Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Még mindig utálja az egyház a...

Még mindig utálja az egyház a tudományt, mert az tökéletesítheti az emberi testet?

Figyelt kérdés

A legegyszerűbb dolgoktól, mint a szemüveg a bonyolult genetikai tudásig, sok módon avatkozhatunk be az emberi szervezet adta tulajdonságok még jobb kihasználásába.

Van köztetek olyan, aki pusztán emiatt "tudományellenes"?



2015. okt. 1. 09:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%

Azért azt el kell ismerned, hogy a tudomány fejlődése komoly kérdéseket is felvethet...

Talán olvasd el Huxley-tól a Szép új világot...

2015. okt. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
63%
Az egyház sohasem utálta a tudományt. Jónéhány tudós pap vagy szerzetes volt. Több mint ezer éven át az összes egyetemet, klinikát, könyvtárat, csillagászati megfigyelőt és egyéb tudományos intézetet egyedül az egyház tartotta fenn, "világi" tudomány nem is létezett.
2015. okt. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Andizsuzsi ***** válasza:
Az elején azt kellene tisztázni, hogy melyik egyházról beszélsz.
2015. okt. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 homo ludensz ***** válasza:
93%

Az szemüveget csiszolt kristályból pontosan egy pápa kezdte használni azért mondják blahiból hogy "pápaszem".

Ne felejtsd el hogy már a kereszténység előtt is a papok voltak a tudás letéteményesei és nem szívesen osztották meg világiakkal. A kolostorok óriási tudásanyaggal rendelkeznek még ma is,régebben csak közülük kerültek ki a kódexmásolók.

Volt egy sötét középkor amely a dogmákkal megbénította a gondolkodók s kutatók tevékenységét a kereszténységet szemlélve de akkor is a saját privilégiumaikat igyekeztek megóvni. Akkortájt a világi orvosok is csak ruhán keresztül vizsgálhattak,tehát általános volt a homály.

2015. okt. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Egy intézmény nem tud utálni. Egyes tagjai igen.

Másfelől egy technikai eszköz használata még ne ma tudomány "szeretése".

A tudomány ennél azért több és elvontabb.

2015. okt. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
55%
Az Egyház soha nem utálta a tudományt, ez csak szabadkőműves propaganda. A középkorban az Egyház volt a tudomány legfőbb művelője és patrónusa.
2015. okt. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Utolsó! Akkor te még biztosan nem hallottál az inkvizícióról.
2015. okt. 1. 14:56
 8/14 anonim ***** válasza:
60%

Kedves Kérdező, Te pedig nem olvastál utána :) Csak hallottál valamit, és elhitted, mert az beleillik az egyházellenességedbe.

De kérlek, mondj legalább 10 tudóst, akit az egyház gátolt. Mert az, hogy olyanokat, mint Giordano Bruno, aki közelített egyes elképzeléseivel a mai tévés csodatevőkhöz, megtaláltak, az nem a tudomány ellenességet bizonyítja. Galileit kihallgatták, de Kopernikusznak semmi "baja" nem lett a hasonló gondolatokért, tehát nem volt egy rendszer. Egyes vezetők vaskalaposabbak voltak, mint más területeken.

De van példa a másik oldalon is. Mendelt például körberöhögték, aztán mégis neki lett igaza.

2015. okt. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
60%

"az egyház" már a kérdésből látszik ,hogy messzemenően fogalmad nincs a történelemről, rögtön vissza lehetne kérdezni h melyik egyház? Van/volt ilyen egyház valaha?! "há az egyház" jó hogy nem mindjárt "há a zsidók miatt"(a válasz arra, hogy miért jön rá az emberre a szapora a legkínosabb helyzetekben is)


csak ,hogy világos legyen, az inkvizíció 1-2 ritka esetől eltekintve nem üldözött senkit tudományos nézetekért, azt a keveset meg többnyire más dollgokért ítélték el, és a vádhoz ezt is hozzá csapták, pl Jordano Bruno-t nem a vérkeringéssel kapcsolatos elméletéért hanem egy olyan rasszista nézetéért ítélték el, aminek a nyilvános hirdetéséért sok európai országban a mai napig börtönbe zárnák


sok tudományos (újra) felfedezést pont az egyháznak köszönhetünk vagy elkötelezett egyháziaknak akik tudománnyal is foglalkoztak, esetleg pont a keresztény humánum volt ami őket arra motiválta, hogy az emberi egészséget helyreállító/megörző dolgokat kutassák, a mai tudományos pontosság igényét is a szerzeteségnek köszönhetjük, előtte a görög filozófusok "tudományossága" csak amolyan kíváncsiskodó, érdekeségekre rácsodálkozó, filozofálós "tudományosság" volt


ha már említetted a genetikát, a gének felfedezése előtt jóval az öröklődésről már rengeteget tudhattunk egy szerzetesnek köszönhetően, aki a megfigyeléseit írta le, és etek a tételek a mai napig pontosnak számítanak

2015. okt. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Első:


a Szél új Világ nem a tudományos fejlődés hanem a fogyasztóiság és a hagyományos értékek elvetésének a disztópiája


az ember tragédiájának egyik jelenete (falanxter) lehetne esetleg a tudományosság disztópiája, de az is inkább a materializmust kritizálja


ilyen meg, hogy "A Tudomány" nem létezik, a legostobább emberek szoktak ilyeneket mondani, "A Tudomány azt mondja" vagy "ellene van A Tudománynak" stb

2015. okt. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!