Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliából mi a kedvenc...

A Bibliából mi a kedvenc részetek, ami egy kevésbé járatos / ateista emberek számára is sokatmondó?

Figyelt kérdés

Nekem a kedvenc részem Efézus 5. de egy kevésbé járatos vagy ateista ezzel nem tud igazán mit kezdeni...


Viszont most fedeztem fel (újra) 1 Korinthusban 6:12-t, ami szerintem óriási, és nagyon is aktuális a mai társadalomban:

"Minden szabad nékem, de nem minden használ"


2016. márc. 23. 23:19
 1/7 anonim ***** válasza:

azt én is nagyon szeretem!

Materialistáknak, kezdőknek Jakab levelet ajánlanám.

A beszéd tisztaságáért. A szavaknak teremtő ereje van és rossz esetben pusztító ereje. Ezt egy materialista is könnyen belátja.

"Mert sokban vétünk mindnyájan. Ha valaki nyelvével nem vétkezik, az tökéletes férfi, az képes egész testét is megfékezni. Ha ugyanis a lovak szájába zablát teszünk, hogy engedelmeskedjenek, akkor egész testüket irányíthatjuk. Lám, a hajókat is, bármilyen nagyok, bármilyen erős szelek hajtják is őket, a kis kormány oda irányítja, ahova a kormányos akarja. Ugyanígy parányi testrész a nyelv is, mégis nagy dolgokat vallhat magáénak. Nézd, milyen kicsi a tűz, és milyen nagy erdőt felgyújt! A nyelv is tűz, a gonoszság világa. (Jak3,2-6)

[link]

2016. márc. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
talán a hegyi beszéd, annak idején nekem is úgy ajánlották hogy 2olvasd el azokat aminek a nevében az van, hogy "evangélium" én is így szoktam
2016. márc. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

szerintem a Hegyi beszéd elég nehéz kezdésnek, de itt egy szép énekben:

https://www.youtube.com/watch?v=6D1bzmGPlyw

2016. márc. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Máté 3:3 Boldogok a lelki szegények, mert övék a mennyek királysága.
2016. márc. 24. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sok van amit kedvelek de ez most úgy gondolom pont ide illik;


"Azért inog a törvény, és nem érvényesül az igaz ítélet; mert gonosz hálózza be az igazat, azért származik hamis ítélet!

Nézzetek szét a népek között, vizsgálódjatok és csodálkozással csodálkozzatok, mert oly dolgot cselekszem a ti napjaitokban, mit el sem hinnétek, ha beszélnék!"

(Hab.1:4-5)

2016. márc. 24. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A Róma 1 rész 2o-32 versig ha nincs bibliád id leírom ide neked,,Mert az ő láthatatlan+ tulajdonságai világosan látszanak a világ teremtésétől fogva,+ mivel az alkotott dolgokból érzékelhetők,+ igen, az ő örök hatalma+ és istensége+, úgyhogy nincs mentség számukra;+ 21 mert bár ismerték az Istent, nem dicsőítették őt mint Istent, és hálát sem adtak neki,+ hanem üresfejűvé+ lettek okoskodásaikban, és értelmetlen szívük elsötétült.+ 22 Azt bizonygatták ugyan, hogy bölcsek, de bolonddá lettek,+ 23 és a romolhatatlan Isten dicsőségét+ olyasmire változtatták, mint a romlandó ember képmása+, és a madaraké, a négylábú teremtményeké és a csúszó-mászó állatoké.+

24 Az Isten azért szívük kívánságainak megfelelően átadta őket a tisztátalanságnak,+ hogy meggyalázzák saját testüket,+ 25 igen, azokat, akik az Isten igazságát+ a hazugsággal+ cserélték fel, és inkább a teremtést imádták, és annak végeztek szent szolgálatot, semmint Annak, aki teremtett, aki örökké áldott. Ámen. 26 Ezért adta át őket az Isten gyalázatos nemi vágyakozásoknak;+ mert asszonyaik is felcserélték a testükkel való természetes élést természetellenessel,+ 27 s hasonlóképpen a férfiak is elhagyták az asszonnyal való természetes élést,+ és gerjedelmükben egymás iránt gyúltak heves lángra, férfiak férfiakkal,+ s ocsmányságot cselekedtek,+ és a tévelygésükért+ járó teljes fizetséget+ megkapták önmagukban.

28 És mint ahogy nem találták helyesnek, hogy pontos ismeretük+ legyen az Istenről, az Isten helytelenített gondolkodásmódra+ adta át őket, hogy azt tegyék, ami nem illik,+ 29 minthogy telve is vannak minden igazságtalansággal+, gonoszsággal+, mohósággal+, rosszasággal+, tele irigységgel+, gyilkossággal+, viszálykodással+, csalárdsággal+, rosszmájúsággal+, sugdosók+, 30 rossznyelvűsködők+, istengyűlölők, arcátlanok+, gőgösek+, önteltek+, ártalmas dolgokat kieszelők,+ szüleik iránt engedetlenek,+ 31 értetlenek+, egyezségszegők+, természetes vonzalom nélküliek,+ irgalmatlanok+. 32 Ezek — bár nagyon is jól ismerik az Isten igazságos rendeletét,+ hogy akik ilyeneket gyakorolnak, halált érdemelnek+ — nemcsak hogy továbbra is teszik ezeket, de jóváhagyásukat+ is adják azoknak, akik ezeket gyakorolják.......ennel tisztabban es kijozanítobban nem lehet ezt elmondani

2016. márc. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 KZitus ***** válasza:

Ézsaiás 65:1–25

65 „Hagytam, hogy megkeressenek, akik nem kérdezősködtek felőlem. Hagytam, hogy megtaláljanak, akik nem kutattak utánam. »Itt vagyok, itt vagyok!« — mondtam a nemzetnek, amely nem hívta segítségül nevemet.

2 Kitártam kezemet naphosszat egy makacs nép felé, amely nem a jó úton jár, és a maga gondolatait követi; 3 a nép felé, amely olyanokból áll, akik szemtől szemben bosszantanak engem szüntelen, akik áldozatokat mutatnak be a kertekben, áldozati füstöt füstölögtetnek a téglákon, 4 és a sírhelyek közé telepednek; akik őrbódékban töltik az éjszakát, disznóhúst esznek, sőt tisztátalanságok levese van edényeikben; 5 azok felé, akik így beszélnek: »Tartsd távol magad. Ne közelíts hozzám, mert szentséget adnék át neked.« Ezek füst az orromban, egész nap égő tűz.

6 Íme, meg van írva előttem. Nem fogok hallgatni, hanem megadom a jutalmat, megadom a jutalmat a saját keblükbe 7 a vétkeikért, és ősatyáik vétkeiért is egyszersmind — így szól Jehova. — Mivel áldozati füstöt füstölögtettek a hegyeken, és gyaláztak engem a dombokon, mindenekelőtt kimérem fizetségüket a keblükbe.”

8 Így szól Jehova: „Mint ahogy újborra lelnek a fürtben, és azt mondják: »Ne pusztítsd el, hisz áldás van benne«, ugyanúgy cselekszem én is a szolgáimért, hogy ne pusztítsak el mindenkit. 9 Utódot hozok elő Jákobból, és hegyeim örökösét Júdából; választottaim veszik birtokba, és szolgáim fognak ott lakni. 10 Sáron juhok legelőjévé lesz, és Akor völgye marhák pihenőhelyévé népem számára, amely engem keres.

11 De ti azok vagytok, akik elhagyjátok Jehovát, akik elfelejtitek szent hegyemet, akik asztalt terítetek a jó szerencse istenének, és akik kevert bort töltötök színültig a sors istenének. 12 Majd gondom lesz rá, hogy a kard legyen sorsotok, és mindannyian leborultok a levágatásra, mert szóltam, de nem feleltetek, beszéltem, de nem figyeltetek; folyton azt tettétek, ami rossz a szememben, és azt választottátok, amiben nem lelem örömöm.”

13 Azért ezt mondja a legfőbb Úr, Jehova: „Íme, szolgáim enni fognak, de ti majd éheztek. Íme, szolgáim inni fognak, de ti majd szomjaztok. Íme, szolgáim örvendezni fognak, de ti szégyent vallotok. 14 Íme, szolgáim örömmel kiáltanak majd jó szívállapotuk miatt, de ti kiáltozni fogtok szívetek fájdalmában, és jajgattok szellemetek megtörése miatt. 15 Neveteket eskünek hagyjátok hátra választottaim számára, és a legfőbb Úr, Jehova megöli mindegyikőtöket, de a szolgáit más néven nevezi majd; 16 úgyhogy aki áldást szeretne nyerni a földön, az a hit Istene által nyer áldást, és aki esküt tesz a földön, az a hit Istenére fog esküdni; mert a korábbi nyomorúságok feledésbe merülnek, mert elrejtetnek azok szemeim elől.

17 Mert íme, új egeket és új földet teremtek, és a korábbi dolgok észbe sem jutnak, és fel sem ötlenek senkinek a szívében. 18 Hanem ujjongjatok, és mindörökké örüljetek annak, amit teremtek. Mert íme, Jeruzsálemet örömforrássá teremtem, és népét az ujjongás forrásává. 19 Örülni fogok Jeruzsálemnek, és ujjongok majd népem miatt; nem hallatszik benne többé sírás hangja, sem panaszkiáltás hangja.”

20 „Nem lesz ott többé néhány napot élt csecsemő, sem öregember, aki ne töltené be napjait; mert százéves korában is gyermekként hal meg az ember, a bűnös pedig, ha százéves is, megátkoztatik. 21 Házakat építenek majd, és bennük laknak, szőlőskerteket ültetnek, és eszik azok gyümölcsét. 22 Nem úgy építenek, hogy más lakjon ott, nem úgy ültetnek, hogy más egye azt. Mert mint a fának napjai, olyanok lesznek népem napjai, és kezük munkáját teljesen javukra fordítják választottaim. 23 Nem fáradnak hiába, nem veszedelemre szülnek, mert Jehovától megáldott utódok ők, leszármazottaikkal együtt. 24 És úgy lesz, hogy még mielőtt kiáltanának, én már válaszolok, még beszélnek, és én már meghallgattam.

25 A farkas és a bárány együtt fog legelni, az oroszlán szalmát eszik, mint a bika, a kígyónak pedig por lesz az eledele. Nem ártanak és nem pusztítanak sehol szent hegyemen” — így szól Jehova.

2016. márc. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!