Minden embernek kell valami vallás amitől meg tudja határozni önmagát és a világot ami körülveszi?
Miért kéne ehhez vallás? Ha elkezdek hinni a Mikulásban tudni fogom hol a helyem az életben? Az ember úgy tudja meghatározni a helyét a világban ha random kényszerített mesebeli alakok helyett magát ismeri meg és úgy éli az életét, ahogy az neki és a környezetének a legjobb.
Erre tökéletes példa a régi, vagy akár most is, csak ismeretlen törzsek. Nem mindegyik törzsnek volt vallása, mégis éltek annyit mint a többi törzs. Minden törzstag tudta a dolgát és valamilyen rendszert alkottak.
Én inkább azt mondanám, hogy mindenkinek megvan a világnézete és a saját értékrendje. Ez nem független a társadalomtól és kultúrától, amiben él, és ennek meghatározói az egyes kultúrákra jellemző vallások. Ezek kölcsönösen befolyásolják egymást, így az egyes ember jellemére, önértékelésére is befolyással van (különböző mértékben, természetesen).
Aki azt hiszi, hogy a tudomány maradéktalanul képes megmagyarázni a világot, vagy hogy a vallások csak "random kényszerített mesebeli alakokban" való vakhit, az alig ismeri egyiket vagy másikat, mindössze magát értékeli túl jelentős mértékben.
- Tetszik nekünk vagy nem, de mindenki hisz valamiben. Mindenkinek van egy saját, különbejáratú vallása, hitrendszere. Ezt a környezetünk programozza belénk.
- Az egyik ember a piripócsi szent szűz gyógyító erejében hisz, a másik a kvantummechanikában, a harmadik meg azt mondja: "Fuck that, I'm an albatros".
- Ami fontos, hogy megértsük a különbséget az intézményesített vallás és az egyéni útkeresés között.
-Az intézményesített vallásokat a tömegek manipulálására hozták létre. Rohadt nagy üzlet!
- A manipuláció eszköze mindig a bűntudat. A vallási intézmények önkényesen behelyezik magukat Isten és te közéd és elhitetik a tömegekkel, hogy az Istenhez vezető út csak az ő közbenjárásukkal lehetséges.
- Az átvert tömeg még fizet is érte, hogy újra meg újra átverjék őket. Minnél nagyobb a büntudat annál nagyobb az egyházak bevétele.
- A tudatosság és kreatív gondolkodás blaszfémiának számít, ugyanis a kreáció az Isten privilégiuma. Ne gondolkodj, csak adakozz és hidd el amit mondanak és tied a mennyek országa, stb.
- És van az egyén út keresése, ami kényelmetlen, húsbavágó kérdések feltevésével kezdődik, ahol teljesen rendjén való, hogy valaki szembe találkozik az "evolúció vs. teremtés" dilemmájával.
- Ami során természetes hogy felmerülnek az Isten létezésére - nem létezésére vonatkozó kérdések és egyedül az egyén objektív megtapasztalása a mértékadó, nem pedig mások ránk erőszakolt hitrendszere.
- Fontos, hogy az utad során soha ne engedj a szirén hangok csábításának. Soha ne térj le az önmegismerés és a minket körülvevő világ megértésének útjáról. Akorr biztos, hogy megérkezel az út végére.
- És, hogy mi lesz az út végén, ha majd odaérsz??? Hát TE magad!!!
A hatos válaszadó remek leírást adott. Nagyon megfogott minden - szinte csak egyetérteni tudok. Csak szinte, hiszen az út végén találtakat nem fejthetjük meg.
Megtudjuk, ha ott leszünk - de nem fogunk visszajönni, hiszen nem is jöhetünk.
Ha IGAZÁN ott voltam már, nem mesélhetek erről.
Szerintem.
Nem minden embernek kell, de sok embernek jó, ha van.
Az idő előrehaladtával egyébként egyre inkább fogékony lesz az ember ilyenekre.
De ettől függetlenül (is) lehet egy határozott ön- és világképe valakinek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!