Hénok könyve szerzője Jézus Krisztusról ír?
Egy idézet ebből a sokak által elfejetett könyvből:
”És abban az órában, az a bizonyos Emberfia megneveztetett a Szellemek Urának jelenlétében, És Neve elrendeltetett az Idők Előtti előtt...Ő lesz az igazak támasza, akire ha támaszkodnak nem esnek el, és világosság lesz a pogányok (nemzetek) számára, és a bánatos szívűeknek reménye...” [Hénok 48,2;4]
”nem kelnek föl többé, és senki nem emeli fel őket kezével, mert megtagadták a Szellemek Urát és az ő Felkentjét” [Hénok 48,10]
Ki is lehet az a bizonyos ”Emberfia”, vagy illetve ez a ”Felkent”?
Még valami:
Hénok könyvét még Krisztus előtt írták, ilyen értelemben a szöveg egy jövendölésnek minősül.
@nneddudgi
Te állandóan mindig a nyelvi dolgokkal jössz. Te most komolyan azt hiszed, hogy a zsidókon kívül senki nem tud héberül?
Elárulok neked egy titkot: héber nyelvet tanítanak az egyetemeken és a keresztények egy része beszéli is. Hűha, most aztán meglepődtél ugye? Pedig hidd el, ez egy létező jelenség. Ki kellene kicsit bújni a zsinagógából, és szétnézni a világban. A héber semmivel sem különb nyelv mint más, ugyanúgy meg lehet tanulni.
Nincsen semmiféle félreérthetőség, csak neked van szükséged ilyen marhaságokra hivatkozni, mert ha mégis világos, hogy a Krisztus, akkor összeomlik a vallásod. Ciki.
„Hénok könyvét még Krisztus előtt írták”
Na ez az ami vitatott, mert több könyvből és szakaszból áll. Az idézett rész az 1Énok II. Könyvből (37-71részek), azaz a Példázatok(másként: Parabolák vagy hasonlatok) könyvéből való, amelyből,- itt még azt írják (4.o),- „Nincs kézirat Qumránban; az egyházatyák soha nem említik; nincs bizonyíték létezéséről az etióp előtt”.
@-a-
Magát Énok könyvét Krisztus előtt írták, ez egészen biztos, hiszen találtak belőle Qumránból töredéket, idézi az Újszövetség, és az Atyák is használják. A Genezis 6 értelmezésénél nem tanácsos figyelmen kívül hagyni.
Hogy bizonyos részei későbbi eredetűek lennének - gondolok itt a Parabolák könyvére - az lehetséges. Egyébként a COG honlapjára felpakolták a qumráni Hénoki
töredékeket, ott a 35. fejezet mellett van egy kérdőjel, tehát lehetséges, hogy mégis van töredék a vitatott szakaszból.
Ha a 37-71része-ig tart a Példázatok(másként: Parabolák vagy hasonlatok) könyve, és kérdőjelesen van a 35-ből, az nem bizonyítja a 37-71 koraiságát.
A jelzett szakaszról beszéltem korábban.
@-a-
Köszi a kiegészítést.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!