Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy lelkigondozó ugyanúgy...

Egy lelkigondozó ugyanúgy kérhet/szokott kérni óradíjat gondozásért mint egy pszichológus?

Figyelt kérdés
2013. febr. 27. 14:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a papok örülnek a társaságnak.
2013. febr. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem, legalább is katolikus berkekben nem szokás. Ez a feladata, a hivatása, jó hogy nem már...Én már 6 éve járok ugyanahhoz, szép lenne ha kérne érte valamit. Neki a te leki békéd a fontos, nem kér érte pénzt.
2013. febr. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Katolikus köröket ismerem jobban, ott senki nem kér.

De szerintem reformátusoknál, evangélikusoknál sem.

2013. febr. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem kér, hiszen ez egy szolgálat!

Nem vagyok hivatalosan lelkigondozó, de akik nem tudnak még a hitben úgy élni,nem annyira tapasztaltak és megerősítést kérnek, problémájuk van a családban, házasságban,egészségben...stb., szívesen segítek.

Ha nekem vannak megoldhatatlannak tűnő problémáim, akkor a nálam tapasztaltabbakhoz fordulok tanácsért, segítségért.

Mindenkinek szüksége van rá, még a nem hívő embereknek is.

2013. febr. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szerintem Ti a lelkipásztorokra gondoltatok. Lelkigondozó nem csak lelkipásztor lehet, hanem pl. egy házassági tanácsadó is.
2013. febr. 28. 11:45
 6/8 anonim ***** válasza:
Abból, hogy a vallás témakörbe írtál, jogosan hittük, hogy papokra gondolsz :D Amúgy így már nem tudom, lehet ők kérnek
2013. febr. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A lelki gondozó és a lelki pásztor nem kér pénzt.Valamilyen formában egy egyházközösséghez tartoznak.Vagy pap, vagy civil formájában, mint én.Akire te gondolsz szerintem az valamilyen terapeuta lehet, aki lelki, házassági, egészségügyi... tanácsokat ad terápia formájában és igen, pénzt kér.
2013. febr. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A lelkigondozó (conuselor) másoddiplomás mentálhigiénés szakember, ugyanúgy díja van, mint egy pszichológusnak vagy orvosnak, kivéve, ha egy egyház vagy alapítvány alkalmazza, ingyenessé téve a szolgálatát.
2018. aug. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!