Miért fontos hogy van-e Isten, vagy sincs? Elég primitív dolog ilyeneken vitázni, és egyáltalán, semmi értelme. Szerintetek?
A hit, az hit, nem pedig tudás. Ezzel gondolom nem áll le senki vitázni. Mi értelme lenne a vallásnak, ha mindenki pontosan tudná, hogy Isten létezik? Szerintem abszolút semmi, így erőt se adna embereknek a hitük... és a nemléte bebizonyítása is csak arra lenne jó, hogy emberek jövőbe vetett pozitív bizakodását, tartalék erőforrásukat vennék el..
Mégis minek vitatkoznak azon emberek, hogy van-e Isten? Pont nem ez a lényege az egésznek...
Valóban primitív dolog, de azért nem fogalmaznék ilyen durván.
Az emberek nagyon különbözők. Eltérő a tudásuk, a neveltetésük, a kultúrkörük, szokásaik, ezek már önmagukban okok a vitára. Ez fokozódik az ismeretek csökkenésével, mert minél kevesebb valakinek az ismerete, annál nehezebben érti meg a másságot, ennélfogva egyre kevésbé is fogadja el.
Az emberfeletti lény létezésében való hit azért alakult ki, mert az emberiség hajnalán az öntudatra ébredt embernek elég sok félnivalója volt az ismeretlen és megmagyarázhatatlan dolgoktól. A félelem egy bizonyos mennyiségen túl elviselhetetlen, az agy védekezik ez ellen. Néha tudatvesztéssel, de leggyakrabban valami ok, mód kitalálásával. Így jött létre az istenhit, amely később szerveződött és szokássá, szertartások rendszerévé alakult.
Aki ebben nőtt fel, vagy akár a mindennapi életen bizonytalan, feldolgozhatatlan gondok gyötrik, ebbe menekül. Tőle ezt a lehetőséget elvenni, a gyilkossággal ér fel. Nem tisztességes. Ugyanakkor a hit - mind bármi más - alkalmas előnyszerzésre, mások kihasználására, és ez már messzire vezet. Isten létéről nem vitázik az sem, aki nem hisz benne, de felfogja, mit jelent az a másiknak. Vitázni azok szoktak, akik nem bírják elviselni, hogy másnak más a véleménye. Minél kevésbé viselik el, annál nagyképűbben és erőszakosabban teszik. Hiszen önmaguk kicsinyes álmait védik.
15, két kérdésem lenne:
1. Hogy találtál rá erre az ősrégi kérdésre?:D
2. Nem olvastad el a kérdés leírását, mi?
Mert:
Az erkölcs és a viselkedési szabályok eredetileg a vallásból, istentől származnak, lásd 10 parancsolat. Viszont a modern világban létezik erkölcs isten nélkül is. Pl nem kell vallásosnak lenni, hogy ne hazudj és a környezeted elhiggye, hogy igazat mondasz. A XX. századra a modern államok megjelenésével a vallás magánügy lett Európában és Nyugaton.
Istenről vitatkozni a mai világban akkor szoktak, ha valaki vallásra hivatkozva más emberek életébe akar beleszólni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!