a másik felet is. Persze ez nagyobb intelligenciát igényelne, mint amivel egy átlagos tömeg rendelkezik. De hogy egyénileg miért nincs valakinek igénye a tájékozódásra, mielőtt pálcát törne, az számomra érthetetlen. A történelem jó példát szolgáltat arra, hogy a legvéresebb kezű diktátorok, akiket a történelem utólag leírt, azok közül került ki, akik az igazság nevében léptek fel, hogy rendet csináljanak. Maga Hitler is ilyen ember volt, de a középkori szent inkvizíció, vagy az 1792-ben felállított guillotinok üzemeltetői is is csak "jót" akartak.

2016. okt. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

8-asnak: köszi :)

Asperrimus: hogy kerül ide egy kis ízelítő történelem? Én kifejezetten Hit gyülekezettel kapcsolatos kérdésre adtam választ, hogy amit csinálnak, riasztó! Az más dolog, hogy a történelemben is vannak ennél riasztóbb dolgok, a hozzászólásodra annyit írok: hogy minden vallás, ami a Földön létezik, hamis. Jézus nem vallást, hanem egyházat alapított, amelybe minden Krisztushívő tartozik.


https://www.youtube.com/watch?v=WIwDSB5Yntc&t=0s

2016. okt. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!