Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztrejtvény! Ezt a szentsé...

Keresztrejtvény! Ezt a szentséget azok vehetik fel, akik súlyos betegségben szenvednek, műtét előtt állnak, vagy betöltötték a 60. életévüket?

Figyelt kérdés
Hogy hívják azt a nőt, aki megtalálta Krisztus keresztjét és felállítatta, hogy a hívek nyilvánosan tisztelhessék?
2016. szept. 27. 18:55
 1/8 aperitif válasza:

Utolsó kenet


Szent Ilona

2016. szept. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Betegek kenete
2016. szept. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

1. Betegek kenete

2. Szent Ilona császárné (Nagy Konstantin császár édesanyja) találta meg Krisztus keresztjét Kr. u. 325-326 körül, a Julián-naptár szerint szeptember 14-én.

2016. szept. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Andizsuzsi ***** válasza:

"Utolsó kenet"


Nincs utolsó kenet. Betegek kenete van. Akár többször is fel lehet venni, ha az élethelyzet ezt kívánja (ezért sem utolsó).

2016. szept. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 aperitif válasza:
Elnézést kérek a dezinformációért, én még úgy tanultam, hogy utolsó, azóta meg nem sokat foglalkoztam a dologgal, nem követtem a változásokat.
2016. szept. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Andizsuzsi ***** válasza:
Nincs miért elnézést kérni. Csak ezért javítottam, mert ma is sokan a halál hirnökének tekintik. A II. Vatikáni zsinat óta hangsúlyosan a betegek kenete.
2016. szept. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek !!!
2016. okt. 1. 11:31
 8/8 anonim válasza:
Nincs véletlen kötődésed Töröszentmiklóshoz? Csak azért kérdezem,mert a mi katolikus újságunk keresztrejtvényében is (többek közt) kérdések voltak.
2016. okt. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!