Mi a a különbség a Ezékiel könyvében valamint a Jelenések könyvében említett Góg és Magóg háborúja között vagy ugyan az a kettő?
A Jelenések 20:8 ugyancsak megemlíti „Gógot és Magógot”. E két név úgy jelenik meg, mint amelyek „a föld négy sarkán levő nemzeteket” jelölik, melyek hagyják, hogy félrevezesse őket Sátán azt követően, hogy ki lett engedve a jelképes ’mélységből’. Mivel más szövegek arra utalnak, hogy Krisztus millenniumi uralma véget vet a nemzetek uralmának és megosztottságának (Dá 2:44; 7:13, 14), ez alighanem azt jelenti, hogy a Jelenések könyvében említett ’nemzetek’ a Krisztus egész földre kiterjedő uralma elleni lázadásnak a következményeként jönnek létre. Felvonulnak „a föld szélességére”, hogy bekerítsék „a szentek táborát és a szeretett várost”. Ezt azután teszik, hogy Krisztus Jézus millenniumi uralma a föld felett teljességre jut (Je 20:2, 3, 7–9).
A ’Góg és Magóg’ nevek nyilván arra szolgálnak, hogy rámutassanak a millennium utáni helyzet és a korábbi támadás közötti hasonlóságokra. Ezékiel könyve és a Jelenések könyve egyaránt azt írja, hogy sok az ellenség (a Jelenések könyvében meghatározatlan a számuk: „mint a tenger homokja”); a támadás egy széles körű összeesküvésből ered, és Isten szolgái ellen indítják, amikor nagy jólétben élnek. Tehát igen találó a ’Góg és Magóg’ megnevezés azokra, akik a millennium után lázadásba keverednek. Végül teljesen el fognak pusztulni (Je 20:8–10, 14).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!