Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A halál után mi történik?

A halál után mi történik?

Figyelt kérdés
2015. dec. 31. 23:14
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
Kinek a perspektívájából?
2015. dec. 31. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
79%

Az élet megy tovább.

Csak nem az elhúnytnak...

2015. dec. 31. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim válasza:
28%
reinkarnálódsz majd felkelsz a mátrixból te leszel a kiválasztott végül lecsapod a gonoszt megint.
2016. jan. 1. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
0%

"Senki sem tudja, de azt tudom, hogy nem létezik pokol. A gyerekek sem tehe- tehetnek róla, hogy retkesek, az anyjuk tehetnek róla."

-Robika2002

2016. jan. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
0%
Semmi. Nem létezel. Mint mielőtt megszülettél volna, semmit nem tudsz, nem érzel, nincs tudatod, semmid nincs, nem létezel.
2016. jan. 1. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
0%
Megeszik a húsunkat a darvak.
2016. jan. 1. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
65%
Egy biztos: bomlásnak indul a tested. A rekuperáló szervezetek anyagcseréjének része leszel. Ha a materializmusnak van igaza, akkor a tudatot és az érzékelésed megszűnik, azaz nem fogsz létezni. Ha a kereszténységnek, akkor hasonló állapot után egyszer feltámadsz, és a mennybe vagy a pokolba kerülsz. Ha a keleti vallásoknak, akkor reinkarnálódsz, átmeneti létsík után egy új testben folytatod az életed. Ezek talán a legelterjedtebb nézetek. De biztosat senki nem állíthat, mert (egy kivételtől eltekintve) nem hallottam még olyanról, hogy valaki visszatért volna a halálból és elmondta volna, mit látott. Úgyhogy semmi sem biztos, hogy van-e folytatás, az csak hit kérdése, de ha a tudományos oldalamról közelítem meg a dolgot, akkor a materializmus álláspontja korrekt. (De remélem, nem így van.)
2016. jan. 1. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
19%

A te tested, apró kis részecskékből, atomokból épül fel. A véletlenek sokaságának köszönhetően, pont egy ilyen alakzatba rendeződtek össze az atomok és így létrejöttél te. A tudatod meg minden pedig szintén ennek köszönhető, a kis tekervényekben, az idegsejtek között, bioelektromos kisülések apró ám végeláthatatlan sokaságábol áll. Ez vagy te! És amikor ez széttesik, vége lessz az én ednek.

De ne parázz, ha jobban belegondolsz, mikor alszol sem vagy épp tudatodnűál, szóval valami olyasmi érzés lehet a halál. DE! attól függetlenül, mindíg is az univerzum része maradsz, bár az aminek most érzed magad, az az ÉN az elmúlik.

ÉLJEN AZ EGYESÜLT ATEISTA SZÖVETSÉG!

2016. jan. 1. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
42%

így van megesznek a darvak, ahogy egy korábbi hozzászóló írta, minden esetben a darvak, nemrég mentem ki a nagypapa sírjához, mit látok, eszik a hamvakat a darvak, költöző madarak egy fenét, csak mindig mennek oda ahol holttestek vannak...


legutóbbitól pedig mint ateista a leghatározottabban elhatárolódom!

2016. jan. 1. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
0%

Tovább élsz azok emlékeiben, akik szerettek/gyűlöltek életedben.

Amikor ők elfelednek - az az igazi halál,- amiből sem feltámadás, sem reinkarnáció nincs!

2016. jan. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!