Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Református férfi udvarolhat...

Református férfi udvarolhat görög katolikus lánynak?

Figyelt kérdés
Nagyon vallásos családból származó 34 éves református férfi vagyok. Tetszik egy görög katolikus lány. A baj csak az számomra, hogy a református vallástól a lehető legtávolabbi vallás a görög katolikus. Nem szeretném magamat a gyülekezetből emiatt távol. Esetleg kérdezzem meg a lelkész úrat?
2015. máj. 12. 19:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Te pöttyös vagy, ő meg csíkos :D

Remélem csak viccnek vetted. Szerintem udvarolj neki.

2015. máj. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nos,mindenki abban hisz amiben akar. Na de hogy ennyire a vallástól függjön azis,hogy te udvarolhatsz e egy lánynak... Hát öcsém,nem lennék a helyedben.
2015. máj. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
A mi családunknak nagyon fontos a vallás. Én is mindenben követni szeretném a tiszteletes úr iránymutatásait is. Ezért is vagyok most dilemmában, hogy ez a lány a mi vallásunktól a lehető legkülönbözőbb és legtávolabbi valláshoz tartozik. Egyszer voltam is egy előadáson, ahol egy másik lelkész mondta, hogy ha nem is reformátust, de mindenképpen evangéliumi alapon álló keresztyént érdemes párul venni.
2015. máj. 12. 19:34
 4/20 anonim ***** válasza:
72%
Egyik ismeröseimnél fordítva volt a dolog. Szintén az egyik református, a másik katólikus. Szerették egymást, összeházasodtak, majd mind a ketten Jehova Tanúi lettek...
2015. máj. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

"Ezért is vagyok most dilemmában, hogy ez a lány a mi vallásunktól a lehető legkülönbözőbb és legtávolabbi valláshoz tartozik."


Egy muzulmánhoz vagy buddhistához viszonyítva szerintem nem annyira.

2015. máj. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

A görög katolikus is evangéliumi alapon van. Ha tiszteletben tartjátok egymás vallását, megegyeztek a gyerekek vallási nevelésében, akkor jól működhet a kapcsolat.

Az eszetekbe se jusson, hogy Jehovák legyetek. Ők egy agymosott szekta, és nagyon messze áll az evangéliumi vallásoktól.

2015. máj. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
grkaty, micsoda csattanó, happy end :D
2015. máj. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
81%
Luci, az életben vannak szép dolgok :)
2015. máj. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
87%
Hát ja, jól megdöngetni azt a katolikus kis lányt :P
2015. máj. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Az istentiszteletük teljesen más a görög katolikusoknak. Még sose voltam ilyenen. Egyszer megnézném milyen. Csak úgy tudom Pesten ennek a vallásnak nincsen temploma egyáltalán. A lány az Debreceni, ott van.
2015. máj. 12. 20:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!