Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Főleg Jehova Tanúi, mit...

Főleg Jehova Tanúi, mit jelent imádni az Istent (Jehovát)?

Figyelt kérdés
2015. nov. 30. 13:01
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Állj! Azt mondtátok, hogy az imádat az, amikor teljes mértékben engedelmeskedtek annak a személynek, jelen esetben "Jehovának". Ezért kérdeztem, illetve kijelentettem, hogy ezek szerint Jézust imádjátok, hiszen állításotok szerint engedelmeskedtek Neki! Akkor ismételten csak azt tudom kérdezni, hogy mi az imádás? Hogyan cselekszetek azzal szemben, akit imádtok. Ha az engedelmesség, akkor egészen addig, amíg szerintetek rendben van, imádjátok a főnökötöket, illetve teljes mértékben imádjátok Jézust, holott állításotok szerint nem imádtok mást, csak "Jehovát". Most vagy nem tudtok érthetően írni, vagy nem tudom felfogni, amit írtok, illetve amit gyanítok, hogy nem is tudjátok, hogy mit jelent imádni.
2015. dec. 2. 14:15
 12/26 KZitus ***** válasza:

Bocsi nem jól értetted.

Talán egy példa segít:

Az ókori zsidó nép mindenben szót fogadott Mózesnek, hiszen ő írta le a Törvényt.(Isten utasítására) De ez nem jelentette azt, hogy a nép Mózest imádta, csak azt, hogy szót fogadott neki.Aki szót fogadott Mózesnek, Istennek fogadott szót, mert Mőzes volt a képviselője a földön. Valójában kinek is fogadtak szót Mózesen keresztül? Jehovának, az Istenüknek.

Sámuel, isten prófétája és bírája volt a népnek, őt használta Isten, ha üzent valamit a népnek. Tehát Isten képviselőjeként szolgálta Jehova népét.

De a nép egyszer csak azt kérte Sámueltől(a körülöttük élő pogány népekhez hasonlóan), hogy királyt nevezzen ki föléjük. Sámuelnek nagyon fájt az, hogy a nép Istenen kívűl más emberi uralkodót akar maga fölé.

Ezért ezt mondta Isten Sámuelnek:„Hallgass a nép szavára mindenben, amit mondanak neked, mert nem téged vetettek el, hanem engem vetettek el, hogy ne legyek király felettük."1Sámuel 8:7

Ez is izelítőt ad arra vonatkozóan, mit jelent imádni Istent(Jehovát). El kell fogadnunk a képviselőjét.

Krisztus mindig Jehova érdekeit és igazságát képviselte: akkor is amikor a földön volt, és ma is, amikor Királyként uralkodik.

Azt a tiszteletet adjuk meg neki, mint amilyen Jehova felkentjének jár.

Vagyis:

szorosan követjük Krisztus minden tanítását, parancsát(ezért vagyunk keresztények), de valójában Jehovát imádjuk(Jézusnak is ez volt a célja a követőivel kapcsolatban).

2015. dec. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Akkor mi a gyakorlati különbség Krisztus tisztelete és "Jehova" imádata között?
2015. dec. 2. 20:04
 14/26 anonim ***** válasza:

Ajjaj....


Jézus mutatta be az életével szavaival, hogy az Atya mit vár el.

Ahogy Zitus leírta, akik ki lettek nevezve, azok közvetítették Isten elvárásait, ám ez nem azt jelentette, hogy az Illetőnek mutattak be imádatot,


Ha Mózesnek nem fogadtak szót, azt úgy kell érteni, hogy Jehovának nem fogadtak szót.

Jézus közvetítői szerepe, munkássága a követendő példa, és amit mondott vagy tett azt kell nekünk is mondani, vagy tenni, ezzel mutatunk be Jehovának imádatot,

Nem Jézusnak.

Jézus minta, hogy egy embernek hogyan kell Isteni önátadásban élni.

2015. dec. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Sajnálom, de nem tudom érthetőbben kérdezni:


Akkor mi a gyakorlati különbség Krisztus tisztelete és "Jehova" imádata között?

2015. dec. 3. 12:02
 16/26 anonim ***** válasza:

Krisztust akkor tartod tiszteletben, ha megteszed amit mond.

Jézus pedig azt mondja amit az Atyja, ezért amit teszel azt az Atyának teszed, nem Jézusnak

2015. dec. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Tehát Krisztus tisztelete és "Jehova" imádata egy és ugyan az ezek szerint. Mert nem írtál semmilyen különbséget. Ajjaj...
2015. dec. 3. 12:49
 18/26 anonim ***** válasza:
54%

De írtam.


Jézus közvetít. mert nem közvetlen Jehova szól hozzánk, hanem felhasznál egy közvetítőt,

Mit nem lehet ezen megérteni, Zitus is leírta, mit jelent, ha valakinek szót fogadunk ha Isten kinevezi közvetítőnek,

Nagyon nehéz ez neked....

2015. dec. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Tehát Jézust akkor tartjátok tiszteletben, ha megteszitek amit mond, és "Jehovát" akkor imádjátok, ha megteszitek amit mond.


És én nem értem? Biztos vagy benne?

2015. dec. 4. 06:41
 20/26 A kérdező kommentje:
Úgy látszik, belekavarodtatok... :)
2015. dec. 4. 19:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!