Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek a kirakat...

Mi a véleményetek a kirakat vallásosságról? Azokról beszélek akik csak a közösség nyomása miatt mímelik a vallásosságot, de semmi sincs mögötte?

Figyelt kérdés

Történet példaként: család kis faluban lakik. Nagyszülők stb. Két gyerek. Templomba járás, keresztelés, bérmálás az összes kellék stb.

Majd kis családnak jön a 3. gyerek, és beköltöznek a nagyvárosba. A 3. gyerek nincs keresztelve, templomba nem járnak, nagyszülők maradtak falun.


Kérdezzük: ezt miért? Nincs templom, keresztelés stb?

Válasz: minek? Falun az emberek kibeszélték volna a családot, ha nem jártak volna templomba, pláne ha nincs keresztelés, ráadásul a nagyszülők még az örökségből is kitagadták volna őket.

De itt a nagyvárosban? Hát itt már kit érdekel! Itt senki se ismer senkit itt nincs kibeszélés itt nincs nagyszülők-hát a túrót pazaroljuk az időt ilyenre hogy templom meg stb.

Minek? Kinek van itt köze hozzá? Hát falun, az más.


Mi a vélemény erről a totál kiüresedett ál-vallásosságról, ami mögött semmi sincs?

Mi a vélemény azokról akik csak azért járnak templomba, mert jaj a többiek miatt szólnak ha nem?


Engem gyerekkoromban mindig elrángattak templomba. Sose értettem minek kell menni, egy szót se hittem el abból amit ott hallottam. Egy szót se. De nem volt mese, anyám olyan pofont kevert le ha nyávogtam, hogy nem megyek, hogy feltörültem a padlót. Mentem. Imádkoztam. Bérmálkoztam. Hittan táborba jártam. Ifjúsági találkára mentem Rómába. És közben magamban legyintettem az egészre. Sose érintett meg a dolog egy pillanatra se. Soha.

Amióta a szülők már nem rángatnak el, azóta nem járok sehova. Minek is járnék. Akkor se hittem, most se.


2015. febr. 17. 08:45
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"Azért arra kíváncsi lennék vajon mondjuk egy kis faluban hány ember stb"

Én meg nem. Az embernek elsősorban önmagával szemben vannak kötelezettségei. És amikor majd ott áll az ember a halál kapujában, csak a saját tettei, szavai fognak számítani - mindegy, hogy ki mit gondolt róla, ki röhögte le stb.


Az Isten szemében a rejtett ember az értékes, romolhatatlan szelídségével és nyugodt lelkével.

(Péter első levele 3,4)

2015. febr. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Így van. Pont ezért számít elképesztő ostobaságnak egy gyereket elrángatni a templomba, imát mondatni vele (jössz fiam a misére! nem akarok! durr egy pofon! na ugye hogy akarsz!) vagy megkeresztelni.

Majd ha nagy lesz és meg akar keresztelkedni majd meg fog. Vagy nem.

És hogynan számolhatok el (ha vallásos lennék) azzal a sok képmutatással amit én a templomokban imákban elkövettem, amikor rámparancsoltak hogy csinálod! és én csináltam. közben meg röhögtem az egészen. na ezzel ki és hogy számol majd el?

"csak a saját tettei, szavai fognak számítani "

2015. febr. 17. 14:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!