Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Görög katolikusok! Gondoltatok...

Görög katolikusok! Gondoltatok már arra, hogy ortodoxokká váltok? Mit gondoltok arról, ha egy görög katolikus áttér az ortodox vallásra?

Figyelt kérdés

2015. jún. 11. 12:51
 1/1 anonim ***** válasza:
83%

én református vagyok, és egy görögkatolikus közösség indított meg azon az úton ,hogy ortodox legyek, és leszek is majd :D


szerintem sokan nem kifejezetten meggyőződéses katolikusok, és ha lennének ortodox közösségek a lekhelyükön hamar otdooxokká válnának, ennek 3 akadályal ehet szerintem:

-hol vannak a rokonok/barátok/jófej pap

-nemzeti identitás kérdése is, pl romániai magyarok esetében, de úgy általában is igaz, hogy egy görögkatolikus templom teljesen magyaros jelleget ölt, tehát végig magyarul van a liturgia, még egy ortodox gyakran valamelyik nemzetiség jegyeit is felveszi, és kellemetlen h pl valaki nem tud oroszul a liturgia fele meg oroszul van

-sok ortodox templomban csak a kórus énekel, és a görögkatolikusság egyik "nagy varázsa" hogy az ember úgy érzi valóban aktív résztvevője a szertartásnak és közösségben van a többiekkel az együtténeklésen keresztül (engem pl ez fogott meg, egy református istentiszteletet meghallgat az ember, egy görögkatolikus liturgián meg résztvesz)

2015. jún. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!