Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hova lett a katolikus templomo...

Hova lett a katolikus templomokból Szent Mihály arkangyal aki az egyház védelmezője?

Figyelt kérdés

Nincs kép,szobor, ima,vagy van de fakultatív formában(ima,ünnep) vagy ritkán és az arra szentelt templomokban.Jellemző hogy nincs!

Hova lett, miért?



2015. dec. 28. 13:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem Szent Mihály az egyház védőszentje, hanem a római katolikus egyházé Szent József, a görögkatolikus egyházé pedig Szent Miklós.


Amúgy pedig az összes szent tisztelete "fakultatív", nem csak Szent Mihályé. Nem is lehetne másképp, hiszen összességében sok tízezer szentje van az egyháznak.

2015. dec. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Minden mise végén imádkozunk hozzá... Bár lehet hogy nem minden templomban, de én megfordultam egy-kettőben (főleg Bp, de vidéken is), és nem emlékszem hogy ez bárhol elmaradt volna.
2015. dec. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ima van.Pontosan nem tudom hogy van,de 2 vagy 3 éve minden mise végén elimádkoztuk.

Szent Mihály arkangyal védelmezz minket a sátán ......

2015. dec. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

És a szobrok hova lettek?

Minden más van. :)

2015. dec. 29. 15:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!