Szociális munkás képzést megéri elvégezni a mai világban?
A diplomát adó egyetemi képzést igen, akár levelezőn is, de a gyorstalpaló szocmunkás asszisztens, meg hasonló munkaügyis tanfolyamokat nem igazán. Munkaadója válogatja, hogy elfogadják-e ezeket, vagy sem.
Valójában a diplomát is a papír miatt kell megszerezni, mert maga a képzés nem tanítja meg a szakmát. Ha mázlid van, akkor kifoghatsz néhány érdekes kurzust jó előadókkal, de ennyi.
Azonban csak élesben tudsz igazából szocmunkássá válni. Ezért fontosak a szakmai gyakorlatok. Be kell vállalni a lehető legrázósabb helyeket, lehetőleg a szocmunka minél több ágában, hogy vérprofi lehessél, mire lediplomázol. Arra mondjuk nem árt figyelni, hogy a gyakorlati helyiden ne az adminisztrációt zúdítsák a nyakadba, hanem közvetlenül a kliensekkel is tudjál eleget foglalkozni.
Ha Teréz Anya vagy: igen,
Ha nem: nem,
Ha nincs más választás: akkor meg tök mindegy (igen,mert kell a lé).
Ha ezen gondolkodsz, feltételezem tudod, hogy hiányszakma. Tehát munkát lehet vele szerezni, ha nem vagy válogatós.
Remélem, így értetted, mert ha azért kérdezted, hogy leszel-e ezzel a szakkal milliomos vagy elnyered-e az emberek elismerését, megbecsülését, és igent vársz rá, akkor melléfogtál. Ezt a szakot az tanulja, aki vállalja, hogy kevés pénzért fog sokat, fizikailag, szellemileg és érzelmileg megterhelő munkát dolgozni, az emberek kiröhögik, hülyének nézik, amiért ezt csinálja, akár még a kliensek is utálják őt. De ezt akarja csinálni, ezt érzi hivatásának.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!