Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűnnek számít, ha valaki jegy...

Bűnnek számít, ha valaki jegy nélkül utazik egy díj ellenében kiváltható jegyköteles járművön?

Figyelt kérdés

2015. máj. 2. 21:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Igen, de bűn és bűn között óriási különbségek lehetnek.

Lehetnek enyhítő vagy éppenséggel felmentő körülmények.

2015. máj. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
51%

Igen. A pokolban rohadnál el, ha már eleve nem ott laknál, Luci.


Így csak simán elkéri az ellenőr a lakcímkártyádat, és a mikor látja, hogy az van rajta, hogy "Pokol, Hitler utca 1., minusz tizedik emelet 1.", akkor csak legyint.

2015. máj. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem bűn, hanem szabálytalanság.
2015. máj. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Tolvajt meglopni bűn?
2015. máj. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Én mindig veszek bérletet...

A lelkiismeretfurdalásból meg amúgy is túltengésem van. De ha nem foglalkoznék vele: egyébként is nehezen dolgozom fel a stresszt és szeretek nyugodtan utazni (mert nekem ez nem játék vagy hecc). Viszont volt már, hogy pár alkalmat kihagytam.

Úgy érzem emiatt, hogy jogtalan volna azt mondanom, hogy soha nem loptam.


Talán a legjobb megoldás, hogy annak kellene érte fizetni, akinek van rá pénze. De tudjuk a világ nem ilyen egyszerű.


Hazudnék ha azt mondanám, mint a bűnügyi csatornán, hogy összefolyik jó és rossz a fejemben, de....

2015. máj. 2. 22:25
 6/15 A kérdező kommentje:

Tolvajt meglopni nem bűn.:)

De akkor miért ne egyek meg pl. az Auchan-ben egy pékárut?

2015. máj. 2. 22:27
 7/15 anonim ***** válasza:

Tolvajt meglopni is bűn. És még akkor is bűn, ha azért lopod meg, hogy szétoszd a szegények között.

A Robin Hood egy másik mese, ő nem bibliai hős. :)

2015. máj. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Lukács 6

3. És felelvén Jézus, monda nékik: Nem olvastátok-é, mit cselekedett Dávid, mikor megéhezett ő és a kik vele voltak?

4. Mi módon ment be az Úrnak házába és vette el a szent kenyereket és ette meg és adott azoknak is, a kik vele voltak, a melyeket pedig nem szabad megenni, hanem csak a papoknak?


A céltól, a helyzettől függ. Ne tedd, illetve egy keresztény belső indíttatásból nem is fogja tenni, csak ha rászorulna.

Az, hogy bűn-e? Le sem sz@rom. Annyit lovagolunk a mi bűn, mi nem bűn fogalmán, hogy minden percét a keresztény bűnként éli meg lassan. Azon el kellene töprengeni, hogy vajon a kegyelemmel is foglalkozunk-e valamennyit?

Vajon megbocsáthatok-e az ellenem vétkezőnek, ha folyton magamat dorgálom, és magamnak nehezen, vagy egyáltalán nem tudok megbocsátani? Egy keresztény legfontosabb feladata nem az, hogy ne kövessen el bűnt, hanem az, hogy megbocsásson mindenkinek. Ha meg tudsz bocsátani mindenkinek, és a rossznak éppen úgy segíteni, mintha az jó lenne, akkor nincs bűnöd.

2015. máj. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Csak nem rólad szól ez a cikk?


[link]


:)

2015. máj. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nem én voltam :D

Amúgy köszi a válaszokat...Különesen a nyolcadikat.

2015. máj. 2. 23:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!