Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Református férfi udvarolhat...

Református férfi udvarolhat görög katolikus lánynak?

Figyelt kérdés
Nagyon vallásos családból származó 34 éves református férfi vagyok. Tetszik egy görög katolikus lány. A baj csak az számomra, hogy a református vallástól a lehető legtávolabbi vallás a görög katolikus. Nem szeretném magamat a gyülekezetből emiatt távol. Esetleg kérdezzem meg a lelkész úrat?
2015. máj. 12. 19:05
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

"Én is mindenben követni szeretném a tiszteletes úr iránymutatásait is."


Hát, ha 34 évesen egy ilyen mondat kijött belőled, akkor ballagj el a tiszteletes úrhoz, és kérdezd meg tőle.

2015. máj. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

>> egy másik lelkész mondta... de mindenképpen evangéliumi alapon álló keresztyént érdemes párul venni...



Fura lelkészeitek vannak, megrekedtek valahol Luther anyagiassága szintjén. Vagyis olyant "érdemes párul venni". Szerelem, szeretet nuku, azért nem érdemes nősülni, viszont evangéliumi alapon álló... az igen.

Lutheránusként elárulhatom neked, hogy az evangélium vonatkozásában a görög katolikusokra felnézhetsz, úgy mint egy sokkal idősebb bátyádra. Hasznos lenne a Wikipédián is olvasgatni róluk, az is jobb, mint sötét tudatlanságban élni.

2015. máj. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

"de mindenképpen evangéliumi alapon álló keresztyént "

Azon áll a görög katolikus, nyugalom. (ugye nem keverjük az ortodoxszal? az egyébként meg még "evangéliumibb":D)

Görög-katolikus:

Menj el egy szertartásra. Meg fogsz lepődni, milyen szép.

A Rózsák terén a kisebbik templom. (vas 9,10,18)

[link]

A Fő utca 88-ban is van.

[link]

2015. máj. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
45%
Ez a baj a reformátusokkal. A lelkészt kérdezik ,ahelyett hogy az Urat kérdeznék. Keresztény feleséget szeretnél? Akkor ne foglalkozz a katolikusokkal és te is térj meg a vallásosságból!
2015. máj. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
44%

1Kor 3,3

Mert még testiek vagytok; mert a mikor írigykedés, versengés és visszavonás van köztetek, vajjon nem testiek vagytok-é és nem ember szerint jártok-é?

2015. máj. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
32%

"Egyik ismeröseimnél fordítva volt a dolog. Szintén az egyik református, a másik katólikus. Szerették egymást, összeházasodtak, majd mind a ketten Jehova Tanúi lettek..."


Sajnos ez nem meglepő.

A sátán elsősorban a keresztényeket környékezi meg tévtanításokkal.

2015. máj. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

én is református vagyok ,de járok görög-katolikus templomba is, minden vasárnap, a kettő nem fedi át egymást időben :D Nem érek egyet, hogy a legtávolabbi, bár jó kérdés milyen szempontból.

Szerintem udvarolj annak a lánynak, ha a gyülekezetednek ez nem tetszik akkor nem igazán testvériesek ,szóval nem benned van a hiba!

2015. máj. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
55%
ahogy előttem is írták a "megkérdem a lelkészt" nem helyes hozzáállás, ha te ennyire kemény protestáns vagy lehetsz bátran önállóbb, gyakran a katolikusokkal szemben az a kritika, hogy a tekintély meg a hierarchia irányítja őket, csúnya, hogy a protestánsok is így vannak ezzel néha
2015. máj. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
göröggel? :O
2015. máj. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
én csak annyit tudok hozzáfűzni az olvasottak alapján így 1 hónappal később, hogy egy balfék vagy
2015. jún. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!