Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehet valaki, stabil...

Hogyan lehet valaki, stabil keresztény? Hogyan lehet megállni a kísértések közt, úgy hogy győztesen kerüljünk ki belőle?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 14. 18:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%

"Hogyan lehet valaki, stabil keresztény?"


Támassza ki magát. Vagy ásassa magát derékig a földbe. Garantáltan stabil lesz. :D


"Hogyan lehet megállni a kísértések közt, úgy hogy győztesen kerüljünk ki belőle?"


Egyszerűen legyél értelmes, civilizált, empatikus ember. Ennyi. Ehhez még csak vallás meg hit se kell, az úgyis csak összezavar. A lényeg már jóval vallások előtt létezett, azok csak kisajáították és elhomályosították. A lényeg pedig a megértés és a türelem, a békesség és az együttműködés, a józanság és az önuralom.

2010. ápr. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem nincs olyan, hogy stabil keresztény, mert az összes kísértésnek NEM lehet ellenállni, mégiscsak emberek vagyunk. Másrészt Jézus sem ezt kéri, hanem csak azt, hogy legalább próbáljuk meg... szóval a kérdésedre a válasz az, hogy nem lehet megállni sehogyse. Ha néha eszedbe jut, hogy amit most tenni készülsz, az bűn, akkor megpróbálhatod legyőzni a kísértést, és hidd el, ez sokszor nagy sikerélmény. :) Meg különben is, nem az a jó keresztény, aki bűntelen (ilyen nincs is), hanem aki tud szeretni. Szerintem ez a dolog lényege.


14/L

2010. ápr. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%

nem rossz amit előző mond..

Egyébként a kérdésedre a válasz egyszerű hittel, imádkozással.

2010. ápr. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
45%

Sehogy! A Törvény nem azért íródott, hogy betartsd, hanem azért, hogy lásd, nem tudod betartani, és érezd, hogy Isten nélkül mennyire reménytelen a helyzetünk.

Miből lehet tudni, hogy mindenki vétkezik és nem "stabil keresztény"?

Abból, hogy eddig mindenki meghalt a földön, mivel a "bűn zsoldja a halál."

Ha találkoznál egy, mondjuk 573 éves kereszténnyel, el ne engedd!

Igyekezz a barátja lenni, mert ő tudhat valamit.

2010. ápr. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Az ember erre nem képes saját erejéből, hanem mindig Isten segítségét kell kérnie, ha meginog, és akkor megőrizheti a megtért állapotát.
2010. ápr. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

"Sehogy! A Törvény nem azért íródott, hogy betartsd, hanem azért, hogy lásd, nem tudod betartani, és érezd, hogy Isten nélkül mennyire reménytelen a helyzetünk." -> Ott a pont. Tévedek, ha azt gondolom, hogy olvastad a Viskót? :)


Amúgy a második voltam :)

2010. ápr. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%

Szia!


Az eddigi válaszok fényében volna néhány kérdésem. Hogyan értelmezitek Jézus azon mondását miszerint:

"Legyetek azért ti tökéletesek, miként a ti mennyei Atyátok tökéletes"?

Jakab apostol azt írja, hogy "a kitartásban pedig tökéletes cselekedet legyen, hogy tökéletesek és épek legyetek minden fogyatkozás nélkül.".

Jelenések könyvében azt olvassuk, hogy "aki győz, az fehér ruhákba öltözik; és nem törlöm ki annak nevét az élet könyvéből". Ezek szerint lehet veszteni.

Én úgy gondolom, hogy a "megszentelődés" egy elvárás a valódi Krisztuskövetőkkel szemben, az pedig nem történhet másképpen, mint győzelmekkel.

Pál apostol azt írja, hogy "nem mondom, hogy már elértem, vagy hogy már tökéletes volnék; hanem igyekezem, hogy el is érjem, a miért meg is ragadott engem a Krisztus Jézus." A keresztény ember célja a tökéletesség, persze, ahogyan elmondtátok, ez nem megy saját erőből, de az nem igaz, hogy Istennel nem lenne lehetséges. Tanulságos Jézus beszélgetése a tanítványaival a gazdag ifjú megszégyenült elkullogása után: "Bizony mondom néktek, hogy a gazdag nehezen megy be a mennyeknek országába. Ismét mondom pedig néktek: Könnyebb a tevének a tű fokán átmenni, hogynem a gazdagnak az Isten országába bejutni. A tanítványok pedig ezeket hallván, felettébb álmélkodnak vala, mondván: Kicsoda üdvözülhet tehát? Jézus pedig rájuk tekintvén, monda nékik: Embereknél ez lehetetlen, de Istennél minden lehetséges." Pontosított fordításban: Istennel minden lehetséges.


Üdv: Péter

2010. ápr. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Péter!

Bocs,csak egy kérdés!"...annak nevét az élet könyvéből"--> az élet könyve lehet-e szerinted az Akasha krónika?


Amúgy bizony,szépen kell viselkedni a kereszténynek,példát kell mutatni az embereknek,meg kell mutatnia,hogy nem csábítja őt önzőség,és semmi,ami gonosz lenne!Szerintem,bár én nem vagyok keresztény,de régebben ez úgy volt,hogy aki tiszta,és jó volt,és keresztény,azt nagyon megbecsülték..ma már ha látnak egy papot(aki ki tudja miért is lett pap) nem az jut eszébe,hogy tiszteletet mutassan,hanem a sok pedofil!Elég szomorú,de ilyen a világ!Tűnj ki jócselekedeteiddel a keresztények közül,és mutasd meg,hogy nem vagytok ti mind egyformák,mondd el,hogy nem minden pap pedofil,vagy meleg,hogy tényleg szembeszálj az előítéletekkel!Ez fog a legstabilabbá tenni!Én kívülről úgy látom!De főként az a kérdés,hogy mi neked a kísértés,aminek nehéz ellenállni?Mert pl én nem tudok olyan kísértést mondani..na jó,talán a falánkság?Imádok enni..főleg ha van mit..

2010. ápr. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Kedves tegnap 21:55-kor hozzászóló!


Aranyos a kérdésed hozzám. Nem tudom mennyit hallottál az ezoterikáról, és a teozófiáról? A teozófia és a parapszichológia némely irányzata szerint az Akasha krónika a világtörténelem, s benne az emberiség minden eddigi történésére, gondolatára, körülményére és az isteni elrendelések következtében minden jövőbeni eseményére vonatkozó információk ezoterikus tárháza. Ez a világűr olyan dimenziójában helyezkedik el Akasha-jelek formájában, amelyhez csak az extraszensz képességű beavatottak, s közülük is csak a szellemvilág által kiválasztott médiumok férhetnek hozzá. Magyarul nem másról beszélünk itt mint spiritizmusról, amit a Biblia is egyértelműen elítél...


Egyébként legújabb kori tudományos kutatások szerint egyes kutatók nem tartják kizártnak, hogy az Akasha-krónika nem más, mint az indiai Kalinga tartományt az i. e. 3. sz.-ban meghódító Asóka [Ashoka, Asa-ka] (i.e. 265-238 körül uralkodott) császár szanszkritul Asaka nevének visszafelé való olvasatából alkotott elnevezés.


Maga a krónika pedig annak az óriási adattárnak az így titkosított nevét jelentette, amelyet Asaka a véres hadjárataitól megundorodva a kultúra és a tudomány akkori ismeretanyagának megmentésére hozott létre.


Semmi köze ennek a Bibliához, főként pedig Istenhez, aki a mennyben vezeti ezt az élet könyvét (Lásd Jelenések könyve).


Üdv. Péter

2010. ápr. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Péter:

Milyen kár..de azért van hasonlóság..szerintem..mindegy,köszi a felvilágosítást..

2010. ápr. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!