Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Jézust Mária szűzen hozta...

Ha Jézust Mária szűzen hozta a világra, ezzel bizonyítva hogy Isten fia, akkor mégis miért fontos a Bibliában Jézus vérvonala, amit Ábrahámig vezetnek vissza?

Figyelt kérdés
Most akkor fontos a genetikai lánc, a testi leszármazás, vagy sem?

2016. máj. 6. 19:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Zitus


Igen,a vérvonal rettentő fontos hitelesítő eszköz volt,Isten tudta,hogy ez alapján már tuti fognak hinni Jézusnak.Ezt bizonyítja az is,hogy Jézusnak azt mondta a bíróság:

"Nyilvánosan elnézésedet kérjük,te Ábrahám leszármazottja vagy,vagyis az igaz messiás,akit nekünk el kell ismernünk Isten előtt.Mehetsz,szabad vagy.És bocsánatot kérünk az összes eddigi üldöztetésedért,megalázásodért,és,hogy nem hittünk neked"

Szerinted is így történt,ugye?

2016. máj. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Inkviziciós detektív


Úgy tudom a keresztények azt állítják,Ádám és Éva óta nincs tökéletes ember a Földön,mert mindenki örökölt tőlük valami tökéletlenséget.Ha számítana a családfa,akkor valamilyen formában Jézus is örökölte volna a bűnt,hiszen Ábrahám és utódai sem lehettek kivétel.

Akkor miért is írok butaságokat?

2016. máj. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Jézus nem örökölte, mert apja a Szentlélek, aki bűntelen, anyja, Mária pedig kivétel, mert ő az eredendő bűn nélkül született, sőt, már úgy fogant (ezt nevezik szeplőtelen fogantatásnak, tévesen keverik össze Jézus fogantatásával).


(el se hiszem, bzmeg, hogy totál ateistaként ilyeneket írok...)

2016. máj. 8. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 KZitus ***** válasza:

Kedves 11-es


A leszármazási vonal nagyon fontos azonosító volt(a többi bizonyíték mellett) Jézus leszármazásának, de ez nem jelentette azt, hogy MINDENKI el fogja fogadni őt. Hiszen előre megírták a fróféciák, milyen sokat kell majd szenvednie a saját népétől éppen azért, mert nem fogadták őt el mint Messiást.

De! aki igazán várta, az felismerte benne Jézust a Krisztust. Neki, az ő számukra(és nekünk is) kell a leszármazás azonosítás/bizonyíték.

Egyébként amit idéztél, nem tudom honnan vetted, de akik kivégeztették Krisztust, biztosan tudták, hogy az Isten Fiát ölik meg, nem úgy, mint a katonák, akik "csak" végrehajtották a parancsot. Ezért mondta halála elótt Jézus Istennek, hogy bocsássa meg a bűnüket, mert nem tudják kit öltek meg. Aki meg(katona) felismerte a halálakor, az megkeresztelkedett, és keresztény lett.

2016. máj. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Kitartok a véleményem mellett:

Aki igazán várta,az vérvonal nélkül is felismerte.

Az idézőjellel nem konkrét szöveget idéztem,hanem az iróniát akartam szemléltetni.

2016. máj. 11. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 KZitus ***** válasza:

Természetesen tiszteletben tartom a véleményedet.

De felmerült bennem a kérdés, ha nem volt fontos a leszármazási vonal, Isten miért íratta le a Szavában? Miért fontos az nekünk?

2016. máj. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Bennem is felmerült pár kérdés a vallásoddal kapcsolatban...

Maradjunk annyiban,hogy én is tiszteletben tartom,hogy te bármit elhiszel amit mondanak Isten nevében.Legyen ez a te dolgod.

2016. máj. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!