Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kellett Jézusnak megkere...

KZitus kérdése:

Miért kellett Jézusnak megkeresztelkednie? Mi volt a keresztelkedésének célja?

Figyelt kérdés

Valaki ezt írta ma:

"Jézus is eleget tett az aktuális környezeti elvárásoknak (pl. Ő is bemerítkezett, pedig Ő volt az egyetlen aki számára értelmetlen volt a bűnök bocsánatára bemerítkezni)" - ezért a kérdés.



2015. márc. 13. 19:58
 1/10 anonim ***** válasza:
44%

Ennek több oka van. Az első, mivel ő az út, tehát példát mutat, így mindent meg kell tennie, amit elvár a későbbiekben. Ezt egyik példázatában meg is említi, hogy bizony, ami ő tett, azt mind meg kell cselekedni.


A másik, hogy a bemerítkezés nem bűnbocsánat, hanem újjászületést jelent lélektől. Erre példázatot is ad Jézus, amikor Nikodémus elmegy hozzá éjjel és beszélgetnek az újjászületésről.


Aztán, van egy olyan dolog is ebben a játékban, hogy Keresztelő János és Jézus kapcsolata egy rák típusú kapcsolat, amely úgy fogalmazódik meg a bibliában IS, hogy "Nekem fogyatkoznom kell, ahogy ő növekedik". Ezen kívül itt egy nagyon ősi Iker típusú emberi tulajdonságot indítanak útjukra. Ez az egymásért való küzdelem. Ebben az esetben nincsen hierarchia, hanem arról van szó, hogy ki az aki a másikat maga fölé tudja emelni. Ebben az esetben Jézus azért száll alá (tehát veti magát Ker. János áldása alá), mert így emeli fel Jánost.


Mond meg nekem, hogy ki kettő közül a nagyobb, János aki kereszteli az úr fiát, vagy Jézus, aki maga az úr?


Ez egyébként az utolsó vacsoránál is visszakerül, amikor a tanítványok lábait megmossa, és példázatban szépen elmondja, hogy a szolga nem nagyobb az uránál, tanítvány nem nagyobb a mesterénél.


Magyarul, nem tudsz fölé nőni senkit, nem tudsz magadtól senkinél nagyobb lenni, csak akkor, ha maguk fölé emelnek. Ennek másik oldala, hogy van amikor mások nem tudnak maguk fölé emelni, de te megteheted, hogy másokat magad fölé emelsz, tehát ha úgy vesszük te semmi másra nem vagy képes, csak mások emelésére.


Ezért nincsen olyan, hogy önmegváltás.


---


Szumma - szmmarum, mivel nincs önmegváltás, így nem is keresztelheti meg magát senki. Még az Isten fia sem.


---


Anonymus

2015. márc. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 szp72 ***** válasza:
Jézus az Isten bárány, aki nem a saját hanem az emberek bűneit hordozza. Nem a saját, hanem az emberiség bűneit akarja lemosni, ami végül a kereszthalál által sikerül is, a keresztség ennek az előképe.
2015. márc. 14. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Középút ***** válasza:

Én írtam az általad idézetteket :-)


Szerintem maga Jézus adja meg a választ:

Máté 3:15 Jézus azonban válaszolva (ezt) mondta neki: engedj mostan, mert így illik nekünk teljesíteni mindent, ami igazságos...


Ha tévedek és nem "az aktuális környezeti elvárásoknak" tett eleget, akkor viszont lehetett valami erre utaló prófécia ami ez által teljesült, így lett betöltve az igazságosságot.

2015. márc. 14. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat,

neked "Középút " külön köszönöm, hogy reagáltál.

Ez udvarias gesztus volt:-)


Várom még kinek mi az elképzelése.

Én is keresek, kutatok....

2015. márc. 14. 15:06
 5/10 anonim ***** válasza:

Arra jutottam, hogy neki azért kellett, hogy (Isten terve szerint) első legyen abban az új teremtésben, amiben Isten fiaivá válunk, követve az ő példáját. Ő így elsőszülött sok testvér között (Rm 8:29) egy második Ádám (1Kor 15,45). Már nem egy földi élet, hanem az örök életé örököse. Mi ennek az örökségnek lettünk a részestársai (Róm 8:17), ha mindvégig kitartunk a hitben.


Emellett a messiási munkáját is ekkor kezdte el gyakorolni, ekkor lett nyilvánvaló mindenki számára, amire fel lett kenve Isten Szelleme által, hogy elvégezze, amiben hűséges is maradt a kereszthaláláig.


Egy ehhez a témához kapcsolódó írás segíthet:


[link]

2015. márc. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 munyamunya ***** válasza:

Azon felül, hogy példát kellett adnia, és betölteni az igazságot (A Krisztus király is és pap is egyszemélyben, méghozzá főpapunk ő, az egyház feje. Ahogyan a Mózesi törvényben szükséges volt a hivatalba lépő főpapnak teljesen megmosakodni, ugyanúgy cselekedte meg ezt az igazságot az Emberfia is), van még jelentősége a dolognak.


Azt mondja az Írás, hogy ekkor lett felkenve (Krisztus=Felkent) az Isten szellemével, és maga az Úr is bizonyságot tesz erről, amikor nem sokkal a bemerítkezése után épp azt a részt olvassa fel a zsinagógában Ésaiástól, ahol ki van jelentve: "YHWH szelleme van én rajtam, mivelhogy felkent engem" (Luk.4:18), és nyíltan saját magára vonatkoztatja: "Ma teljesedett be ez az Írás a ti hallástokra".


Az Örökkévaló szellemével/erejével való teljesség ahhoz volt szükséges, hogy elkezdhesse végezni a rábízott munkát: hirdetni az Isten országának közelségét, gyógyítani, csodákat cselekedni. A bemerítkezését megelőzően a nyilvánosság nem tudta, kicsoda ő, kinek a személyében van jelen a Messiás. Maga a Vádló sem tudta korábban, hiszen sugallatára nem egy bizonyos gyermeket, hanem csecsemők sokaságát ölette meg Heródes. Sátán éppen a bemerítkezés után közvetlenül kezdte személyesen megkísérteni az Urat, mivel ekkor elhangzott a mennyei szózat: "Én fiam vagy, ma szültelek".

2015. márc. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm

# 5-s

és munyamunya


Igen valóban azt olvastam én is a keresztelkedéséről, amit ti is említettetek, Jézus keresztelkedése valóban az jelentette, hogy attól kezdve Isten rá bízott munkáját végezte.

2015. márc. 17. 17:16
 8/10 Középút ***** válasza:

Ezt - szerintem - túl hamar lezártátok. Magam részéről évek óta nézegetem ezt a kérdést lezáratlanul, (sok száz másik mellett) de még azt se tekintem lezártnak, hogy János igazából mire is merített be, mi is volt az a "baptidzó" akkor (edény- és kéz-mosásra is ezt a szót használja a Biblia), mi is az igazságosság (dikaioszüné) ami így betelt (pléró)? stb


Nem kritizálni szeretnék, csak reméltem, hogy hozzászólásokból majd gyarapodhatok :-)

2015. márc. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 meggyőzödött ***** válasza:

Üdvözletem!


A víz az Isten beszédét szimbolizálja és a Krisztus alámerült, vagyis Isten beszéde alá helyezte magát és úgy is élt. És ezzel példát mutatott az embereknek, hogy ha valaki ezt követni akarja, akkor ezt kell cselekednie mindenkinek. Ezért nem ér semmit a gyerek keresztség, mert tudatlan állapotban jön létre a szülő akarata által. Isten pedig azt szeretné, ha az emberek a saját akaratuk alapján tennék ezt meggyőződésből.

G907 ă (baptidzó)keresztel

1) bemerít, alámerít, megkeresztel

2) rituális mosakodást végez

3) mediális alak: alámerítkezik, megkeresztelkedik


Apcs. 19:4 Pál pedig így folytatta: János a megtérés keresztségével keresztelt, azt mondva a népnek, hogy aki utána jön, abban higgyenek, tudniillik a Krisztus Jézusban.


A megtérés G3341 ă (metanoia)

- gondolkodásmód megváltoztatása; megtérés

2015. márc. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha Jézus nem cselekedett volna így, az emberek azt a példát követték volna. Más dolog valakit utánozni, és más a példáját követni. 🌼🌸🌼
2016. jan. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!