Mit jelent Istent szolgálni? Pontosabb kifejtés alul:
mi az hogy szolgálat? miért így hívják? Ez számomra olyan lealacsonyító pedig szerintem Isten nem egy hatalmas uralkodóként néz magára és gondolja, h mi vagyunk a szolgák... Szeretném tényleg tiszta szívből megérteni az egészet, mert kereszténynek tartom magam (pontosabban: keresem ezt az utat). Nagyon nehéz ezt nekem megérteni. Segítsetek!
Köszönöm :)
Isten, és a vele kapcsolatos dogok emberi értelemmel felfoghatatlanok. Nem tudunk Róla beszélni sem, hiszen nincsenek rá megfelelő fogalmaink. Amikor Istenről mondunk valamit, akkor az mindig csak körülírás, jelképes megfogalmazás.
Amikor azt mondjuk, hogy Istent szolgáljuk, akkor az is csak valami olyasmi, mint ahogy a földi hatalmasságokat szolgáljuk, de mégsem teljesen az, csak valami olyasmi... (Mondjuk az alázat azért beleértendő, a kell hozzá, mert anélkül nem megy.)
# 1
"ne akard saját nyelven olvasni a bibliát"
Ez csak a római katolikus egyházban volt így. (Bár amikor ez kialakult náluk, akkor még minden írni-olvasni tudó ember beszélte a latint.)
De az ugyanolyan ősi kopt, szír, örmény grúz, görög, etióp stb. egyházakban mindig a saját nyelvükön olvasták a Bibliát.
és esetleg arra tudtok választ adni, h hogy szolgáljam? Mivel? Mit tegyek ? stb.
Köszönöm az előző kommenteket :)!
Ez egy nagyon jó kérdés!
Amikor valakit szeretünk, szívesen megteszünk neki bármit. Ilyenkor boldogabbnak érezzük magunkat, mint akit szolgálunk.
A szolgálatnak 9 formája van:
1. Hallani az Úrról és dicsőségéről
2. Az Úr dicsőségét énekelni, elbeszélni
3. Emlékezni Rá és cselekedeteire
4. Szolgálni a lótuszlábait
5. Imádatot végezni Neki
6. Imákat felajánlani Neki
7. Szolgálni az Urat
8. Barátkozni/barátságban lenni az Úrral
9. Teljes valónkkal meghódolni Neki
Ez nem keresztény tanítás, de a lényeg ugyanaz: elérni Istent.
Tehát a 7. pont szerint a szolgálat egyik formája a szolgálat. Jól átgondolt gondolatmenet.
Az 1. válaszolóval értek egyet, de nem szabad elfelejteni, hogy mind az összes mai keresztény, zsidó és iszlám felekezet ugyanabból az egy zsidó vallásból ered, és ez a fogalmaikra kifejezetten igaz. Mózes könyvéből kell kiindulni, amit nem Mózes írt. Ő ugye egyiptomi szolgaságból szabadította ki a zsidókat. JHWH az egyiptomi fáraó szerepét veszi át. Ennyi a lényeg, hogy JHWH egy láthatatlan ókori despota. Úgy kell szolgálni neki, mint bármelyik másik ókori despotának is kellett volna. Teljesíteni a parancsot, ami nem JHWH parancsa, hanem a papság parancsa. Ha nem így teszel, akkor kivégeznek. Ez a zsidó vallás alapgondolata, ez van továbbgondolva, továbbköltve a többi ószövetségi könyvben, majd az újszövetségi könyvekben, a középkori katolicizmusban és végül pedig a Koránban.
A 7-es válaszolóval tudok egyet érteni. Úgy kell szolgálni, hogy szeretni kell Istent, és felebarátainkat. De nem csak gondolatban vagy szóval, hanem tettekkel. Nincsen szeretet áldozat nélkül! Tehát ez bizonyos fokú lemondással jár. Például időmet, pénzemet, energiámat, türelmemet, kedvességemet adom valaki/valakik javára. Lehet effektív segítség, és lehet ima is valakiért. Azon kívül lehet valamilyen ügyért böjtölve imádkozni.
Felmerül a kérdés, hogy ki a felebarátom? Lényegében mindenki, akiért tehetek valamit. De elsősorban a bennünket körülvevő emberekért vagyunk felelősek, akikkel nap mint nap találkozunk. Az nem megy, hogy hétvégén jótékonykodok, hétköznap a munkahelyi kollégáimmal elutasító vagyok, vagy ellenségesen viselkedek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!