Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi miért nem tisztel...

Jehova tanúi miért nem tisztelitek Jézust ugyanúgy mint Jehovát?

Figyelt kérdés

"Hogy mindenki úgy tisztelje a Fiút, miként tisztelik az Atyát. Aki nem tiszteli a Fiút, nem tiszteli az Atyát, aki elküldte őt."

János 5:23



2014. jan. 19. 17:13
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Plusz még: az Atya és én egyek vagyunk és még ez is ide vág, hogy én az Atyában, az Aty pedig énbennem lakozik.

Ugyebár. Dehát a tanítóik mást tanítanak. Jó példája ez annak, hogy felcserélték Isten igazságát az emberi tanításra.

2014. jan. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
15%

Lujza, olvastad tovább is mit mondott Jézus? Megtudod kérlek magyarázni mit jelent a János 17:21 verse?


Tovább a 22,23 vers ezt írja: "és én azt a dicsöséget, amelyet nekem adtál ö nekik adtam, hogy EGYEK legyenek, amiképpen MI egy vagyunk. Én ö bennük és te én bennem hogy tökéletesen eggyé legyenek......Károli fordítás


Meg tudod kérlek magyarázni ezt a szöveget?

2014. jan. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
13%

Kérdezö, azt tudom neked tanácsolni, mivel látni, hogy nagyon foglalkoztat téged ez a kérdés, hogy menj el Jehova Tanúi összejövetelére, meglátod és meghallod elsö kézböl hogyan is tisztelik Jehova Tanúi Jehovát és Jézust.


Vidd el a Bibliádat, és nyugodtan meg is kérhetsz valakit, hogy mutasák meg neked a te Bibliádban, azt aminek hisznek.

Gondolom, valaki felúszított téged, és ez téged nagyon nyugtalanná tesz. Csak úgy ismered fel hogy vannak a dolgok, ha meglátogatod a gyülekezetünket. Ne félj, barátságos emberek. El fog oszlani a félelmed...továbbra is aztán azt hihetsz amit akarsz, de az is lehetséges hogy végre megnyugszol.

2014. jan. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
grkaty hogy nem szégyenled magad...
2014. jan. 19. 21:03
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Kedves kérdező! Az egy jó és korrekt ajánlat, amit a testvérnőtől kaptál, tájékozódj első kézből, miért kellene ezért szégyellni magát? De hogy a kérdésedre is válaszoljak, olvasd el kérlek a Róma 15:5, 6-os verseket és gondolkozz el rajta. Pál ugye pontosan tudta, hogy kicsoda Jézus és annak az Atyja, vagyis Jehova?
2014. jan. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
maga Jézus is istenhez imádkozott és így azt ki mutatta h isten nagyobb nála
2014. jan. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Mi a fsz.mnak jön mindég mindenki azzal hogy itt olvasd el ezt részt a bibliában...?

Minden válasz ott van mindenkiben...az összes kérdésre...csak senki nem keresi magában...

Nagyszerű dolgokat tanít és mond a biblia..a legnagyob könyv mi valaha készült..

Olvasd, értsd meg a magad módján...hallgass meg másokat...de ne kövess vakon senkit...

Mert kaptál egy szabad akaratot...kész.

Szal kérlek titeket nagy tanúk meg más nagy keresztény emberek...

Próbáljatok meg saját véleményt is hozzáfűzni a dolgokhoz az életben...

Ne csak annyit..."olvas el a 200. oldalon és váá mindent megértesz..de ha nem érted akkor kérdezz meg olyat aki tudja..."

2014. jan. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
12%
Ugyanúgy tiszteljük Jézust, mint Jehovát, de nem imádjuk, mert az imádat, csak a Teremtőnek jár. Jézus is Őt imádta, hiszen ő is Tőle kapta az életét. A követői pedig a példáját utánozzák.
2014. jan. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!