Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hiszel Istenben?

Hiszel Istenben?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 8. 21:00
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/78 anonim ***** válasza:
49%

10:42 vagyok.

Akkor majd kitalalok jobbat:D De nem jut semmi az eszembe sajmi, de nem is prabalkozok. Kinek ez kinek meg amaz. Tudod?:D Nem is igazan meggyozes volt csak vicc.De nem sikeres xD

2010. máj. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/78 anonim ***** válasza:
Na en most jot irtam:D
2010. máj. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/78 anonim válasza:
0%
NEM...
2010. jún. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/78 anonim ***** válasza:
0%
nem!!
2010. jún. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/78 anonim ***** válasza:
NEM! mert nem igazság h a gonosz emberek élik világuk, míg az olyanok akik senkit sem bántanak, folyton szenvednek!
2010. jún. 26. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/78 anonim válasza:
74%

Én is sokat szoktam ezen a kérdésen gondolkozni, és kalakult egyfajta nézetem ezzel kapcsolatban, szóval most megpróbálom érthetően és röviden kifejteni magam.

Hiszem, hogy a világ nem véletlen keletkezett, és létezik egyfajta transzcendes, valami magasabb rendű erő(hasonlóan a csillagok háborújában a Jedik által használt "Erő"-höz) ami mozgásban tartja a dolgokat, ez felelős az élet kialakulásáért, minden csodáért ami megtalálható az univerzumban(gyönyörű spirálgalaxisok, biológia-és fizika csodái, stb.) és mindent áthat. Azonban semmiképpen sem nevezném "Az Istennek" vagy bármilyen más istenségeknek ahogy ezt a vallások teszik.

Szerintem ez az Isten-Menny-Pokol dolog csak egy humbug. A Biblia is csak addig tudott megcáfolhatatlan maradni amíg az ember el nem kezdett gondolkodni és fejlődni(ezalatt értsd pl.:Bábel tornya<-->Űrhajó; ha Isten egy szerencsétlen torony miatt megkavarta a nyelvünket, mert félt h eljutunk a mennybe, vagy valami ilyesmi, akkor az űrhajó miatt nem kapunk semmit?).

De ha ennyi idő már senkinek nincs annyi hatalma, hogy kimondhassa: Nincs Isten. Abból elég nagy anarchia lenne.

Szerintem sokan mások is osztoznak a véleményemen, hogy: a vallás csak azért van, hogy kordában tartsa az embereket, ne legyen öldöklés, gyilkolás, stb.

Azt hiszem ennyi. Kíváncsi vagyok a pontozásra :)

17/f

Sasfog

2010. jún. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/78 anonim válasza:
59%
Nem! Csak kitaláció hogy a kérdésekre választ kapjunk.
2010. aug. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/78 anonim válasza:
37%
NEM!, igen nagy NEM... "csunyaszo"-nak tartom az egészet. menny, pokol, stb. egy mai világban élő ember ha belegondol, akkor látja, hogy nagyon meseszerű az egész.. persze szépmese, jómese, de 1-2000 éve még nagyon buták voltak az emberek. persze hogy szebb abban hinni, hogy a myenországba kerülsz, mint hogy eltemetnek, majd a kukacok ledarálják a tested 95%-ért (akármilyen hihetetlen, ez így lesz..) meg ha most visszamennél az időbe, hogy mondanád meg egy embernek hogy szemmel is alig látható sejtekből vagy? de szerintem az hogy valaki mennyire vallásos az inkább a neveltetésen múlik.. ha kiskorába minden héten eljáratja valaki a gyerekét templomba, emmellett még hittan órára is jár, akko biztos lehet benne, hogy nem lesz ateista! :D sajnos én is így votlam vagy 1-2 évig, aztán megjött az eszem.... 16/f
2010. aug. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/78 anonim válasza:
Nem!
2010. aug. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/78 anonim válasza:
nem
2010. aug. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!