Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha egy nős férfi, akinek...

Ha egy nős férfi, akinek nincs gyereke, úgy dönt, hogy pap lesz, és a felesége ebben támogatja, akkor lehet? És ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy az egyház nem választ el, meg azt is hogy cölibátus van. De megoldható ez valahogy? nagybátyámról van szó, feleségével polgárilag 20 éve elváltak, de jóban vannak, és ő is támogatná ebben, ha részéről kell valami hozzájárulás vagy nem tudom. a nagybátyám nagyon erős hivatástudatot érez magában, és azt tudom, hogy a kor nem számít, mert a mi papunkat is 50 éves korában szentelték fel, ő most 48. nem meri megkérdezni, mert fél, hogy elítélik amiért polgárilag elvált a feleségétől, és az egyház szemében ő még nős ember. gyerekük nincsen.
2010. febr. 10. 13:22
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

1042. kán. -- Egyszerű akadály miatt nem vehetik fel a rendeket:

1. a házas férfi, kivéve ha törvényesen az állandó diakonátusra rendelik;



"ha mindketten állítják" - Úgy gondolod, kezdje a papi életét hazugsággal?

2010. febr. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

047. kán. -- 1. §. Kizárólag az Apostoli Szentszéknek van fenntartva a

felmentés minden szabálytalanság alól, ha a szabálytalanság alapját

képezô tényt már bíróság elé vitték.

...

3. az 1042. kán. 1. sz-ában említett akadály alól.

2010. febr. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

tehát a Szentszék adhat felmentést

gondolom, ehhez elegendő az asszony beleegyezése-esetleg vállalnia kell, hogy nem házasodik újra?

2010. febr. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
szerintem, ha megkérdeztek egy illetékest, mondjuk valami papot, vagy valami olyat, akihez amúgyis mennie kellene, hogyha pap akar lenni, biztosan készséggel elmagyarázza, hogyha van valami kiskapu... de szerintem nem biztos, hogy sikerülni fog neki, a római katolikusok veszik a legkomolyabban ezt az egészet...ha nem tud elmenni,váltson vallást, vágülis nem különbözhet annyira sokban a görög, mint a római (bár én nem értek hozzá,elnézést, ha tévedek)
2010. febr. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Első lépésként kérni kell a házasság érvénytelenitését.

- Ez után az Apostoli Szentszék felmentést adhat és lehet kérni a megyéspüspöktöl a felvételt.

2010. febr. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
SZERINTEM NEM KELL A HÁZASSÁGÁT FELBONTANI, A HELYI PÜSPÖKTÖL KÉRVÉNYEZHETI,HOGY ÉLVÉGEZHESSE A TEOLÓGIAI FŐISKOLÁT,AKKOR DIAKONUSSÁ SZENTELIK,AZ NEM TELJESEN EGYENÉRTÉKŰ A FELSZENTELT PAPPAL,DE MISÉZHET,A BOR ÉS AZ OSTYA ÁTALAKÍTÁSA NÉLKÜL,AZAZ AZ ÚRFELMUTATÁST NEM VÉGZI A MISÉN TEHÁT A MISE HELYETT LITURGIÁT VÉGEZ,EMELETT KERESZTELHET,TEMETHET,ESKETHET.SOK SIKERT A NAGYBÁTYÁDNAK BRÓBÁLJA MEG!!!!
2010. febr. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

a papság lényege a szentmise bemutatása

a nélkül nem sokat ér


tehát nagyon nem mindegy, hogy valaki diakónus vagy áldozópap

2010. febr. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
ja, és a caps lock
2010. febr. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Természtesen a Szentmise bemutatása is nagyon fontos dolog,de ha már nős az illető miért válna el,főleg ha szereti a feleségét,és van alkalma a Szent liturgia elvégzésére és a többi dolgok gyakorlására is!!!!
2010. febr. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!