Lehetsz te egy"szent"?
Mit jelent az,hogy "szent"?Van-e azonosság a"kiválasztottság",és a "szentség"között?
Válhat-e a szentből profán,és a profánból szent,s ha igen,miként?
A "Szent"szó értelme egyetemes jelentését szeretném kibontani,melyet azonos értelemben használnak keresztények,és buddhisták.
A Bibliában "szentnek nevezik Istent,az Ő megjelenése helyét, a neki épített helyet,tárgyait,Isten Fiát,s az Ő követőit,azok viselkedését.
A buddhisták a szertartásaikat irányító élő,és egykori személyeket,s azok irodalmát.
1. Szent a természetfeletti, isteni erők (fizikai) megnyilvánulását jelenti. Kiválasztottság és a szentség ugyanazt jelenti. Már az első, legkezdöbb kiválasztottak is szentek, mert gyakran képesek ihletbe kerülni, sorsuk védve van. Lehet hogy még nem ragyognak olyan nagyon, de jobb őket szentnek tekinteni, mert közel jutottak ahhoz, őt képviselik és védelmét élvezik (a védelem pl tetszést okoz másoknál). Ja és átélték a legmagasabb szentséget is kis időre, hogy odatartozzanak, erejük és bizonyságuk legyen, bekerüljenek stb.
2. Válhat, a szent ugyanúgy tud profán lenni. A profán viszont nem válhat szentté, mert a szentség titkos tudás is egyben, amit hosszú idő alatt lehet csak megtanulni.
3. Amúgy majd irok ha lesz ihletettség, ami akkor lesz állandó és folytonos, ha teljesen kifogy a karma, és semmi nem áll annak az útjába. Karma minden szinten mindenhol van, egészen a végsőig, és el kell tűrni hogy ne legyen tartozás a világ felé (mert az akkor kerül ideális állapotba, ki van számolva és úgy jön az ihlet is, mert Érte van minden). Ha nincs ihlet, én se értem, mert akkor nem látszik semmi és minden erő elvész. Néha olyankor is kell néha irni pedig akkor nem lesz olyan erős és megfoghatatlan. Viszont utólag meg lehet tölteni erővel egy ilyen irást is. Miért? Mert ha azonos személytől származik, akkor az Ő gondolatához juttat el, és az ihlet energiája felvehető lesz, ha épp aktuális. És gondolatolvasás is létezik Istennél, amit sokkal könnyebb neki ilyen irásokon keresztül végrehajtania.
A mi "szent"kifejezésünk nem tartalmaz olyan jelentést,ami annak transzcendens voltára utalna.Az inkább az Isten számára elkülönített,kiválasztott jelentéssel bír.
Nyilván,a buddhizmus ősi szent könyvei szanszkrit nyelven íródtak.A szentnek fordított szanszkrit szó milyen kifejezésből ered?Annak milyen jelentései vannak?
Szervusz.
Igen lehetsz, de a szónak az átvitt értelmében.
Ugyan is olyan szent soha nem lehetsz és nem is leszel, mint Isten.
Maga a Teremtő is kéri, hogy törekedjünk arra, hogy szentek legyünk.
(1Péter 1:15, 16) 15 hanem összhangban a Szenttel, aki elhívott benneteket, ti magatok is váljatok szentté egész viselkedésetekben, 16 mert meg van írva: „Legyetek szentek, mert én szent vagyok.”
Az előbbi tanú volt és ők nem hisznek a Bibliának.
"Pedig ilyenek voltak közületek némelyek: most azonban megmosattatok, megszentelődtetek, és meg is igazultatok az Úr Jézus Krisztus nevében és a mi Istenünk Lelke által."
Benne van minden.
"nem hisznek a Bibliának"
Ehhez képest idéztem belőle, hogy Isten kér minket, hogy legyünk szentek, amennyire lehet.S a Bibliát tartjuk a legfőbb tankönyvnek, Isten szavának.
Akkora a gyűlölete, hogy annak is ellent mond aminek nincs alapja.
"benne van minden"
Ez így van
Ez is:20 Ha valaki azt állítja: „Szeretem az Istent”, és mégis gyűlöli a testvérét, akkor az hazug. Mert aki nem szereti a testvérét, akit lát, nem szeretheti az Istent, akit nem lát.
a folyamatos harag, és gyűlölködés uralja a gondolatait, a béke helyett, mint ha nem bízna Istenben....inkább megelőzve Istent aláz meg másokat.
4. válaszoló!
Telitalálat!
Szentség:
Valakinek vagy valaminek a szent mivolta. A szentség azt jelenti, hogy ’valami vagy valaki vallási értelemben tiszta vagy makulátlan’. Valamint az eredeti héber szó, a qóʹdhes az elkülönítettség, kizárólagosság vagy a szent Istennek való odaszenteltség gondolatát hordozza; azt az állapotot jelenti, hogy valaki vagy valami el van különítve Isten szolgálatára. A Keresztény Görög Iratokban azok a szavak, melyeket úgy fordítanak, hogy „szent” (haʹgi·osz) és „szentség” (ha·gi·a·szmoszʹ [ezt a szót úgy is fordítják, hogy „megszenteltség”]; ha·gi·oʹtész; ha·gi·ó·szüʹné), hasonlóképpen az Istennek való elkülönítettségre utalnak, valamint akkor is használják őket, ha Isten szentségére utalnak, illetve ha valakinek a viselkedésében megfigyelhető tisztaságra vagy tökéletességre.
Isten azt mondta ókori népének:„Legyetek szentek, mert én, Jehova, a ti Istenetek szent vagyok” 4Mózes 15:40; 3Mózes 19:2.
Feljebb idézték Péter apostolt, aki szintén leírta a keresztényeknek, hogy legyenek szentek...
Kedves KZitus!
Igen.Az Isten számára elkülönített életnek csak úgy van értelme,igazság tartalma,ha az az Isten lénye lényegét meghatározó "Szeretet Törvénye"elvei szerint van megélve.
A vallásosságnak,én nem látom szerepét a szent életben.A vallásosság,egy földi szervezethez,dogmáinak való feltétlen hűséget,ragaszkodást jelent,annak tradícióival,melyek inkább a környezettől való elkülönülést,mint a feltétel nélküli isteni szeretetet,elfogadást várja el.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!