Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A jövendölés példabeszéd...

A jövendölés példabeszéd valósággá vált?

Figyelt kérdés

A Közel-Keleti állapotok tükrözik, amit Jézus mondott és a tanítványok nem értettek. Ha most megnézünk egy Szíriai képet/videót tényleg kő kövön nem maradt. Máté Evangyélioma 24.

1. És kijővén Jézus a templomból, tovább méne; és hozzámenének az ő tanítványai, hogy mutogassák néki a templom épületeit.

2. Jézus pedig monda nékik: Nem látjátok-é mind ezeket? Bizony mondom néktek: Nem marad itt kő kövön, mely le nem romboltatik.


2015. szept. 20. 20:32
 1/8 Roland G. ***** válasza:
Az általad idézett szöveg a jeruzsálemi Templom pusztulásáról szól,ami meg is valósut i.sz. 70-ben,amikor Titus légiói lerombolták a Templomot és kő kövön nem maradt!
2015. szept. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Emberek, tanuljunk már meg szöveget értelmezni!


Először is el kéne olvasni az egész fejezetet, nem csak az első két mondatát.


Jézus a Máté 24. fejezetében végig a végső időkről beszél. Nem a mostani háborúról, meg nem az öbölháborúról, meg nem a keresztesháborúkról, meg nem is Titus seregeiről.

2015. szept. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Roland G. ***** válasza:
A rómaiak 70-ben történő támadásárt is jelenti,és a végidőkről szóló eseményeket is,amikor Jeruzsálemet körülveszik a nemzetek az Antikrisztus fellépésekor.Jézus ezek szerint hitt abban,hogy a visszajövetele előtt újra felépítik a Templomot,ahova a pusztító ocsmányságot berakja az Antikrisztus.A mostani szíriai helyzetre azonban semmiképpen nem értelmezhető!
2015. szept. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én jobban tartanék a mai erkölcstelen világtól, mint az iszlámtól. Benne élünk, mégis természetes sokaknak.
2015. szept. 21. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A végidő bármikor eljöhetne, akár most is, Jézus erről beszél, hogy váratlanul ér bennünket. Te most pl. nem várod és megijedsz, ha eljönne. A hívek viszont érzik, hogy közel a vég. Németh Sándor is sokszor erről beszél. Elég sok helyen reng a föld, földindulás, cunami, stb. A nap szinte eléget mindent. Háborúkról is sokat hallunk. És az időt is pörgeti valaki, amit ígért, hogy a híveknek felgyorsítsa, könnyebbé tegye (ld. amint írja) Ez is megvalósult, kapkodó világ van körülöttünk. Ez után durvul el a helyzet, mert dögvész, éhinség pusztít majd, ami a klímaváltozás egyik okozója is.


Olyan szépen meg van tervezve ez az egész, érdekes nem veszitek észre.

2015. szept. 21. 09:21
 6/8 anonim ***** válasza:

A "hívek" kétezer éve folyamatosan érzik hogy közeleg a vég.


Krisztus második eljövetelére pedig alázatos szívvel imával, böjttel és jócselekedetekkel készülünk. Nem prédikálással, meg nem azzal, hogy folyamatosan csak beszélünk róla.

2015. szept. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ah, a lenéző démon... "olyan érdekes, hogy nem veszitek észre".

Mondott bárki ilyet? A válaszolók csak a kérdésedre válaszoltak, olyan érdekes, hogy nem veszed észre.

Egy keresztény látja a jeleket és hidd el, hogy nem csak te vagy Krisztus követő. Szabadulj meg ettől az átkozott lenézéstől, mert ha szabadjára engeded, akkor annak rossz vége lesz.

2015. szept. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tisztelt 23:40-es válaszoló


Úgy gondolom, a szövegértelmezés nálad sincs teljesen rendben. :-)


Az egész Mt.24-nek - amelyet a szakma Jézus nagy eszkatologikus beszédének nevez - ugyanis semmi köze nincs a "végső időkhöz", az egész fejezet Jeruzsálem pusztulását és annak előzményeit, mondja el, vagyis Jézus korától számítva körülbelül 40 esztendő történetét. Már az 1. századi keresztények is így értelmezték, amikor a Megváltó tanácsára hallgatva elhagyták Jeruzsálemet, annak i.sz. 70-ben bekövetkezett pusztulása előtt.


Az eszkatologikus beszéd megértéséhez a kulcsvers a 34.


"Bizony mondom néktek, el nem múlik ez a nemzetség, mígnem mindezek meglesznek." (Mt 24,34)


A "nemzetség" Jézus kortársaira vonatkozik, akiknek idejében "mindezek" - vagyis, amiket korábban elmondott - meglesznek. Ez természetesen nem zárja ki a kettős teljesedést, amit némely bibliatudós és ha jól emlékszem az ókori egyházban is favorizáltak, vagy hogy bizonyos részek majd később teljesednek. De elsődlegesen itt a preterista értelmezés a helyes, ami a múltba teszi a teljesedést, nem pedig napjainkba, vagy a távoli jövőbe.

2015. szept. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!