Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen szintű vallási ismerete...

Milyen szintű vallási ismeretek tartoznak hozzá az alapműveltséghez?

Figyelt kérdés

A vallásosságon gondolkodtam nemrég, és rájöttem, hogy tulajdonképpen (mivel nem vagyok hívő és sosem jártam még templomban), alig tudok valamit az efféle dolgokról.


Tudom, hogy nagyon ostobának fogtok tartani, de megkérnélek benneteket, hogy alap szinten mutassátok be a világ vallásait. Nem igazán értem, hogy most a keresztény valláshoz tartozik a református és a katolikus vagy fordítva, és hogy pontosan mit is takarnak ezek az eszmék.


Kérlek, ne írjatok válaszokat a feltételezett értelmi szintemmel kapcsolatban. Csak érdeklődöm, szeretnék választ kapni. Előre is köszönöm! :)



2016. febr. 9. 18:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem, hogy miért itt kérsz információt, miért kérsz idegeneket arra, hogy írjanak, amikor rengeteg dolog az interneten is elérhető ezzel kapcsolatban.
2016. febr. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Szervusz:


Ahhoz, hogy el tudd dönteni, mi az Isten elvárása az imádatot illetően, ismerned kellene a Bibliát, és érteni azt, hogy mit akar velünk a Teremtő közölni.


Persze ahhoz, hogy biztos legyél ebben nem árt némely "vallásokat" és azok alap tanításait dolgait ismerni, hogy legyen összehasonlítási alapod, az igaz imádatot illetően, a Hami vallásokkal szemben


Ha gondolod, kérj egy Könyvet díjmentesen, aminek a Címe:

"Az emberiség Isten keresése"

Jehova Tanúitól kérd,

2016. febr. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Becsülendő ez a hozzáállás, de én is csak annyit tudok hozzászólni, hogy jobban járnál, ha magad néznél utána a neten.


A másik meg az, hogy nem tudom mennyi idős vagy, de a kereszténységről azért elég sokat kell tanulni például történelem, irodalom és művtöri órákon. Nehezen hiszem el, hogy neked ez mind kimaradt. :)

2016. febr. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A keresztyén vallásnak az Evangélium a lényege. Kultúrális szempontokból persze az ismertebb bibliai történetek, és egy nagyon alapfokú egyháztörténelem amit énszerintem illik ismerni. De ezek a történetek (úgy mint az egész Biblia) csak akkor érthető meg, ha érted magát az Evangéliumot.


Az ismertebb bibliai történetek: Ádám és Éva, Kain és Ábel, Ézsau és Jákób, Noé, Bábel tornya, Mózes élete főként a kivonulás Egyiptomból és a Tíz Parancsolat, Jónás, Dániel, Jób, Sámson, Dávid és Salamon királyok, Jézus élete, Pál Apostol élete.


Ha érdekel az Evangélium akár most is el tudom magyarázni. Beszélgettem valakivel erről privátban, így most bemásolom, parancsolj:


Van Isten és van ember, és Isten nagyon szeret minket. A gond azonban az, hogy az ember bűnös (te is, én is), ezért a kapcsolatunk Istennel megszakadt.

Ahogy halad az életünk úgy persze keressük a boldogságot (erre gondolom te is ismersz számtalan példát), valaki meg keresi Istent is. Életünk végén viszont (mivel el vagyunk választva Istentől) a testünk és lelkünk is "elkárhozik". Ahogy a Biblia írja "a bűn zsoldja a halál".


Azonban Isten annyira szeretett minket, hogy elküldte egyszülött Fiát, Jézust, aki meghalt helyettünk. Jézus ugye teljesen egészében volt ember (emberi teste volt, emberi érzelmei voltak, tehát sírt, nevetett stb.), és teljes egészében Isten is volt (mivel ő nem bűnös, hanem tökéletes volt). Hogy ez miért fontos?

Képzeld el, hogyha lopnál, és börtönre ítélnének érte. Ha valaki odajön hozzád hogy cseréljetek személyigazolványt és leüli helyetted a büntetésedet, de ő is lopott (neki is van büntetése) akkor ez nem lehetséges, mivel valakinek meg az ő büntetését kéne leülnie. De ha egy olyasvalaki akarja leülni helyetted a büntetésedet aki nem lopott, így neki nem járna büntetés, akkor valóban helyetted üli le a büntetést.

Tehát Jézus ártatlanul meghalt helyetted, így ha hiszel benne akkor újra kapcsolatod lesz Istennel. Így életed végén a tested ugyan meghal, de a lelked Istennel marad.

2016. febr. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem ez egyénenként eltérő. Aki szeret olvasni, az minden bizonnyal kezébe veszi a Bibliát, és elolvassa. Teszi ezt azért, mert a kultúránk jelentős részben ebből táplálkozik, és az összes művészeti értékünk jelentős része valamilyen módon kapcsolódik a Szentíráshoz.


Hadd idézzem Móricz Zsigmondot: "...újjászületésre van szükség. Olyan időket értünk meg újra, hogy nem lehet messze az az idő, melyben Isten a kövekből is prófétákat teremt... És ennek az újjászületésnek újra csak a Biblia lesz a forrása és keresztvize. Ha lesz, aki fel tudja

olvasni a világnak az igazság tiszta felfogásával..."


A keresztény valláshoz tartozik a katolikus és a református. Ezeket felekezeteknek hívjuk, és a református az un. protestáns felekezetekhez tartozik. Jövő évben van a reformáció 500. évfordulója, 1517. október 31-én Luther Márton kiszögezte 95 tételét a wittenbergi vártemplom kapujára és ezzel kezdetét vette a reformáció, aminek következtében nagyon sok keresztény felekezet alakult ki. A legismertebbek Magyarországon az evangélikus, a református, a baptista, az utóreformációs mozgalomnak köszönhetően pedig a metodista, adventista, pünkösdi és karizmatikus felekezetek.


A nagy világvallásokból a legismertebbek: a hinduizmus, a buddhizmus, az iszlám és a judaizmus. Ez utóbbinak is a Biblia az alapja, de a zsidók csak az Ószövetséget fogadják el, azon belül is Mózes 5 könyve a Tóra az alapja a vallásuknak, és ennek magyarázata a Talmud. Az iszlám is rokon vallás, de annak szent könyve a Korán. Ezeket kinyilatkoztatásra épülő vallásoknak hívjuk. A hinduizmus és a buddhizmus ezzel szemben "az örök világtörvény vallásai" - szerintük a világ örökkévaló és nincs kezdete és vége.


Most röviden ennyit, bármi kérdésed van még szívesen válaszolok.


Üdv. Péter

2016. febr. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. febr. 10. 16:55
 7/10 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Jó kutatást! ;)


Üdv!

2016. febr. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A vallások közös pontja, hogy mind egy belső, lelki megbékélést keresnek az emberekben elkerülhetetlennek látszó konfliktusokkal, zaklatottsággal szemben. Érezzük, hogy lelkünk nem "tiszta", amikor belegondolunk, milyen akár apróságoknak tűnő dolgokban is, de nem vagyunk mindig mindenkivel mindenben 100%-ig együtt érzőek és önzetlenek. Vannak határaink, korlátaink, bizonyos végső értelemben: bűneink.


Hogy ezektől megszabaduljunk, a lélek bűnös természetét igyekszik megfejteni minden vallás és hagyomány. Szent irataik e körül a téma körül forognak.


Kezdjük tehát először is a bűn fogalmával, különböző vallások szent iratai szerint?


Én ennyit gyűjtöttem össze a témában, - hátha segít, vagy - ha van még kérdésed, tedd fel nyugodtan:


[link]

2016. febr. 11. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
A kereszténység nem alapműveltség mivel egy nagy mese semmi más.
2016. febr. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szép és hasznos dolog a müveltség és az arra való törekvés ,de vajmi kevéss köze van a hithez ,a valláshoz.....nem müveltség kell hogy közél kerülj Istenhez hanem hit-----Vajon ma is hallunk hiábavaló szavakat? Igen. Például egyes tudósok szerint az evolúciós elmélet, valamint a más területeken tett tudományos felfedezések azt mutatják, hogy semmi szükség sincs már az istenhitre, és hogy a természetben végbemenő folyamatok mindenre választ adnak. Az emberi bölcsesség különbözik az isteni bölcsességtől (1Kor 2:6, 7). Tudjuk, hogy amikor az emberi elméletek ellentmondanak annak, amit Isten feltárt, mindig az emberi elgondolások a helytelenek. Róma 3:4.) A tudomány bizonyos területein elért fejlődés ellenére továbbra is igaz marad az, ahogy a Biblia vélekedik az emberi bölcsességről: „e világ bölcsessége bolondság az Isten előtt”. Az emberi okoskodás, összevetve Isten végtelen bölcsességével, hiábavaló (1Kor 3:18–20).
2016. febr. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!