Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon Jézus hogyan viszonyult...

Vajon Jézus hogyan viszonyult a hazafias ünnepekhez?

Figyelt kérdés
csak egy nemzet fog megmenekülni, vagy "minden nemzetből elfogadható előtte az, aki cselekszi Isten akaratát"? azaz: ha a Teremtő előtt mindegy, ki melyik országból származik, vajon hogyan tekinti az olyan hazafias ünnepeket, mint a március 15.-e? kérdés a kérdésben: vajon idén láthatunk-e 32cm-es kokárdát egyes politikusokon? vajon ha az enyém 33 cm-es lenne, én lennék a nagyobb hazafi? vagy ez csak képmutatás, és a szívek vizsgálója túllát az ilyen dolgokon?
2010. márc. 14. 19:39
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
ok. nekem, amit eddig leírtál, nacionalizmusnak tünik. kérlek arra mondj példát, hogy milyen a jó nacionalizmus. én ilyet nem ismerek.
2010. márc. 14. 20:47
 12/25 anonim ***** válasza:
Azért mert pontatlanul, helytelenül használod a fogalmakat. Ezért nem tudod megkülönböztetni a kettőt. A nacionalizmusban szó sincs gyűlölködésről, az más a sovinizmus területe. A jó nacionalizmus csak szereti a hazáját, de nem tartja felsőbbrendűnek más nemzetekhez képest az övét, és nem gyűlöli őket, hiszen tudja, hogy az emberiség végső soron egy család.
2010. márc. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
akkor az nem nacionalista, hanem keresztény, Jézus követője.
2010. márc. 14. 20:50
 14/25 anonim ***** válasza:

Dehogynem, hanem: keresztény ÉS hazafi (nacionalista). És tudja melyiknek mi a helyes szerepe, helye. A normális hazafisággal nem ellenkezik a keresztény hit, hiszen Jézus nem tanította azt, hogy ne szeressük a hazánkat, nem igaz?

Csak azt, hogy szeressünk minden embert, ez azonban NEM ellenétes a hazaSZERETETTEL. Vajon egy érzés, aminek lényege a szeretet, lehet rossz?

2010. márc. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
tévedsz. "ne szeressétek a világot, sem azt, ami a világban van. mert aki a világot szereti, Isten ellenségévé teszi magát" Jézust meg akarták választani királynak, ám ő elfutott. e világ sátán hatalmában van, ő e világrendszer istene. mindaz, ami a világban van, sátán befolyása alatt áll. Jézus nem volt sem nacionalista, sem soviniszta. alárendelte ugyan magát a politikai uralkodóknak, de nem mutatott imádatot irántuk, mert "egyedül a te Istenedet imádd, és neki végezz szent szolgálatot"
2010. márc. 14. 21:02
 16/25 anonim ***** válasza:
Senki sem imádja az államot, sem a vezetőjét, hanem csak szereti, mint a családját, ennyi. Az senkinek sem árt. Tudja, hogy hol a helye, ettől még Isten az első, és az egyetlen, akit imád.
2010. márc. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

A lényeg ez: feladatunk nem evilág szerint, de evilágban élni, és hatni a környezetünkre (Mt 5:13-14, Jn 17:15, Fil 2:15).

Ami a hatalomhoz való hozzáállást illeti, minden hatalom Istentől van (Róm 13:1-7, 1Pt 2:13-14), és - optimális esetben - a közigazgatás feladatait ellátók istenadta funkciót töltenek be istenadta tehetséggel. Istennek való alárendeltségben, a közjó érdekében, a nép pedig a jó kormányzatért Istennek ad hálát. (Ez nem naiv vágyálom, voltak idők, amikor a királyok „Isten kegyelméből" voltak azok, akik voltak, és akiket egyszerű prédikátorok megfeddhettek, ha elfeledkeztek a Királyok királyáról.) Manapság sok vezető funkcióba került ember a tehetségével és a helyzetével nem Istent, nem országát, hanem önmagát szolgálja.

Bár mennyei állampolgárok is vagyunk (Fil 3:20, Ef 2:19), kötelességünk a társadalmi rendért és igazságosságért imádkozni, és életvitelünkkel is küzdeni érte (1Tim 2:1-2, Tit 3:1-2). Ha az apostol ezt a hozzáállást követelte a pogány Római Birodalom idején, akkor a mai demokráciák korában sem lehet más a hozzáállásunk. Ha evilági feladatunk, talentumunk a közigazgatásba hív, és a fennálló rendszer sem keresztényellenes diktatúra, akkor Isten nevében és lelkiismeretünk tisztaságához ragaszkodva (Csel 5:29) végezhetjük a dolgunkat, jótékony hatást gyakorolhatunk világunkra (Róm 16:23).

Igenis van különbség rendszer és rendszer között, s ezt a keresztényeknek kellene a legjobban tudni, hiszen régen és helyenként ma is sok országban diszkriminálják őket - de nem mindig és mindenhol.

A újkori és legújabb kori nagy evangéliumi ébredések története mind Jézus társadalomátalakító hatalmáról szól, aki egész országrészeket ki tud szabadi-tani az ördög hatalmából és meg tud tisztítani minden fertőtől. Ilyesmire azonban mindig csak azok kaphattak és kaphatnak felhatalmazást, akik számára Jézus Krisztus maga az Úr Isten (1Kor 12:3.13, Fil 2:11, Mt 28:18).

2010. márc. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
vajon a zászló előtt való tisztelgés imádat-e? vajon a nemzetért való mindenre készség imádat-e? vajon a himnusz kollektív, ütemes, nagy tömegben való éneklése imádat-e? és ki felé?
2010. márc. 14. 21:17
 19/25 anonim ***** válasza:
Nem imádat. Hanem csak józan tisztelet.
2010. márc. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
idióta jehovás
2010. márc. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!