Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ismeritek-e Jézus Krisztust?

Sanyji kérdése:

Ismeritek-e Jézus Krisztust?

Figyelt kérdés
2015. júl. 30. 23:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen.


Azért egy történet hozzá: A mennyország kapujában egy ember fogadja a belépni szándékozókat. Egyetlen kérdésem van: "Ismered Jézus Krisztus?" Az első válaszoló: "Hogyne ismerném. Egész életemben híres prédikátor voltam, naponta ezrek tértek meg a tanításaimon, nálam jobban senki sem ismeri." Második jelentkező: "Minden nap templomba jártam, egész életemben, sokat imádkoztam, persze, hogy ismerem." Mire a harmadik: "Igen Uram ismerlek téged".

(Máté evangéliuma 7:21-23)


Üdv. Péter

2015. júl. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
jó a kérdés, de te vajon ismered-e Jézust? Mit tudsz róla? Mert valószínűleg tudsz valamit, ha már feltetted a kérdést. Mert ha nem ismernéd JÉzust, akkor úgy tetted volna fel a kérdést, hogy: Szeretném megismerni JÉzust. Ki tud nekem ebben segíteni?
2015. júl. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

# 11 igen jó kis pld volt.


értem a célzást és igazad van.


de azért aszt tudni kel hogy a meny kapuját Péter fogja ki nyitni mert nála vannak annak a kulcsai.


tehát az ember nem az uram (az ítélkező)nek. igen azt hiszem ismerlek uram....

2015. júl. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Kedves 9-es válaszoló, Nem tudom hogy ismered-e ezt a verset?


(János 17:3) 3 Az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról.


A hit halott cselekedetek nélkül talán Te is hallottál erről.

De ahhoz, hogy helyesen gyakorold a hitedet ismeret szükséges.

A hit hallásból, illetve ismeret szerzésből jön, nem magától.


ennél fogva nem értem miért gyülölködsz velem Én csak egy kérdésre válaszoltam.

S bár több mint 20 éve olvasom a Bibliát nem merem kijelenteni, hogy teljes értékben ismerem Jézust,

a tettek elárulják kit mire indít a hite, s mennyire él ezzel összhangban.


sajnálom, ha megbántottalak. Bocsánat.

2015. júl. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nem White Dove engem te nem sértettél meg(bárcsak engem sértenél meg mert jobban örülnék annak).


(Jn 17:2)

A miként te hatalmat adtál néki minden testen, hogy örök életet adjon mindennek, a mit néki adtál.

Az pedig az örök élet, hogy megismerjenek téged, az egyedül igaz Istent, és a kit elküldtél, a Jézus Krisztust."


Nem csodálkozom, hogy 20 éve olvasod a Bibliát és még nem ismerted meg Jézust!

Jézus nem egy tantárgy kedves barátom amit meg kell tanulni, és ha majd megtanultam, vagy elfogadom vagy nem. Hanem Ő az örök élet!


A te bibliád úgy fogalmaz, hogy "ismeretet szerezzenek".


(Jn 17:7-8)

"Most tudták meg, hogy mindaz te tőled van, a mit nékem adtál:

Mert ama beszédeket, a melyeket nékem adtál, ő nékik adtam; és ők befogadták, és igazán megismerték, hogy én tőled jöttem ki, és elhitték, hogy te küldtél engem."


Látod milyen egyszerű, nem kellenek évtizedek, hogy megismerd Jézust, hanem inkább ahhoz kellenek évtizedek, hogy higgy és, hogy elfogadd ajánlatát.

Mellesleg csak úgy megemlíteném, hogy számomra 36 év kellett, hogy elfogadjam, és még egy perc se kellett, hogy megismerjem.


És még egyszer mondom,hogy nem bántottál meg engem, viszont lehet, hogy megbántasz valakit aki sokkal magasabb szférákban van nálamnál.

2015. júl. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Ismerem a mi URunkat a názáreti Jézus Krisztust!

Nos, szívből kívánom hogy ti is még jobban ismerjétek meg! Jézus Krisztus az út a Mennyországba, miután odakerülünk, ott is folytatódik majd a tanulási folyamat, az Isten megismerése. Mindenben Jézust kövessétek!


Kedves Péter(11-es)!


Értem a történetet, de Jézus Krisztus nem(csak) ember. Ő Isten (is). Ezt gondolom te is tudod.

“a mi nagy Istenünk és üdvözítőnk, Jézus Krisztus”

Áldjon és őrízzen meg téged az ÚR!



Kedves White Dove!


Jól válaszoltál, de csak részben. Írtál jó dolgokat, de

azt nem írtad, hogy Jézus Krisztus a mi URunk és Istenünk! Hisz mit mondott Jézus?

János 10,30:

“Én és az Atya egy vagyunk.”

János 1,1:

Kezdetben volt az Ige, és az Ige Istennél volt, és Isten volt az Ige.

János 1,14:

Az Ige testté lett, közöttünk lakott, és láttuk az ő dicsőségét, mint az Atya egyszülöttjének dicsőségét, telve kegyelemmel és igazsággal.

Ézsaiás 9,6:

Mert egy gyermek születik nekünk, fiú adatik nekünk. Az uralom az ő vállán lesz, és így fogják nevezni: Csodálatos Tanácsos, Erős Isten, Örökkévaló Atya, Békesség Fejedelme!


"A hit hallásból, illetve ismeret szerzésből jön, nem magától.

Pontosítanálak:

"A hit tehát hallásból van, a hallás pedig a Krisztus beszéde(Isten igéje) által."-Róma10,17



A mi URunk Jézus Krisztus kegyelme legyen mindnyájatokkal!

2015. júl. 31. 16:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!