Jehova tanúi mennyit szoktak imádkozni a kközösített testvéreikért?
Kedves kérdező!
Jehova Tanúi - mint keresztények - nem imádkoznak nyilvánosság előtt (az összejöveteleiken) egy olyan személyért, aki ki lett közösítve a keresztény gyülekezetből és továbbra is úgy ismert, mint aki bűnös életet él - nyilván a saját akaratából. Tehát a nyilvános összejöveteleinken nem hangzanak el értük imák. Az általad idézett bibliavers erre nem jó, mert ott Pál nem a szándékosan bűnben élőkről beszél, hanem a még meg nem tértekről. (Akik tudatlanságukből kifolyólag élnek -akár bűnben is akár, mert még nem ismerik a keresztények által hírdetett igazságot)
De! Ez nem jelenti azt, hogy senki keresztény nem imádkozhat a kiközösítettért. Valójában bárki megteheti, aki ismeri az illetőt, és szívén viseli a sorsát, intézhet imát érte, hiszen a kiközösítés az nem a vég (az a gyehenna lesz). Bárki visszatérhet Isten nyájába és kérhetjük Jehova Istent, hogy adjon erőt és segítsen valakinek - főleg ha az illető közel áll hozzánk. Biztos vagyok benne, hogy a legtöbb hittársam ezt is teszi. És abban is, hogy Jehova Isten meghallgatja ezeket az imákat.
Kedves kérdező!
Nem mondtam, hogy nem szabad, sőt. Kérlek olvasd el mégegyszer, mit írtam.
Most elnézést kérek a kérdezőtől az off-ért!
Csupán megjegyezénk valamit.
A tanúkkal kapcsolatban egyet jó ha megtanulunk és észben tartunk:
Náluk a "minden" és a "mindenki" nem jelenti azt, hogy kivétel nélkül "minden" és "mindenki".
Szóval amikor például Krisztus azt mondja, hogy minden ami az Atyáé az a Fiúé is, akkor azt ők nem úgy értik, hogy mindenük közös.
Kedves Apexus, én ismerem a tanításuk logikáját, de ez a vers teljesen egyértelmű. Soha, sehol nincs tiltva a Bibliában, hogy közös imakor a kiközösített egyénekért is imádkozzanak, sőt mi több, ez az ige még bátorít is rá!
Persze arra, amit Tantételbeli állít, arra semmiféle bibliai alap nincs, ráadásul azok lesznek kiközösítve, akik felszólalnak, ellene mennek az őrtoronynak. Nem Istennek, nem a Bibliának, hanem az őrtorony tanításának.
Kedves kérdező!
Én azt írtam, hogy "Az általad idézett bibliavers erre nem jó, mert ott Pál nem a szándékosan bűnben élőkről beszél, hanem a még meg nem tértekről. (Akik tudatlanságukből kifolyólag élnek -akár bűnben is akár, mert még nem ismerik a keresztények által hírdetett igazságot) " - és ez így is van, mert erről beszél Pál, nem a keresztény gyülekezetből eltávolítottakról, és ez egyértelműen kiderül a szövegösszefüggésből. Pál azokról beszél akik még nem tértek meg, és akikkel kapcsolatban ezért még nem teljesülhetett be Isten akarata, "aki minden embert meg akar menteni, és az igazság ismeretére eljuttatni" (1Tim 2:4) Ezért kell értük imádkozni, ezt tartotta helyénvalónak Pál, hogy imák hangozzanak el értük nyilvánosan. Nem azokról szólt, akiket eltávolítottak a gyülekezetből, mert azokról teljesen mást írt (1Kor 5:5,9-13, 1Tim 1:20) Tehát a nyilvánosan elmondott gyülekezeti imákban nem említik meg név szerint azokat, akiket eltávolítottak a gyülekezetből, persze természetesen lehet általánosságban imát mondani azokért, akik elhagyták a keresztény gyülekezetet vagy Istent, hogy találjanak vissza a nyájba és Isten segítsen nekik ebben. De mint írtam, bárki imádkozhat a kiközösítettért az imájában akár név szerint is, ezt nyugodtan megteheti.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!