Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik olyan vallás, hitvilág...

Létezik olyan vallás, hitvilág, amiben nem kezelik a nőket "másodosztályú" emberként?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 22. 12:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%

Igen, az ősmagyar Boldogasszony-vallás, ott a nő van a középpontban.

Indiai vallások is sokkal enyhébbek ilyen szempontból, mint az ábrahámiták (zsidó-keresztény-iszlám). Ezekben ott van a "bűnbeesés", amiről ugye "csak a nő tehet". És az istenképük is teljesen maszkulin.

2015. ápr. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
17%

szia


A Teremtő Isten soha nem gondolta vagy mondta, hogy a Nő "másodosztályú" személy S Jézus sem bánt úgy velük, példát mutatva ezzel.

Ám a Teokratikus elrendezésben, még az angyaloknál is hierarchia van,


ami azt jelenti, hogy mindenkinek van feladata, amit tennie kell, de ettől nem lesz másod, vagy harmad.. személy, vagy kevesebbet érő,


A Bibliában is elismerően szólnak a Nőkről, azokról akik bár nem tehetnek mindent meg ami egy férfi számára van kijelölve, de abban amit a Teremtő megkiván tölük, abban sikeresek voltak és ma is vannak ilyen Asszonyok

s mi nem érezzük hogy kevésbé vagyunk fontosak a Férfiaknál,


Jehova Tanúi ezen bibliai elrendezés szerint élnek,


Már 25. éve vagyok keresztény, de soha nem éreztették, vagy bántak úgy velem, mint ha nem ember volnék, és Férjem is tisztelettel és szeretettel bánik velem, bibliában leirtak szerint.

2015. ápr. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Ozmium42 ***** válasza:
30%
Ókori görög, római vallásban másodosztályú volt? Egyáltalán van még más vallás a sémi monoteizmus három ágán kívül, ami másodrendűnek tartja a nőket?
2015. ápr. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
# 2 - Ezek szerint te csak részeket ismersz a Bibliából, olvasd el alaposan, lehet, hogy vannak részei, amik elismerik a nőket, és lehet, hogy néhány nőt tiszteltek, de többnyire nem így van, férfiközpontú, és az ezen alapuló vallások is. És bár Ferenc pápa sok tekintetben újító, mégse áll ki teljesen a nők mellett.
2015. ápr. 22. 15:03
 5/12 anonim ***** válasza:
36%

Ős magyar Boldogasszony vallás nem létezett, mert a Boldogasszony tisztelet a kereszténységgel került a magyarok

De a keresztény vallásokban sem másodrendűek a nők.

2015. ápr. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%

Meg ahogy azt Móricka elképzeli. A boldogasszony, aki valójában sem nem asszony, sem nem boldog,a babiloni misztérium vallásban gyökeredzik, Szemiramisz néven, aki a Nimródból lett Napistentől fogant, és gyermeket szült Tammuz néven, innen terjedt el az egész világon. Nem véletlen, hogy a legtöbb kultúrában megtalálható az anyaisten és a gyermekisten, ami a kereszténységtől abszolút idegen, csak az elhajlás idején belecsempészték, azóta pedig nem sikerült visszalapátolni a tehénbe, ami kipottyant belőle.


Amúgy a Biblia nem tekinti a nőt másodrangúnak, csupán más az alapvető küldetése, mint a férfiaknak. A férfiaknak azonban nem az a szolgálatuk, hogy a nők fölött hatalmaskodjanak, hanem az, hogy vezessenek. Az azonban tény, hogy a volán nem a nők kezébe lett szánva, persze, nyugodtan vezethet egy nő autót, nem erről beszélek. A férjét azonban nem vezetheti, mert abból mindketten rosszul fognak kijönni.

2015. ápr. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
44%

"Ős magyar Boldogasszony vallás nem létezett, mert a Boldogasszony tisztelet a kereszténységgel került a magyarok"


Remek... látom halad a felvilágosító propaganda a túloldalon is...


---


A Magyar hagyományok ősidőktől fogva a nőt egyenrangúnak tartották. Nem egy történeti leírás van, ahol nő vezette a Magyar hadat. Ezen kívül Rákóczy Ferencről már hallottál, és bizony volt neki felesége is, mégsem tudod hirtelen megmondani, mert nem úgy hívták, hogy Rákóczyné Ferenc.


Ez ahogy mondta ozmium, a judaizmussal került be a világ kultúráiba, miszerint a nő felveszi a férfi nevét. Ezzel jelezve, hogy a férfi uralkodik a nőn. Mivel a teremtéstörténetben ezzel áldotta meg Évát, hogy lehet a takarítónő míg ő odavan őzikéket kergetni a mezőn...


---


Anonymus

2015. ápr. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
13%

szia


kettes vagyok


Sajnos nem érted ezt úgy látom ahogy leirtam. A Nő a Férfi kiegészitője, és nem versenytársa.

2015. ápr. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én keresztény vagyok és nő. Nem vagyok másodosztályú a vallásomban, hanem Isten képmása vagyok ugyanúgy, mint a férfi, és nem utolsó sorban a Teremtő ránk bízta az életet.
2015. ápr. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A bahái vallás alapvető hittétele, hogy a férfi és a nő egyenrangú.
2015. ápr. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!