Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit érez az, aki hívő, de a...

Mit érez az, aki hívő, de a szülei nem azok? (vagy fordítva: szülő, de a gyereke nem az)

Figyelt kérdés

Szülei nem hisznek Isten létezésében, se Jézuséban. Nem éreznétek rosszul magatokat? A hívő "megmarad", a szüleinek viszont annyi?


Vagy ha a szülők hívők, akkor ők érzik rosszul magukat, hogy a gyerekük nem akar hallani erről a témáról, sőt, úgy gondolja,hogy nem is létezik.


Csak az írjon, aki hívő. És trollkordást mellőzük. :)


2015. jan. 3. 22:30
 1/4 A kérdező kommentje:

Mármint:

*A szülő hívő, de a gyereke nem az

2015. jan. 3. 22:31
 2/4 anonim ***** válasza:
46%

Azt gondolják, hogy 1-0 a gonosznak.


Vagy ugyanazt, mint a többi szülő, amikor a gyerek nem szeret színházba menni, a szülő meg igen.

2015. jan. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia, én hívő srác vagyok, a szüleim erősen ellene vannak a dolognak, néha szül ez konfliktust eleinte elég komolyan, de aztán lecseng, vannak barátaim akiknél még örültek is neki, jobb ha péntek este berúgás és mégrosszabbak helyett keresztény társaságba jár mondják, az én esetemben sokáig nagyon ki voltak akadva, annak ellenére, hogy az élet minden területén fejlődtem, később megpuhultak, néha még megy egy kis adok-kapok, unokatesómat verték is mert keresztény lett (félreértés ne essék, nem szektások vagyunk, köznapi református srácokról van szó)... nyilván szar érzés :D
2015. jan. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Mintha ez a kérdés megtalált volna engem!

Már felnőtt vagyok, de ugye a szüleimnek mégis a gyereke.


Gyerekkoromban nem volt vallásos neveltetésem, a szüleim sem gyakorolnak semmilyen vallást, sőt, ahogy idővel rájöttem, sajnos, Istenben sem hisznek.


Mégis, ennek ellenére én gyerekkoromban is érdeklődtem a vallások iránt, pl. általános iskolában benéztem a különböző hittanórákra, bár sehova sem tartoztam, mivel meg sem voltam keresztelve.


De - és ezt nem vallásos, maszlagként mondom, hanem őszintén - legbelül mindig azt éreztem, hogy az élet többről szól, mint a materialista nézet szerint (ezt persze most tudom így megfogalmazni).


Ezt az érdeklődésemet később sem veszítettem el.

Sőt komolyabb könyveket is elolvastam, elmentem különböző felekezetek és vallások miséire, istentiszteleteire, szertartásaira... és végül mindezek után már felnőttként, saját belső döntésemből - a szüleim akaratával szembe menve - felvettem a római katolikus keresztséget.


Amikor a felkészítőre jártam, és az atyával beszélgettem erről, ő ezt mondta nekem: én én vagyok, a szüleim a szüleim, de már önállóként a saját egyéni felelősségem, hogy Isten mellett döntök, még a szülők akarata ellenére is ez esetben.


Én azóta boldogabb, kiegyensúlyozottabb életet élek, úgy érzem, így lett teljesebb az én életem.


Hogyan élem meg, hogy a szüleim nem hisznek Istenben?

Nos, nem kezdem el megtéríteni őket. Ha szóba kerül a téma, meghallgatom őket, elmondom, mit gondolok, de szelíd maradok.


Közben pedig imádkozom értük, és a Jóistenre bízom őket, hogy ne keményítsék meg még jobban a szívüket és képesek legyenek megismerni Őt. Isten kezébe tettem le őket, mert tudom, hogy ott vannak a legjobb helyen. Ugyanúgy magamat is Rá bízom. :)

2015. jan. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!