Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Arab férfiak miért ennyire...

Arab férfiak miért ennyire féltékenyek?

Figyelt kérdés
van egy 18éves arab ismerősöm, igaz itt nőtt fel kiskorától kezdve, magyar barátnője van, és ahogy elnéztem már arra féltékeny ha előveszi a telefonját a lány, ha hívják telefonon volt hogy elvette és ő szólt bele stb de nem erőszakos , mert látom hogy szereti a csajt, csak fura nekem hogy ennyire féltékeny, ez mitől van??

2015. nov. 12. 12:24
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
nem kérek se kecskés választ, se atombombásat, se rasszista bunkóságot!!! normális válaszoat
2015. nov. 12. 12:26
 2/19 anonim ***** válasza:
50%
Alapból ilyen a természetük, ami az övék, azt kiközösítik és nem hajlandók osztozkodni senkivel rajta. Nyilván a neveltetés és a kulturális környezet is sokat hozzátesz ehhez, gondolom azt azért tudod, hogy az arab világban a nőket nem veszik emberszámba, ők a férfiak tulajdonai, nincs semmiféle joguk. Ha nem az történik, amit a férfi akar, annak általában erőszak a vége, arab országokban simán agyonverik a feleségüket és nem fogják érte őket megbüntetni. A férfiaknak mindent szabad, lehetnek akárhány nővel, de a nőknek kizárólag azt az egyetlen férfit kell kiszolgálniuk. Hiába itt nőtt fel a srác, nyilván a családjában és vérében hordozza ezt a fajta agressziót, ami az arabokat jellemzi.
2015. nov. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
agresszió nincs benne, barátnőm egy nagyon szép lány, bár iszonyat szemtelen visszapofázós (szerintem ez is bejön a fiunak, hogy nem az van amit megszokott, hogy csöndbe eltűr mindent hanem küzdeni kell érte) és nem egyszer felidegesitette a srácot, és inkább elszámolt 10ig és normálisan kezelte:) dehát akkor innen ered a féltékenysége hogy odahaza birtokolják a nőt
2015. nov. 12. 12:50
 4/19 anonim ***** válasza:
65%

Ha jobban érdekel, olvasd el a Fátyol mögött című könyvet, amit egy arab hercegnő írt, kapott is érte rendesen. Őszintén leírja, milyen élete van egy arab nőnek és milyen kegyetlenek a férfiak.

[link]

2015. nov. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
37%
Európa az optimális közép minden szempontból , itt az éghajlat a kormányzás is elviselhető , nincs mindennapos háború se életveszély víz vagy élelem hiány szempontjából . A keleti déli régió ezt hozza , a környezet meg a többi . Az egyenjogúság náluk hivatalosan nem létezik . Azon a térségben ( túlfokozott szégyen büszkeség és egyéb érzés ) maradi megszokások becsületgyilkosságok szinte mindennaposak . Szomorú hogy a tv-ből a romantikus gagyi szenvedélyesség árad és favorizálják ezeket a kolóniákat . Ostoba és primitív itt hazánkban is akad bőven . Számtalan példa erősíti az ilyen kapcsolatok kikerülésének hasznát .
2015. nov. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 KZitus ***** válasza:
A kultúrájuk, szokásaik és a neveltetésük miatt.
2015. nov. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

elolvasom a könyvet engem érdekel:)


igen ezt kérdeztem is , ő is mondta hogy nincs egyenlőség számára egy kapcsolatban, és ő fogja megmondani hogy mi legyen mert ő a férfi (szerintem jobb mintha tutyimutyi lenne)


csakhát nem gondoltam volna hogy az ősi szokás így megmarad és még mindig a vérébe lesz, hogy így birtokoljon és féltékenykedjen

2015. nov. 12. 13:42
 8/19 Clark Kent.. ***** válasza:
52%

Ez hülyeség, amit beszélsz.


Az arabok is ugyanolyan emberek, mint mások, vannak köztük ilyenek, meg olyanok. Nem mindegyik féltékeny típus. Azért, mert te találkoztál egy olyannal, nem jelenti azt, hogy az összes olyan lenne.

2015. nov. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
50%

talán csak az egyén és nem a kultúra kérdése


de amúgy lehet, hogy valóban az otthonról hozott dolgok teszik féltékenyebbé, nekem si voltak avgán osztálytársaim középiskolában, ők pl nem a tesi öltözőben öltöztek át, hanem ahol senki nem látta őket, nem ezért mert ez valami előírás lett volna, egyszerűen zavarban voltak

2015. nov. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
nem tudni majd kiderítem az ismerősei közül hogy ők milyenek:)
2015. nov. 12. 20:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!