Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha az araboknál tiltja a...

Ha az araboknál tiltja a vallás a cigizést, akkor miért az araboknál alakult ki a vízipipázás, mint ősi hagyomány?

Figyelt kérdés
meg hiszen sokan vizipipáznak:) és arabok
2008. okt. 1. 20:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy tiltja? Nem csak az alkoholt meg a disznóhúst? (Jó, tudom, több mindent, de erről még nem hallottam :s )
2008. okt. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A korán nem tiltja a dohányzást, csal azt tiltja, hogy egy gyermek, még ha 50 éves is, az apja előtt rágyújtson. A vízipipásra nem tudom magyarázatot, de ha megtalálom szólok:)
2008. okt. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
A vizipipázás nem számit dohányzásnak. Ezért.
2008. okt. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"A korán nem tiltja a dohányzást, csal azt tiltja, hogy egy gyermek, még ha 50 éves is, az apja előtt rágyújtson. A vízipipásra nem tudom magyarázatot, de ha megtalálom szólok:)"



Ezt tanítja, valóban? Akkor ez nem képmutatás?

2008. okt. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%

Nehez erre valaszolni roviden, de a tortenet a kovetkezo:

A Koran es egyetlen vallas a teruleten sem nyilatkozik a dohanyzasrol eredetileg. Hiszen joval korabban keletkeztek mint ahogy a dohany elterjedt volna a ma arabok lakta teruleteken. Viszont az Iszlam papok a kilencvenes evekben kiadtak egy dohanyzas ellenes fatva-t, ami a muszlimoknak megtiltja a dohany fogyasztasat - nem szep a megfogalmazas tudom, de a pontossag kedveert amit tilt az hogy dohanyt szivjanak - az egessegkarosito hatasa miatt. De a hatterben ezt sokkal inkabb a kinnt uralkodo protekcionista gazdasagi megkozelites motivalta. Ezt persze kulonbozokeppen ertelmezik maig minden orszagban.

Marsreszrol, a shisha mint hagyomany szinten joval a dohany megjelenese elott a terjedt el a teruleten, es evszazadok ota tarsadalmi erintkezes egyik legfontosabb esemenye. Masresszrol hagyomanyosan nem dohanyt szivnak benne, hanem mas novenyi szarmazekokat... :) ..


Es igy nem is kepmutatas.. :)

Remelem segitett..

2008. okt. 2. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem értem. Gondolom nem a dohány növénnyel van a gond, hanem az egészségkárosító hatással. És ez megvalósul más növényekkel is a vizipipában, nem?
2008. okt. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
meg különben is sértésnek veszik az arabok ha valaki rágyujt elöttük cigivel,már mint a nagyon vallásosabbak,de ezek szerint tiltja a vallásuk ha sértésnek veszik.amugy még soha nem láttam egy arabot se cigizni,pedig voltam már olyan helyen ahol sok arab va
2008. okt. 2. 14:23
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
a vizipipa cseppet sem olyan káros, mint a dohányzás, mivel a füst a vizen keresztül megszűrődik, és így a káros anyagok nagy része a vízben marad
2008. okt. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát én voltam Egyiptomban, úgy füstölnek, mint a gyárkémény... Még a tizenévesek is.
2008. okt. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer egy könyvben olvastam:

"A muszlimoknak tilos az öngyilkosság, a részletekben elkövetett is pl. dohányzás)"

Ez is lehet magyarázat!

A vízipipa "dohány" mellesleg nem is dohány, hanem mézes gyümölcsdarabkák, tehát messze nem olyan káros, mint a cigi (nikotin, kátrány stb)

mellesleg muszlim vagyok, és tök ciki, de nem tudom, hogy pontosan miért is tilos.

2008. okt. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!