Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Nektek mi a...

Ákos13 kérdése:

Keresztények! Nektek mi a véleményetek az Intelligens Tervezettség mozgalmáról?

Figyelt kérdés
Most nem arra vagyok kíváncsi, hogy szerintetek áltudomány-e, annak a kitárgyalása a Tudomány témakörre tartozik. Inkább arra lennék kíváncsi, hogy mennyire tartjátok elfogadhatónak, hogy bár hozzátok hasonló tanokat vallanak, nem riadnak vissza attól sem, hogy a valóságot elferdítsék, és félrevezessék emberek millióit?

2015. aug. 15. 23:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak minimális infóim vannak az ID-ról, de ahhoz pont elég volt, hogy egyértelmű legyen: nekem, mint természettudományok iránt érdeklődő keresztények nem kell erre az időmet pazarolnom. :)


Ez az egész sztori jogi síkon indult ki, amit az USA speciális jogrendje generált.

A cél az lett volna, hogy az evolucionizmust és a kreacionizmust oly formában ötvözzék, hogy egyik oldalról se legyen perelhető az iskola, ha az ID-t oktatja a kreacionizmus vagy az evolucionizmus helyett.


Már a kiindulás is teljesen abszurd, akkor a végeredmény sem lehet más.

2015. aug. 16. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
csatlakozom az előttem szólóhoz
2015. aug. 16. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
25%

Csak annyi, amennyi az ateistáknak az evolúciót tanítókról, akik nem riadnak vissza attól sem, hogy a valóságot elferdítsék, és félrevezessék emberek milliárdjait. az evolúció áltudományos mese, telen fantsy elemekkel. Most mi a hivatalos álláspont (ebben az órában)? A Földön lévő élőlények önmagukat fejlesztették vagy néhány millió évvel ezelőtt az UFO-k avatkoztak be? Ha az utóbbi, akkor most melyik van előtértben: az embert hozták létre vagy az emlősöket, esetleg mindkettőt?

Kérdésem költői, lehet ostobázni:))) További szép napot. Érdemes figyelni, hátha ma egy új mese, bocsánat, "elmélet" üti fel a fejét. Esetleg gyárthattok ti egyet, úgyis jók vagytok ebben. Én maradok az abszolút és rendíthetetlen igazságnál, az Istennél és Úr Jézusnál, akiknek dicsőség és hála mindörökké!

Fogyaszthattok:)

2015. aug. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Utolsó: én is hasonló igazságokban hiszek, de megtanultam már, hogy az evolúció elmélete bizonyított tény, nem hit kérdése. Eleve ezért elmélet és nem hipotézis, mert bizonyítva van. Nekem elég, ha az ember anatómiáját összehasonlítom egy majoméval, és máris tudom, hogy közös ősünk volt. Hogy ezt a genetika is megerősíti, csak bónusz. Ha valódi keresztény akar lenni az ember, akkor elég az abiogenezist elutasítania, mert az tényleg csak hipotézisek sora, és már valóban ellentétben áll a teremtéssel (habár nem biztos...). Az evolúció elméletében az a jó, hogy nem beszél az élet keletkezéséről, így mi, keresztények is elfogadhatjuk.
2015. aug. 17. 00:00
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha megengedsz egy nem keresztény értelmezést is:

az ID-t keresztények találták ki. Pontosabban olyan emberek, akiknek az a céljuk, hogy a kereszténységnek minél több híve legyen.

Mivel ez ma már közvetlenül nem nagyon megy (se inkvizíció, se keresztény állam, se kötelező hitoktatás, se teljes tudatlanság nincs, és még ráadásul az állam szét is van választva az egyházaktól) - ezért az első lépésben valahogyan meg kell gyengíteni az emberekben a tudomány szeretetét és ismeretét. Áltudományos, zavaros elképzeléseket kell terjeszteni, és meg kell rengetni a bizalmat a tudományban. Meg kell gyalázni a tudományt - pl. a "tudósok is csak hisznek", "a tudomány ma pont az ellenkezőjét mondja, mint tegnap", meg "a tudósok nagy része is hívő" és hasonló dolgokkal.

Mindezt ráadásul minél hamarabb - lehetőleg már az elemi iskolában - el kell kezdeni. Ezért is harcolnak annyira a kreacionisták azért, hogy már ott is taníthassanak.


Utána az összezavarodott emberekből már sokkal könnyebb hívőt faragni, mint a normális, képzett, józan emberekből.

2015. aug. 17. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező! köszi a válaszod. Megengedsz efy reagálást erre a mondatodra, hátha elgondolkozol ezen is:

"Nekem elég, ha az ember anatómiáját összehasonlítom egy majoméval, és máris tudom, hogy közös ősünk volt."

Ez a közös alkotóra utal, nem a közös ősre.

Az embernek nem szabad úgy hozzáállnia a dolgokhoz,hogy előre elhatározom,h miben szeretnék hinni és ennek megfelelően keresek alátámasztásokat, mert a világ megfelelően hazug. Mindenkinek magának kell utánanéznie. Érdemes nyitottnak lenni, hagyni, hogy a dolgok önmagukért beszéljenek. És érdemes jó mélyen belenézni a genetikába. Meg kell ismerni a DNS-t, a kódolt információkat, stb... Hamar kiderül, hogy a fajokon belüli változatosság és a fajok közti átmenet között óriási a különbség.

Józan ésszel végig kell gondolni,hogy vajon a semmiből, véletlenek folyamát kialakulhatott-e pl. az ember immunrendszere, vagy pl. a véralvadási mechanizmus, stb. Érdemes ezeknek mélyebben utánanézni. Én is hittem az evolúcióban, mert ezt tanították az általános iskolában és a gimnáziumban. Mondjuk pár dolog már ekkor logikátlannak tűnt De amikor a világ pénzügyi dolgainak kezdtem utánanézni, rájöttem, hogy rendkívül sok a hazugság, és elkezdtem utánanézni a dolgoknak. Ugyanígy az evolúciónak is.


Az utolsó válaszolónak annyit (#5), hogy így én is tudok írni,ez nem nagy érvelés, nem szabad bölcseknek hinni magunkat, mert magunk szerint csavarosan válaszolunk. Figyelj:

az evolúciót az Isten gyűlölői találták ki. Pontosabban olyan emberek, akiknek az a céljuk, hogy az Istennek minél több gyűlölője legyen.


Csak azért, mert én bemondom, hogy Isten létezik és az evolúció a sátán csalása, attól nem fogja mindenki eldobni a meggyőződését és hinni nekem...

2015. aug. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"elkezdtem utánanézni a dolgoknak. Ugyanígy az evolúciónak is."

Ha tényleg ezt tetted volna, akkor most tudnád, hogy mi az az evolúció. Az írásod alapján ezt te nem tudod.


"így én is tudok írni,ez nem nagy érvelés"

"az evolúciót az Isten gyűlölői találták ki. Pontosabban olyan emberek, akiknek az a céljuk, hogy"

Akkor nézzünk meg néhány dolgot:

- az ID csak és kizárólag keresztény területeken terjed. Méghozzá annál nagyobb erővel, minél bigottabb és fanatikusabb keresztények vannak ott.

- az evolúciót elfogadta a pápa is. Ő is gyűlöli az istent? Ezt komolyan állítod?

- az evolúció pedig bizonyított (persze nem ebben a pár írásban bizonyítottuk), erről fölösleges többet beszélni.

Ha érdekel, nézz utána (akár itt, a keresőben is, mert már volt ilyen kérdés).

2015. aug. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

:D sumérok is leírják a hatnapos teremtést, mégsem keresztények. Te kevered a kreacionizmust az ID-vel. ísmúg megdöbbennél, hogy mennyire nem csak keresztényekből állnak az ID-sek. Nézz meg pár youtube videót. Sok nem hívő tudós egyelőre csak azt reklamálja, hogy felül kell vizsgálni az evolúciót, mert magától nem jöhetett létre, egy intelliges tervező állhat a háttérben. A nagy részük meg sem nevezi Jézust vagy az Atyját. Ráadásul van, aki az UFO-k általi tervezésben hisz, úgyhogy tévesz!

A Pápa csak egy vallási vezető, de nem minden Jézushívő egyben katolikus. Kevered a hitet a vallással. Én hiszek Jézusban, a Bibliában, de nekem semmit nem számít a Pápa. Felőlem azt csinál, amit akar, azt amaga nevében teszi. Amúgy az is tévedés, hogy elfogadta az evolúciót, én láttam az eredeti cikket és a fordítását, kissé másról van szó.


"az evolúció pedig bizonyított". magad számára, de figyelj, mondok hasonló bombasztikus ellenérvet: a teremtés bizonyított, már máshol bizonyítottuk. Na, most mi van? Te azt várod, hogy a bemondásodra meghasaljak, akkor én is elvárhatom, hisz a te logikád szerint érvelek.

"erről fölösleges többet beszélni."

Akkor ne beszélj, én sosem kényszerítettelek:)

2015. aug. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"- az evolúciót elfogadta a pápa is. Ő is gyűlöli az istent? Ezt komolyan állítod? "

Amúgy ezzel csak reflektáltam a másik briliáns érvedre, de te meg kiszedted a szövegkörnyezetből. Csak nincs valami félnivalód?:)))

Ezt a mondatod írtam át: "az ID-t keresztények találták ki. Pontosabban olyan emberek, akiknek az a céljuk, hogy a kereszténységnek minél több híve legyen. "

Légy jó, kedves, korrekt és nyugodt!

2015. aug. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"mennyire nem csak keresztényekből állnak az ID-sek."

Egy szóval nem mondtam, hogy ők maguk keresztények.


"Sok nem hívő tudós egyelőre csak azt reklamálja, hogy felül kell vizsgálni az evolúciót, mert magától nem jöhetett létre, egy intelliges tervező állhat a háttérben."

Tudós soha nem mond ilyet, mert ez nem egy tudományos kijelentés. Az evolúció - ami NEM az evolúciótörténet - pedig 100%-ig bizonyított.

Nézd meg pl. ezt, ha már te magad lusta vagy keresni:

[link]


"A nagy részük meg sem nevezi Jézust vagy az Atyját."

Persze, természetesen. EZ az ID stratégiájának egy része. Nem egy lépésben akarnak kereszténységre téríteni, hanem kettőben.


"Ráadásul van, aki az UFO-k általi tervezésben hisz"

Igen, ez pedig egy mellékhatás. De úgy vannak vele, hogy inkább UFO-hívő ezoterikus legyen, mint ateista. Ugyanis ezekkel könnyebb bánni, és sokkal közelebb állnak a hívőkhöz. Az ateista inkább gondolkodik.

2015. aug. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!