Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A halál után mi történik?

A halál után mi történik?

Figyelt kérdés
2015. dec. 31. 23:14
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
Utolsó. Azokkal az emberekkel akkor mi van, akik Jézus születése előtt 1 évvel haltak meg, amikor még Jézus nem is létezett?
2016. jan. 2. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:

Az emberek megmentesere mar a bunbeeseskor adott igeretet Isten.

Igy akik Krisztus elott eltek azok elore hittek a megvaltoban, mi pedig tortenelmi tenykent hiszunk a megvaltasban. Abban, hogy egy szent, tiszta, artatlan ember, Isten fia, az eletet adja/adta ertunk. Aki remeli, hogy meglathatja Krisztust amint van, es hasonlova lehet Ohozza, az megtisztitja magat amint O is tiszta. O azert jelent meg, hogy a buneinket elvegye, es mi pedig a bunoknek meghaljunk es az igazsagnak eljunk.

2016. jan. 2. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

"Ezek közül csak a Biblia említi,hogy"

Mármint TE csak a Bibliát nézted meg közelebbről.

Annál sokkal régebbi és jobban megírt könyvek is vannak.


Amúgy meg nem ez számít... ha én most írok egy könyvet, amelyik még sokkal jobb, akkor azt fogod követni?

2016. jan. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

Oké.

Mondj jobb könyvet ha tudsz,vagy mondj jobb személyt mint Jézus!

Előre is köszi!

2016. jan. 2. 12:05
 25/34 anonim ***** válasza:

Eredetileg Jézus tanításai nagyon rokonszenvesek lettek volna... csakhogy ő (ha létezett egyáltalán) egy szót le nem írt soha. Az apostolok pedig... ahányan írtak, annyi félét, ráadásul a későbbi korokban gond nélkül átírták az ő írásaikat is.

Jézus filozófiája a szeretet volt, Pálé pedig a büntetés, és amúgy mellékesen utálta a nőket. Gyakorlatilag az ellenkezőjére átfordította Jézus tanításait (mármint úgy, hogy a szeretet helyett mindenütt a büntetést hangsúlyozta ki).

De lehet, hogy csak ezért tudott elterjedni az egész vallás. Jézus eredeti tanai lehet, hogy eltűntek volna.

Nézz utána: abban az időben volt a csúcsán a Mithrasz-kultusz, amelyik erősen hasonlított az akkori kereszténységre (ill. fordítva, mert a kereszténység volt a későbbi). Annyi különbség volt pl., hogy a nőket jobban elnyomta.

Lehet, hogy ezért győzött végül a kereszténység.

2016. jan. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:

Ha már győzött a keresztyénség...

Tudod mi a keresztyénség alapja ,lényege,és miért terjedt el?Valójában kik az igazi keresztyének????

Pál apostol miért volna nő gyűlölő?????

Van rá bizonyíték???

2016. jan. 2. 13:15
 27/34 A kérdező kommentje:

""""""Jézus filozófiája a szeretet volt, Pálé pedig a büntetés, és amúgy mellékesen utálta a nőket. Gyakorlatilag az ellenkezőjére átfordította Jézus tanításait (mármint úgy, hogy a szeretet helyett mindenütt a büntetést hangsúlyozta ki). """""""


Tudtad ,hogy Pál apostol írta le a SZERETET HIMNUSZÁT!

A Korintusi levél ,13.részében ???

Hát haver ne haragudj,de te még nem olvastad Pál leveleit.

2016. jan. 2. 13:20
 28/34 anonim ***** válasza:

A keresztények hite és saját hitem szerint is halálunk után meg kell állnunk az Úr színe előtt. Szerintem igazából csak a testünk hal meg, az meg ugyebár elrohad/porlik hisz porból lettünk azzá is válunk. Jézus amikor feltámasztotta Lázárt megmondta: "Én vagyok a feltámadás és az élet. Aki hisz bennem ha meghal is él aki pedig él és hisz soha meg nem hal." A halál csak földi létünk végét jelenti, lelkünk (ha hiszünk benne) hazatér az Atyához. Viszont nem véletlenül élünk ezen a földön. Az Úr céllal küldött ide minket, és én hiszem, hogy feladatunk van. Hacsak nem leszünk öngyilkosok (ebben az esetben nem értem teljesen, azt hiszem ez már a szabad akarat miatt van és már régen rossz) akkor a halálunk csak akkor következhet be, ha a nekünk szánt feladatot elvégeztük, és ahogy életünknek halálunknak és oka és célja lesz.

Az ítéletre visszatérve. Ha hisz Istenben ha nem, kivétel nélkül minden egyes embernek meg kell állnia a színe előtt. Itt a földön halálunk pillanatáig van választási lehetőségünk. Élhetünk nélküle de ugyanakkor élhetünk Vele is. Ott már nem lesz választásunk. Ha nem fogadjuk el Jézust megváltónknak és Istent mindenható Urunknak és nem kérjük bűneinkre bocsánatát akkor kivetetünk "a külső sötétségbe ahol lészen sírás és fogcsikorgatás" vagyis a pokolba.

Van egy kisfilm amin érdemes elgondolkodni: https://www.youtube.com/watch?v=6TmDHDnLNG0 14/l

2016. jan. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

Gondolkodtatok már azon, hogy miért is lenne egyáltalán jó a mennyországba kerülni? Örökkön örökké, mostani önmagadként? Okés megértem én a szeretteitekkel, meg a férjetekkel feleségetekkel lehetnétek, de nem elég ebböl az az 50 60 év?

Jó, tételezzük fel, létezik mennyország. Tegyük fel olyan ez, mint amilyennek a biblia leirja. Ugyan azok a szabájok szerint müködik. Ha be akarsz kerülni el kell fogadnod egy jézus nevü 2058 éves názáreti ácsot személyes megváltodként stimmel? Okkés meghaltál.

Kinyitod a szemed, megérkeztél.

Ez az.

Ez a mennyország.

Eggyetlen ur létezik akit imádnod kell, hogy élvezhesd. Isten.

Szolgálnod kell őt ezermilliárd szor négyszázezermillió évnél is többön keresztül.

Na? Gondolkodtál rajta?

Meghal a feleséged, kivel az úr színe elött esküdtél.

Ot lessz veleed.

Örökkön örökké.

A házassság szent.

Nem szegheted meg.

100 000 000 000 évig birnád mellette?

Hát nen tudom, szerintem ez igy nem jo dolog.

Inkább élvezzétek az életet, a torta, meg a jó sör, a jó csaj tényleg valós.

Ne akasszatok magatokra béklyókat. Nincs szükségetek a vallásra, nincs szükség örök létre, sem istenre.

Ez az anyagi világ, legalább annyira csodálatos mint a mennyország. És ez valódi és ennek valoban örökké a részei lesztek.

Éljen az EGYESÜLT ATEISTA SZÖVETSÉG!

2016. jan. 9. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

"""""Inkább élvezzétek az életet, a torta, meg a jó sör, a jó csaj tényleg valós.

Ne akasszatok magatokra béklyókat. Nincs szükségetek a vallásra, nincs szükség örök létre, sem istenre.

Ez az anyagi világ, legalább annyira csodálatos mint a mennyország. És ez valódi és ennek valoban örökké a részei lesztek.

Éljen az EGYESÜLT ATEISTA SZÖVETSÉG!



Pontosan ez volt a Sátán taktikája is a teremtés utáni napokban ,nem pont ezen szavakkal ,de így csapta be Évát,és Ádámot.


Én mégis inkább Istennek szeretnék szolgálni,mint a Sátánnak ,az ateizmusban.


És pontosan azt teszem amit leírsz,szeretem a jó söröket,a tortát ,a feleségem egy jó nő,és még nagyonsok mindent élvezek e földi életben,hála Istennek !!De a Legjobb ,hogy van egy megváltóm Jézus személyében!

Amit az ateisták nem tudnak elmondani,nincs kinek hálátadniuk.

2016. jan. 10. 13:18
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!