Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valaki elmagyarázná nekem...

Valaki elmagyarázná nekem hogy, hogy van ez a vallásos dolog?

Figyelt kérdés
Én hihetek istenben attól független mert nem vagyok megkeresztelve? Imádkozhatok minden nap hozzá? Hogy van ez?

2016. jún. 15. 20:16
1 2
 1/12 Papi Gonzales ***** válasza:
75%
Iggen
2016. jún. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha létezik Isten, jelet kellett adnia magáról e szenvedő világnak. Jézus elküldésével Isten jelet adott magáról.

Tehát, ismerd meg az Istent, s imádkozhatsz hozzá. Jézus azt mondta "Én vagyok az Ajtó", tehát aki Benne hisz, és imádkozik, azt valóban meghallgatja Isten, hiszen erről tanított.

2016. jún. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
41%
Természetesen, hihetsz Istenben attól függetlenül, hogy nem vagy megkeresztelve, és imádkozhatsz mindennap hozzá. És ha jót akarsz magadnak, meg is maradsz ebben a független állapotban, és nem hallgatsz olyanokra, akik arra akarnak rávenni, hogy az ő általuk szorgalmazott módon higgyél Istenben, és azokkal még kevésbé állsz szóba, akik azt mondják magukról, hogy beállnak közéd és Isten közé közvetítőnek.
2016. jún. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

„és azokkal még kevésbé állsz szóba, akik azt mondják magukról, hogy beállnak közéd és Isten közé közvetítőnek.”


Ján.

„Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.”

2016. jún. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
igen, ez olyasmi mint mondjuk, hogy szerelmes lehetsz valakibe anélkül ,hogy rögtön összeházasodnál vele, logikus is, hogy előb azért még meg akarod ismerni, hiszen ez egy komoly döntés nem igaz? De egy hosszú távú kapcsolat egyre szorosabbá válik és egy idő után jön az esküvő (persze ze hülye hasonlat, de legalább egyszerű)
2016. jún. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
41%
21:39, nem Jézusról beszéltem, hanem például rólad, és a hozzád hasonlókról, az idézgetőkről.
2016. jún. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Igen.

Ha a bizonyítékok meggyőznek Isten létezéséről, akkor szeretettel meghallgat, és hív, hogy legyél aktív résztvevője, állampolgára a királyságának,

2016. jún. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem minden hívő így kezdte. Most nem a vallásosokra gondolok.
2016. jún. 16. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 pelgrim ***** válasza:
# 4/ Jézus ezzel nem a saját személyére célzott, ha egyáltalán mondott ilyet, hanem az ember isteni kilétére az ÉN VAGYOK-ra, az Isten egyszülött Fiára/Leányára, a Krisztusra minden emberben.
2016. jún. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
88%

Bármit tehetsz, indulj ki ebből. A kérdés inkább az, hogy mi lesz a te és a környezeted kölcsönhatása, a tetted után? Például, vajon amerikai állampolgár leszel-e csak azért, mert dobsz Obamának egy mailt? Távolról sem. Erre kitaláltak egy komoly procedúrát, ahol még az is előfordulhat, hogy elutasítanak.


Isten is lefektette, hogy milyen feltételek betartása mellett lehet Hozzá közeledni. Megteheted, hogy ahogyan sok más ember teszi, ezeket az irányelveket felrúgva, tokostól igyekszel betörni az ajtón Istenhez. Ám az ajtót nagyon jól megépítették, és nincs az a hatalom, amely képes volna azt az ajtót megnyitni, ha magától ki nem nyílik. Úgyhogy igen, mindent lehet, de csak annak lesz eredménye, ha először tájékozódsz, és annak megfelelően cselekszel. A Biblia útmutatása ez:


"Álljatok az utakra, és nézzetek szét, és kérdezősködjetek a régi ösvények felől, melyik a jó út, és azon járjatok, hogy nyugodalmat találjatok a ti lelketeknek!" (Jer 6,16)


Itt első sorban nem közlekedési utakra kell gondolni, hanem azokra az utakra, amelyeken az Istent keresők járnak. Van több is, ez lejön a szövegből, de a gyakorlat is ezt mutatja. Ezek között kell szétnézni, kérdezősködni. Első sorban nem emberektől kell kérdezni, hanem Istentől. Persze, amikor az ember szétnéz, akkor emberek véleményeivel találkozik, de hogy melyik a sok lehetőség közül a legjobb, azt Isten tudja megmutatni. Ezért miközben az ember néz és keres, belülre is kell figyelnie, hogy van-e belülről valamilyen bizonyosság. Ám vigyázni kell ezzel, időt kell adnunk magunknak, mert minden meggyőződés képes a másik emberben a bizonyosság érzetét kelteni, ezért nem öt perc alatt kell eldönteni a kérdést, hogy melyik a jó út.


Mindjárt a legelső: a Biblia azt állítja, hogy az emberiség egyetemes problémája a bűn, amely ha nem állna az útban, akkor Isten és az ember minden korlátozás nélkül, békében és szeretetben élhetne egymással, és ez a boldogság titka. Azt is mondja a Biblia, hogy a bűn kérdését Isten egyszer s mindenkorra megoldotta a Názáreti Jézus Krisztusban. De Jézus nélkül egyetlen ember sem tud megszabadulni a bűntől, ami falként áll Isten és az ember közé. Ezt egyetlen más hitrendszer sem tanítja és hirdeti, csak a kereszténység. Az összes többi hitrendszer az ember megjavulását, önmaga megváltását tűzi ki célul, miközben bizonytalanságban tartja az embert, hogy Isten elfogadja-e. Ezzel szemben Jézus azt mondja, hogy aki Őhozzá megy, azt semmiképpen sem utasítja vissza. A kérdés, hogy hogyan juthat el valaki Őhozzá? Ehhez kell megtalálni a helyes utat. Ehhez pedig alázatra van szükség, mert Isten azoknak az embereknek ad kegyelmet, akik leszállnak a lovukról, és megalázzák magukat előtte. Aki erre hajlandó, azt Isten nem hagyja a porban, hanem felemeli. Azaz valóban a porban kezdődik a felemeltetés. Ha azonban valakinek ez túl zsenánt, és inkább őrizgeti a büszkeségét, az a végén kerül oda. Ezért az alázatos szív a kulcs Istenhez.


"Kicsoda az, aki féli az Urat? Megmutatja annak az utat, amelyet válasszon." (Zst 25,12)

2016. jún. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!