Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan győződhetek meg arról,...

Hogyan győződhetek meg arról, hogy valóban a Biblia Isten szava és nem más szent könyv?

Figyelt kérdés

2016. jún. 17. 22:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Leginkább olvasva. Rendszeresen. :)
2016. jún. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
19%
Egyetlen mód van erre. Jézus azt mondta, hogy ha valaki akarja cselekedni Isten akaratát, az megismerheti e tudományról, hogy Istentől van-e, vagy Ő, Jézus magától, a maga individuumából szólt (Jn 7,17). Ez vonatkozik a teljes Bibliára is. Vagyis Isten azok számára jelenti ki magát, akikben megvan a készség arra, hogy Istennek engedelmeskedjenek, miután megtudják az igazságot. Isten belelát a szívek legmélyebb motivációiba is. Ő látja, hogy az ember miért kutakodik, és csak akkor engedi megtalálni magát, ha helyes a motiváció, legalábbis van valami a helyes motivációból is, a többi mellett. Istenre az is jellemző, hogy soha nem mutatja meg a teljes utat, ami felé terelgeti az embert. Egyszerre leginkább egy lépést mutat meg, a többit akkorra tartogatja, amikor az ember azt az egy lépést már megtette, amiről tudja, hogy az Isten akarata a számára. Egynél több lépést legfeljebb azoknak mutat, akik rendszeresen engedelmeskednek Neki. Vagyis csak akkor győződhetsz meg arról, hogy a Biblia valóban Isten Szava, ha elhatározod magadban, lehetőleg ki is mondod, hogy amennyiben megbizonyosodsz a saját szívedben arról, vagyis belülről tudni fogod, hogy a Biblia Isten Szava, akkor kész vagy alárendelni magadat a tekintélyének, és minden tőled telhetőt megteszel, hogy az igazságnak megfelelő irányba fordítsd az életedet. Egyébként az Újszövetség azért a szellem szövetsége, nem pedig a betűé, és azért jobb, mint az Ószövetség, mert Isten az ember szívébe írja bele a tulajdon törvényét, és onnan kezdve az ember számára az lesz a természetes, ami Isten előtt is helyes, és nem külső tilalomként fogja megélni a Biblia felszólító mondatait, akkor sem, ha korábban tilalomfákban gondolkodott.
2016. jún. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem Te nem gondolod, hogy a Biblia isten szava. Láttam már hozzászólásod és nem tanúskodott arról, hogy vallásos lennél. Egyébként a kérdésedre válaszolva, a Biblia ugyanolyan teremtéstörténetet mesél el, mint más törzsek.
2016. jún. 18. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
39%
Sehogy. Ha meggyőződhetnél, a hit helyébe bizonyosság lépne. Abban meg mi a pláne! :-)
2016. jún. 18. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

Szia Luci.


Vizsgáld meg a bizonyítékokat

Hogyan tudod eldönteni, hogy megbízhatsz-e a Bibliában? Nos, hogyan döntheted el, hogy megbízz-e valakiben? Egy biztos: nagyon nehéz igazán megbízni valakiben, akit alig ismersz. Hogy valóban őszinte és megbízható-e, csak idővel tudod eldönteni, miután már jól megismerted. A Bibliát is hasonló módon ismerheted meg. Ne fogadj el gondolkodás nélkül feltételezéseken, sőt előítéleten alapuló elméleteket, melyek aláássák a Bibliába vetett bizalmat. Szánj időt arra, hogy megvizsgáld a bizonyítékokat, melyek igazolják, hogy a Biblia, az állításával összhangban, „Istentől ihletett”.


Mivel Isten mindenható, rendelkezik a jövendölés képességével (Ésaiás 41:21–26; 42:8, 9; 46:8–10). A bibliai próféciák, amelyek igaznak bizonyultak, nem az utólagos szerzőség, hanem az isteni ihletés bizonyítékai.


bár különböző könyvek gyűjteménye, mégis egységes mű. Egységes abban, hogy elejétől a végéig ugyanannak az egy Istennek az imádatát támogatja, akinek jellemző tulajdonságai soha nem változnak, és hogy valamennyi könyv ugyanazzal a fő témával foglalkozik. Ez a teljes harmónia erőteljes bizonyítéka annak, hogy a Biblia valóban Isten Szava.


Isten Szava, képes arra, hogy ténylegesen megváltoztasson embereket.

fő vonalakban összhangban van a modern tudománnyal.

Tartalma tudományos szempontból olyan dolgokban is helytálló, melyeket a kutatók csak később fedeztek fel


Belső összhangja kiemelkedő

40 személy írta le, akik nagyon különböztek egymástól; volt köztük király, próféta, pásztor, adószedő, és orvos is. A megírás 1610 éves időtartamot vett igénybe, így szóba sem jöhetett köztük valamiféle összebeszélés. Ennek ellenére az írásaik még a legapróbb részletekben is összhangban vannak egymással.


gyakorlati értéke van.

Egy Istentől származó könyvnek különlegesnek kell lennie, és a Biblia ilyen könyv. Több száz nyelven adták ki, és több milliárd példányban kelt el. Annak ellenére, hogy nagyon régen írták, összhangban van a tudománnyal. Az írói nem mondanak ellent egymásnak. A Biblia üzenetében egyértelműen Isten szeretete nyilvánul meg. Képes jobbá tenni az emberek életét.

2016. jún. 18. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
17%
Egyedül Asperrimusnak van igaza. Döbbenten olvastam ahogy leírta.
2016. jún. 18. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
80%

Azok az érvek, amiket a Bibliával kapcsolatban felhoznak, vitathatóak, egyáltalán nem bizonyítható egzakt értelemben a sugalmazottsága. Ma már bizonyított, hogy erkölcseinket alapvetően nem a vallásból, még kevésbé nem a Bibliából merítjük, Richard Dawkins ismertette az erre vonatkozó kutatást az "Isteni téveszme" című könyvében. A fundik által hivatkozott próféciák ugyanúgy hit kérdése, nincs bizonyíték arra, hogy azokat az események előtt írták volna le. A fenti hivatkozás Izaiás könyvére ma már túlhaladott, hiszen teológus körökben általánosan ismert az a nézet, miszerint a könyvnek több szerzője volt, akik nem egy korszakban éltek. A Biblia a tudománnyal meg alapvetően nincs összhangban, hanem sajátos ókori világkép van benne. Ha mégis valami olyasmit találunk benne, amely figyelemreméltó, az nem olyan szenzáció, hiszen a babiloniak nagyon értelmes emberek voltak, Pitagorasz előtt ismerték valamilyen szinten a róla elnevezett tételt.


Most ezzel nem azt akarom mondani, hogy a Biblia egy átlagos könyv, hanem azt, hogy többet gondolnak róla, mint amennyit valóban kellene. A keresztény hit az ókorban nem a Biblián, hanem egy személybe vetett hiten, Jézus Krisztuson alapult. A Biblia pedig egy litugrikus célokra összeállított gyűjtemény volt, amit véglegesen az Egyház állított össze, a Kr.u. 4. században [addig a kánon cserélődött, egyik könyv bekerült, a másik meg ki], és az apostoli hagyomány része volt.


Dante

2016. jún. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Az élő és mély, bizonyos ismereteken, személyes tapasztaláson alapuló hit. Ez segíthet abban hogy úgymond meggyőződj a Biblia ihletettségével kapcsolatban. Természetesen ha egzakt bizonyítékot keresel akkor azt nem fogsz találni. Ha ilyen lenne akkor már nem lennének hívő emberek.

Összegezve, személyes tapasztalatokon és bizonyos alapismereteken lévő élő hit, ami nem hiszékenység de nem is tudás.

2016. jún. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
És ha nekem más vallás hihetőbb vagy kényelmesebb?
2016. jún. 18. 10:11
 10/16 anonim ***** válasza:
Akkor nem lepődne meg senki. Írja a Biblia, hogy nagyon sokan saját maguk választják meg kényelmi szempontból azt, amiben hinni akarnak. Nincs új a nap alatt.
2016. jún. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!