Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért vannak itt sokan olyan...

Miért vannak itt sokan olyan rossz véleménnyel a farizeusokról?

Figyelt kérdés

Ugye akkoriban voltak a szadduceusok, farizeusok és esszénusok. A szadduceusok arisztokraták voltak, elitisták, a köznéppel nem volt jó a kapcsolatuk. Mivel a szóbeli tant nem fogadták el, sokkal szigorúbbak voltak, mint a farizeusok. Példa: ha CSAK a Bibliát nézzük, akkor a szombati tűzgyújtás tilalmát úgy értelmezzük, hogy egyáltalán nem szabad tüzet használni, így egész péntek éjjel sötétben ülünk. A szóbeli tan ugyanakkor azt mondja, hogy ugyan tüzet gyújtani nem szabad, de ha meggyújtunk egy lámpást a szombat bejövetele előtt és nem nyúlunk utána hozzá, akkor nyugodtan élvezhetjük a világosságot. Emellett a farizeusok a köznéppel is jobb kapcsolatot ápoltak.

Az esszénusok teljes aszkézisben éltek, tehát ez a legnehezebben tartható irányzat. Ha így élne mindenki, kihalna az emberiség.

Tehát a farizeus volt a legliberálisabb, legnépszerűbb irányzat. Ma mégis a szigorúsággal, képmutatással kapcsolatban emlegetik őket, holott mindkét másik irányzat sokkal szigorúbb volt náluk. A képmutatás pedig szerintem az összes irányzatot jellemezte bizonyos mértékig, hiszen emberek és nem angyalok voltak.


2016. ápr. 5. 16:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Hát igen, az evangéliumok alapján egy elég rossz kép alakult ki a farizeusokról. Sajnos a többségük képmutató volt, vagyis csak színből tartotta be a törvényeket, de szívtelen és önző életet élt.


Volt azonban néhány farizeus, akiket név szerint is ismerünk, ők nem voltak képmutatók (pl. Nikodésmus...stb.)


Ha megfigyeled, akkor sajnos ma is hasonló a helyzet a vallásos emberekkel. Nagy részük csak akkor vallásos, ha a közösségében van, a mindennapi életben azonban önző és szívtelen életet él. Őket nevezzük a köznyelvben farizeusoknak.


Üdv. Péter

2016. ápr. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
48%
Hát igazából a Biblia szerint a Farizesok a legképmutatóbbak, mivel tudják a törvény és mégsem a szerint cselekednek, és másokat is félre vezetnek a hittel kapcsolatban TUDATOSAN , azért hogy őket emeljék feljebb, hogy nekik higyenek , és ne istennek, és még sorolhatnám, de a Bibliában pontosan levannak írva ezek a dolgok...és nem csak az embereknek van rossz véleményéük a Farizeusokkal a szemben,hanem istennek is mivel pontosan ezt mondja róluk a Bibliában "Kémputatók, viperák fajzatai" hasonló..Talán ezért?...és eléggé összefüggésben van az egész a mostani romlott világgal kapcsolatban, szóval te szerintem valamit nagyon félre értettél. A történelem könyvekben mást írnak róluk tudom csak az viszont egy baromság.
2016. ápr. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Szia röviden szerintem azért, mert nem a szeretetet hirdették, sokan a mostani világban is úgy akarják elérni a "megváltást" hogy sanyargatják magukat, szigorú szabályokat, és törvények betartására korlátozzák életüket, és ezen szigorúságokat a másik embertől is követendő példaként várták, várják el. A másik gond pontosan az, hogy látszólag azok amiket leírtál róluk jelen is voltak az életükben, viszont képmutatóak voltak, mert a saját törvényeiket, ők maguk sem voltak képesek betartani, ezért is fedte meg őket Jézus. Azt hiszem nagyjából ez a lényeg, lehet tévedek, és ez pusztán a keresztényi nézet. Sokan például a spiritiszta irányzatok egy része, nagy becsben tartják a farizeusokat, például az angyal hierarhia meglátásuk, elképzelésük miatt, stb.....
2016. ápr. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Oké, de miért ők vannak kiemelve? Hiszen ők voltak a legkevésbé szigorúak, a nevük ma mégis egyenlő a szigorúsággal. És a másik két csoportban nem voltak jócskán képmutató emberek? Hiszen azok minden vallásban vannak sajnos.
2016. ápr. 5. 16:55
 5/18 A kérdező kommentje:

"úgy akarják elérni a "megváltást" hogy sanyargatják magukat, szigorú szabályokat, és törvények betartására korlátozzák életüket"

Ez pont az esszénusokra igaz leginkább. Ők voltak az aszkéták.

2016. ápr. 5. 16:58
 6/18 anonim válasza:
Szerintem a 3dik válaszoló pontosan elmonda a lényeget. A tanításuk miatt szigorúak, és mivel ez a tanításuk képmutató ezért ők is azok voltak. Tehát a Bibliában levan írva, hogy a Mózesi törvényeket is tanították akkor amikor az már nem volt ideális , és már senki nem tudta tényleg betartani még ők sem, és mivel eljött a megváltó jézus ezért nem volt szükség azokra a törvényekre, mivel jézus azért jött a földre hogy azt az időszakot lezárja most kegyelmi korszak van pl. "Ne hozzatok olyan törvényeket amiket nem tudtok betartani, mivel ha valaki csak egyet megszeg az egyik közül olyan mintha az összeset megszegte volna", és magatokat nem tudjátok megszabadítani a saját törvényeitekkel csak jézus kegyelme által juthatok el az én atyámhoz...És amikor ott volt jézus a fariezusok között , és ezt az üzenetet hirdette akkor is inkább a törvényeket nézék amit jézus mózes idejében hozott az embereknek, mivel akkor másképp nem juthattak el istenhez a kereszten verte le isten a sátán hatalmát, és attól a korszaktól kezdve lehet csak isten kegyelme által a mennybe jutni ez volt az üzenet. De ők inkább hallgattak arra a törvényre ami már nem volt reális , és adtak hozzá a sajátjukból is ami miatt más emberek sem tudtak/nak üdvözölni..ezért utálja őket isten most már érted?
2016. ápr. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

"Oké, de miért ők vannak kiemelve? Hiszen ők voltak a legkevésbé szigorúak, a nevük ma mégis egyenlő a szigorúsággal. És a másik két csoportban nem voltak jócskán képmutató emberek? Hiszen azok minden vallásban vannak sajnos."


Azt érzem ez után, és a kérdés után is, hogy nem is igazán azt akarod megérteni, hogy ők egyszerűen képmutatók voltak amit Péter is leírt, ha nem megerősítést akarsz arra, ami a saját véleményed képvisel. Én csak leírtam mi az általános vélemény róluk, ami viszont igaz, és vitathatatlan, hogy a gyülekezetbe vizet prédikáltak, még a magánéletükben paráználkodtak, és gyengítették saját elvárásaikat maguk felé. Ha te úgy látod korrekt emberek voltak, vagy éppen jelenleg is azok, akkor azt is megteheted, hiszen, mint mondtam ez a Biblia véleménye és azáltal a legtöbb keresztényé, magyarán csakis annak számít, aki a kereszténység Istenében hisz, egy történész, vagy egy new ages spiritiszta, mint mondtam, eléggé kedvelheti is akár, főleg az előbbi. Üdv.

2016. ápr. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
De én tényleg meg akarom érteni. Képmutatóak voltak, ezt el tudom fogadni. De mi van a szigorúsággal? Ezt a részt még mindig nem sikerült elmagyarázni, hiszen ők voltak a LEGMEGENGEDŐBB irányzat. Ismétlem, szemben az önsanyargató aszkéta esszénusokkal és a törvényeket sokkal szigorúbban tartó szadduceusokkal.
2016. ápr. 5. 17:09
 9/18 A kérdező kommentje:
Szóval engem baromira nem érdekel, hogy meggyőzzek másokat egy ilyen lényegtelen kérdésben, hanem érdekel ennek az egésznek az eredete, tehát, hogy az evangéliumok miért őket emelik ki.
2016. ápr. 5. 17:11
 10/18 anonim ***** válasza:

"Szóval engem baromira nem érdekel, hogy meggyőzzek másokat egy ilyen lényegtelen kérdésben, hanem érdekel ennek az egésznek az eredete, tehát, hogy az evangéliumok miért őket emelik ki."


Ezt írtam le 2x is, hogy ez a kereszténység véleménye a Biblia szerint, érted? Ez annyit jelent, hogy le is korlátozódik azoknak a számára, akik a Bibliában levőket szentnek tartják, más embereknek akiket nem érdekel a Biblia, sem az egész kereszténység, azok nem úgy néznek a farizeusokra, mint a kereszténység. Érted? Mivel jelen pillanatban sincs egyértelmű bizonyíték Isten létezésére, és arra sem, hogy a Biblia így Ő tőle van, innentől kezdve csak úgy ahogyan a hit Istenben is , azon múlik, hogy elhiszed e a Biblia tévedhetetlenségét vagy nem. Ha igen akkor szinte felesleges az egészet tárgyalni, hiszen a Biblia egyértelműen leírja mi a baj vele, ha viszont nem akkor meg kell vizsgálni külső tudományos írásokból, forrásokból a farizeusok életét.

2016. ápr. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!