Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mégsem olyan para az Ábahám -...

Mégsem olyan para az Ábahám - Izsák történet?

Figyelt kérdés

a közelmúltban olvastam az ókori keletről (közel kelet) azt írták ott és akkor a legtöbb népnél szokás volt mindenből az elsőt az isteneknek áldozni, tehát a gyereket is, szóval az ókori keleten az emberek az első gyereküket feláldozták, a legkülönbözőbb módokon, azt írták ezt örökíti meg a biblia az ábrahám-izsák történettel, illetve az emberáldozat betiltásával, illetve említi ,hogy a tiltás ellenére gyakran egy molok nevű istenség tiszteletére egyesek elégették a gyerekeiket.


tehát adott korban és helyen, az, hogy valaki áldozza fel a gyerekét "nem volt feltűnő vagy szokatlan", ábrahám is úgy élhette meg, hogy az isten adott neki valami tulajdont amire régóta vágyott és most visszaveszi, és nem úgy mintha ma valakinek meg kéne ölnie a sját gyerekét... viszont a bibliai isten végül megállítja ábrahám kezét...


tehát lehet, hogy ez nem is annyira próba volt, hanem inkább egy demonstrálása annak ,hogy a bibliai isten (ellentétben a többivel) nem kéri azt ,hogy az emberek megöljék a gyerekeiket?


2015. jún. 21. 12:42
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

én ezt a könyvet és ezeket az újságokat olvastam, nem neten, ezért sajnos nem tudok linkelni, ha valaki esetleg igen, megköszönöm ha megteszi, persze mondjátok nyugodtan hogy, hogy ezek a források hiteltelenek, ezért valójában meg vagyok tévesztve, nekem a tudományos fokozataik alapján, meg, hogy hol tanítanak komoly szakértőnek tűnnek, ha mégsem azok akkor szóljatok


utóbbi személyeskedő hozzászólást meg nem tudom értelmezni, itt arról van szó, hogy hitelesek e amiket olvastam, és amennyiben azok, akkor lehet e másképpen értelemezni ezt a sokat vitatott sok ember számára (pl zsidók számára) fontos történetet, mint hogy mészároljuk le a gyerekünket, illetve, hogy za akkori emberek erkölcsei és világlátása mennyire hasonlított a mai emberéhez


a 444-el kapcsolatban megint csak nem értem a parádét, kb olyan az álliberális és intoleráns-ateista oldal számára mint a kurucz.info a szélsőjobbnak, tehát már csak elvből sem fognak semmilyen adatot közölni ami egy valás szempontjából pozitív, vagy az eddiginél kevésbé negatív lehet

2015. jún. 21. 15:18
 12/13 Pietrosol ***** válasza:
39%

Kérdező!


Semmi gond nincs, "beszélgetünk".


A tudományos fokozat csak egy dolog. Néha az elfogultság és az érzelmek az értelmet a legalacsonyabb szintre szállítják le és nehogy azt gondold, hogy ez alól mentesül valaki csak azért, mert Prof. vagy Dr.


Karthágó esetében római történetírók feljegyzéseiből merítettek a történészek. A helyszínen talált gyermeksírokból igazolni látták a feltételezést és egész komoly történetet szőttek az elméletükhöz és publikálták, mint rituális gyermekáldozatokról szóló tanulmányt. Aztán megvizsgálja a csontleleteket egy antropológus és kijelenti, hogy anyaméhben abortált és különféle születési rendellenességek és betegségek következtében elhunyt csecsemőkről van szó, nem pedig áldozatokról. Mindezek ellenére a történész nem helyesbít.

2015. jún. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
A feltevéseddel együtt tudok érteni.
2015. jún. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!