Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallások jövője?

Vallások jövője?

Figyelt kérdés

A közel s távoli jövőben vajon hogyan fog alakulni a különböző vallások taglétszáma? Mondjuk országomként.

Esetleg lehetséges intézményes, szervezeti változás is?

Egyházak újraszervezése, kisebb csoportok megszűnése stb.

Netán hitrendszer béli változások?

Bármilyen téren.


Szeretném megkérni hogy azok akik kínzó késztetést fognak érezni hogy mindenképp ideírják hogy az ő hitük az abszolút egy igaz, mindenki más hazug és gonosz, és Isten nem is hozott létre vallásokat, és jön a Zarmageddon, azok ne tegyék.



2015. ápr. 30. 22:13
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem még a mi generációnk látni fogja, hogy a tudomány segítségével sikerül életet találni itt a naprendszerben. Mondjuk a Marson bakteriálisat megfagyva vagy a Jupiter egyik holdjának (Európé) a jégpáncélja alatt folyékony óceánt találnak amiben szintén van élet... Nos, ugye a legtöbb vallásnak már az evolúció is komoly problémát okoz, nem hogy ha más bolygón van élet. Szóval nem jósolok sok - főleg protestáns vallásnak - valami fényes jövőt. Talán az olyan keleti vallásoknak (Buddhizmus, Hinduizmus) amik beszélnek arról, hogy más "bolygókon" (világokon) is van élet megmaradnak. Persze az én véleményem egy kicsit elfogult lehet hiszen a keleti vallásokkal, pontosítva a buddhista meditációval és filozófiával van egy kis szimpátiám, illetve imádom a tudományt, meg a sci-fit.

No, offenzív! Nem sértegetésnek szántam! Én tényleg ezt gondolom.

2015. ápr. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A demográfiai paraméterekből adódóan globális szinten növekszik a hívők száma is és az össznépességhez viszonyított aránya is. Itt nyugaton mi nem egészen ezt tapasztaljuk, de ez senkit ne tévesszen meg.
2015. ápr. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Csak a keresztyén vallás nevében tudok reálisan nyilatkozni.


Európában csökkenni fog (demográfia + világnézet), Amerikában pedig stagnál. Óriási missziós munkák Ázsiában vannak, főleg Kínában és Dél-Kóreában.

2015. ápr. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Attól függ.

Egy társadalmon belül a vallásosság nagyjából fordítottan arányos a technikai fejlődéssel és a jóléttel.

Ha fejlődünk, akkor a vallások visszaszorulnak, ha pedig visszafejlődünk, akkor teret nyernek.

2015. máj. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4 Ez egyáltalán nem igaz.
2015. máj. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Európában fokozatosan csökenni fog a keresztények száma, de lehet, hogy lesz egyszer egy nagy reneszánsza, afrikában és ázsiában a mindenféle negatív következmények ellenére folyamatosan nő a számuk, néhányan feltételezik, hogy Kína az üldözés majd tolerancia után államvallásává teszi majd ,aminek úgy gondolom hasonló következményei lesznek mint az ókorban.

Az iszlám bizonyára nyagy teret fog hódítani, talán bekebelez majd számos eurpai szélsőjobboldali mozgalmat, lehet ,hogy erőszakos hatalomátvételek is lesznek, viszont az is logikus, hogy az iszlám világában is megindul majd egy szekularizáció, ahogy bemérgezik az európai eszmék, ez pl törökországban már éppen történik is. A legfontosabb kérdés hogy végül az iszlám melyik arca kerekedik felül, vagy lehet, hogy nincs is békés arca? Az európai muszlimok csak addig ennyire a vallászsabadság hívei még kevesebben vannak? Egyesek szerint igen, szerintem nem feltétlenül. A keleti vallások stagnálni fognak, mivel gyakran területhez vagy származáshoz kötöttek ,illetve úgy igazán nem a tömegeknek szólnak (pl a buddhizmus, érdemes megfigyeln ia buddhista tömegek és a szerzetesek közötti különbségeket, és összehasonlítan ia vallás eredeti tanaival) a keleti vallásokat sok nyugati ember is felveszi, de ez a többségüknél csak múlandó és nagyon felszínes dolog.

A spirituális-ezoterikus-gnosztikus "vallásoknak" meg úgy gondolom nincs jövője úgy igazán ,néha picit befertőzhetik a többi vallást illetve az ateistákat/agnosztikusokat, de végső soron mindig is csak termék lesz az öszes és nem igazi vallás, vagy életfilozófia, ez az ókorban si így volt ,ma meg pláne így van

2015. máj. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azt kell megérteni, hogy a vallás és maga a spiritualitás a hit, nem arról szól lényegre törően, hogy most a Marson is van e élet, vagy sem. Ebből a szempontból teljesen lényegtelen, hogyha találunk a Földön kívüli életet, mert nem arról szólnak a vallások, hogy a Földön kívül nincs más és csak itt van, hanem arról szólnak, hogy a Földi élet hogyan jött létre. Így az, hogy van a Marson élet senkit nem fog meghatni, ennek semmiféle relációja nincsen arra, hogy a Földön Isten teremtette e az életet vagy sem.


A kérdezőnek válaszként, én úgy gondolom, hogy a kereszténységben és az iszlámban egyre többen fognak csalódni. Mindkettő alapvetően erőszakos és elnyomó vallás. Egyiknek sincs már reális jövője. Ugyanakkor egyre erősebb és nagyobb tömegeket megmozgató a régi ősi vallások kutatása és megismerése. Ezt próbálja jó üzlet gyanánt kiszolgálni a New Age és az új kori ezoterikus tanok, amelyek a mai modern világunk misztikumát és paradoxonjait összekeverik a múlt misztikáival és paradoxonjaival, aztán pedig úgy tálalják, mintha valami nagyon ősi és nagyon titkolt vallásra bukkanna az ember.


A jövő vallása ismételten természeti vallás lesz. Két fő szabálya lesz: KÖZÉRTHETŐSÉG és ELLENŐRIZHETŐSÉG. Amit nem tapasztalhat és nem ellenőrizhet bárki szabadon, illetve nem ismerhető fel a természet rendjéből, azt alapvetően a közösség el fogja vetni. Ugyanakkor azok, amelyeket a természet és az élet rendjéből felismerünk, a hitünké és vallásunkká fog válni.


Ez a tisztán látás kora, legalább is én így hívom. Ez az a kor, amikor nem lesz szükség már törvényekre, nem lesz szükség munkahelyre, és világgazdaságra, nem a fogyasztás lesz jellemző az emberiségre, hanem a teremtés.


Ez már nem egyházi rendszerben fog működni, mert nincs szükség egyházra, ez egy világszemlélet, amelyet csak őriznie kell a közösségnek és nem engednie, hogy ezt bárki bármikor beszűkítse, elvakítsa vagy meghamisítsa. Az olyan tanok, amelyeket titkosak és hallgatásukhoz beavatás szükséges, teljes mértékben ellenzett lesz. Bár üldözni senki nem fogja őket, ennek ellenére a többség nem fogja követni, mert nincs értelme.


A papság, a szellemi vezetők megléte eltűnik, vagy ha valamiféle nyoma meg is marad, az inkább a tanítókban marad meg, akik a tudást tovább adják. Persze itt nem csak a vallás keretein belüli tudást kell érteni, hanem konkrétan a jövő tanáraira, akik nem haszontalan és semmire nem használható egyenleteket meg csonka gúlákat és integrál egyenleteket tanítanak az emberek tömegeinek, hanem az életre készítik fel a következő generációt. Akinek érzéke van a matematikához, az úgyis meg fogja magának találni és megtanulja azt.


---


Anonymus

2015. máj. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!