Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit csinalna Isten ha holnapto...

Mit csinalna Isten ha holnaptol ember lenne?

Figyelt kérdés

2016. szept. 15. 22:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
97%

"Ilyen nem fordulhatna elő,"


Bár a Biblia írja, de ha az őrtorony azt mondja, hogy nem fordulhat elő (gondolom, mert ha ők nem képesek rá, akkor Isten sem), akkor az úgy is van, ugye?

2016. szept. 16. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 How Arrow ***** válasza:
Már megtörtént!
2016. szept. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Az lehetséges, hogy emberként átállna a sötét oldalra és a pokolba kerülne halála után?
2016. szept. 16. 08:53
 14/16 anonim ***** válasza:

13- az nem lehetséges.

Gyorsan felpontyoztam a 2-est, nehogy Pietro leateistázzon! -aanna-


*Megjegyzés: Bár véleményem szerint a "Mindenhol ott van csak az emberben nincs?" - kérdés a 2-ben nem jelenik meg.

Nem értek egyet a "hiszen Isten a létező dolgok összessége" tétellel.


Isten: Egy - a LÉT, ami végtelen létesültre bomlik ki. Így lehet véges gondolkodásunkkal megragadni a végtelent- additíve nem. Minden rész (Ember) hordozza az egészet (Istent). Ezért lehetséges - vagyis potenciálisan adott- az Egészről gondolkodni, kérdéseket feltenni, közeledni és eljutni Hozzá. A mikéntjéhez a világvallások adnak útmutatót, segédkönyveikben - a szentiratokban. A szentiratok sajátja: minden mondata hordozza az egészet.

Ilyesmi. Egy kicsit elkalandoztam.

2016. szept. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Neem én ehez tul perverz vagyok xD
2016. szept. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

5-ös, azt írod: "Szerintem keresne, keresne, keresne

------

Csak az a kérdés, hogy amikor az Emberfia eljön, talál-e hitet a földön? "


Mármint miért kellene keresgélnie? Szerinted nem lát bele az emberek lelkébe, gondolataiba?

2016. szept. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!