Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A konfirmációval tagja leszek...

A konfirmációval tagja leszek valamilyen módon az egyháznak?

Figyelt kérdés
Ha igen hogy tudom függetleníteni teljesen magam tőle?

2015. nov. 16. 22:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Akkor minek konfirmálsz?
2015. nov. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
14 évesen konfirmáltam, akkor is azért mert a családban mindenki más megtette és nem szabad akaratomból. Most azonban 22 éves vagyok.
2015. nov. 16. 22:33
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez nem jogi kategória. Nem mész templomba, ha nem akarsz, és kész.
2015. nov. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Akkor jól értem? Keresztény csak akkor vagyok ha gyakorlom a hitemet és templomba járok stb. A papír amit kaptam a konformáció után az nagyjából egyenlő a wc papírral?
2015. nov. 16. 22:40
 5/11 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, lehet úgy is mondani, hogy papír a wc-ben. Viszont nagyon szomorúan hallom, hogy ezt így érzed, 14 éves voltál teljesen tudatában kellett lenned a döntésednek, valamint a felkészítés során elmondták gondolom, hogy ez mennyire fontos egy Reformátusnak, ugye nem tévedek Református vagy? Szóval amikor Isten előtt lekonfirmáltál, az ha jól tudom annyit tesz, a benne vetett hitedet megerősítetted, és egy életre elkötelezted. De ha még is úgy érzed mégis meggondolnád magadat, akkor sincs semmi jogi következménye, mint ahogyan az előttem szóló is leírta.
2015. nov. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nagyjából. Csak az egyház számára van jelentősége, ha mondjuk valamilyen egyházi tisztséget akarsz vállalni. Akkor esetleg előírhatják, hogy konfirmációval kell rendelkezned. Azért ne dobd ki, hátha egyszer meggondolod magad. Ártani nem árt.
2015. nov. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem fizetsz egyházadót és máris független vagy. :D
2015. nov. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Többszörösen nem értem a szitut. 14 évesen simán belemész, aztán 22 évesen jön rád a kamaszkori lázadás, hogy ezt aztán mégse. És akkor fölteszel egy olyan kérdést, amire tudnod kéne a választ, hiszen konfirmáltál, ami előtt szépen elmagyarázták, hogy az mit jelent és mivel jár.

Ez valami új epizód Monty Pythonból? :D

2015. nov. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Csak hogy tisztázzuk a helyzetet!

Mint azt leírtam 14 évesen nem azért csináltam mert én igazán akartam hanem mert a családban mindenki megtette és alap elvárás volt felém, nem nagyon volt más lehetőségem.

Magamat ateistának vallom vagy inkább egyházellenesnek. A kérdés csak arra vonatkozott, hogy eszerint a papír szerint állok-e valamilyen kapcsolatban az egyházzal.

Nem hiszem, hogy valaha is fogok egyházi tisztséget betölteni.

A válaszokat köszönöm.

2015. nov. 17. 11:40
 10/11 anonim ***** válasza:

nem értem miért ekkora tragédia, ki kéri rajtad számon, milyen szempontból vállalsz velük közösséget, semmi kötődésed az egészhez, nincs miért nyavajogni


ha nagyon biztosra akarsz menni akkor egyszerűen menj el a templomba ahol konfirmáltál és kérdezd meg, van e valami dokumentáió ha van akkor a te neved írják ki belőle, ennyi...

2015. nov. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!