Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valaki elmagyarázná nekem...

Valaki elmagyarázná nekem hogy, hogy van ez a vallásos dolog?

Figyelt kérdés
Én hihetek istenben attól független mert nem vagyok megkeresztelve? Imádkozhatok minden nap hozzá? Hogy van ez?

2016. jún. 15. 20:16
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Szügséges újjászületni víztől és Szent Szellemtől mer úgy van megírva aki hisz és megkeresztelkedik az üdvözül. Mikor befogadod Jézust a szívedbe a újjászület a szellemed. A víz keresztség meg maga az Isten igéje. Jézus a megválltó a messiás aki testben jött el, meghalt a mi bűneinkért, megfeszítették és harmadnapon az Atya feltámasztotta a halálból. Ezt a szívedben hinni a száddal meg vallanod kell.
2016. jún. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

# Pelgim, már az Újszövetség (máté ev.) első oldalán ezt olvassuk:

1,21 Szűl pedig fiat, és nevezd annak nevét [Luk. 1,31.] Jézusnak, mert ő szabadítja meg az ő népét [Csel. 4,12.] annak bűneiből.


Messiás, görögül Krisztus jelentése felkent, Jézus nevének jelentése Szabadító, vagy "Isten a szabadító".

2016. jún. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!