Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A bibliában van rá bizonyíték,...

A bibliában van rá bizonyíték, hogy nincsen pokol?

Figyelt kérdés
A minap,csengettekbe hozzánk a tanúk,és beszélgetünk,és bizonygatták hogy nincs pokol,de én nem ismerem a bibliát,hihetek nekik?Mi a lényeg a bibliában,a menyországba jutás?
2015. jan. 3. 16:06
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
60%
a biblia szerint a halál után nem kerülsz sehova, csak a földbe, és ott lebomlik a test. a halál az élet ellentéte. ha Isten azt akarta volna, hogy az emberek az égben éljenek, oda teremti őket. ha ádám és éva nem vétkezik, hol lennének ma? a pokolban? az égben? vagy itt, a földön?
2015. jan. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
77%

A bibliában valóban nincs szó a pokol ismert tanításáról, vagyis hogy van egy "hely", vagy "állapot", ahova Isten azokat küldi "örök szenvedésre", akik itt a földön néhány évig gonoszak voltak - már a feltételezés is sértő Isten igazságosságára nézve. A már nem létező, de a maga korában igen szigorú "szemet-szemért, fogat-fogért" törvény is értelemszerűen CSAK az EGYENLŐ mértékű igazságszolgáltatásról szólt.


A pokol Írásellenes tanának az is ellentmond, hogy a Biblia a lélek halhatatlanságát sem tanítja, vagyis tulajdonképpen ellentmond neki, a pokol (tűz) gondolata pedig erre épül.

2015. jan. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
Tehát második válaszolóként Vankó voltam, csak hogy nehogy kavarc legyen!
2015. jan. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
0%
"Biblia" és "bizonyíték" szavak egy mondatban, brrr.
2015. jan. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

Brrr..


Olyanoktol kérnék választ akik ismerik a bibliát.

2015. jan. 3. 16:46
 6/35 anonim ***** válasza:
56%

Kizárólag jehovista bevonattal gőzölt lencséjű szemüveg alkalmazása mellett olvashatóak ki a Bibliából a fentiek. Ezzel szemben a Bibliában arra van bizonyíték, hogy a Pokol létezik, ahonnan az egyetlen kiút a Gyehennába vezet az utolsó ítélet után. Például olvasd el a Lukács 16,19-31-et:


"Vala pedig egy gazdag ember, és öltözik vala bíborba és patyolatba, mindennap dúsan vigadozván: És vala egy Lázár nevű koldus, ki az ő kapuja elé volt vetve, fekélyekkel tele. És kíván vala megelégedni a morzsalékokkal, melyek hullanak vala a gazdagnak asztaláról; de az ebek is eljővén, nyalják vala az ő sebeit. Lőn pedig, hogy meghala a koldus, és viteték az angyaloktól az Ábrahám kebelébe; meghala pedig a gazdag is, és eltemetteték. És a pokolban felemelé az ő szemeit, kínokban lévén, és látá Ábrahámot távol, és Lázárt annak kebelében. És ő kiáltván, monda: Atyám Ábrahám! könyörülj rajtam, és bocsásd el Lázárt, hogy mártsa az ő ujjának hegyét vízbe, és hűsítse meg az én nyelvemet; mert gyötrettetem e lángban. Monda pedig Ábrahám: Fiam, emlékezzél meg róla, hogy te javaidat elvetted a te életedben, hasonlóképpen Lázár is az ő bajait: most pedig ez vígasztaltatik, te pedig gyötrettetel. És mindenekfelett, mi köztünk és ti közöttetek nagy közbevetés van, úgy, hogy akik akarnának innét ti hozzátok általmenni, nem mehetnek, sem azok onnét hozzánk át nem jöhetnek. Monda pedig amaz: Kérlek azért téged Atyám, hogy bocsásd el őt az én atyámnak házához; Mert van öt testvérem; hogy bizonyságot tegyen nékik, hogy ők is ide, e gyötrelemnek helyére ne jussanak. Monda néki Ábrahám: Van Mózesök és prófétáik; hallgassák azokat. Ama pedig monda: Nem úgy, atyám Ábrahám; hanem ha a halottak közül megy valaki hozzájok, megtérnek! Ő pedig monda néki: Ha Mózesre és a prófétákra nem hallgatnak, az sem győzi meg őket, ha valaki a halottak közül feltámad."


Jézus mondta, hogy némelyek örök életre mennek, mások pedig örök gyötrelemre (Mt 25,46), "ahol az ő férgök meg nem hal, és tüzök el nem aluszik" (Mk 9,44:46:48). De Péter, vagy Jézus testvére Júdás is ezt mondja némelyekről: "akiknek a sötétség homálya van fenntartva örökre." (2Pt 2,17; Júd 13)Semmi értelme nem lenne hangsúlyozni azt, hogy "örökre", ha ez a megsemmisüléssel lenne analóg, mert melyik embert izgatná a gondolat, hogy mi történne a megsemmisülése után egy évvel, száz évvel, százezer évvel, vagy bármikor? Mi közöm van ahhoz, ha a megsemmisülésem után, a maradványaimat olyan férgek rágják, amelyek soha nem pusztulnak el, olyan tűz sütöget, amelyik soha nem alszik ki? Mindjárt más a helyzet azonban, ha úgy értem ezekat a sorokat, ahogyan le lettek írva. Egyébként az "aiónt" valóban lehet értelmezni nagyon hosszú időnek is, de a Biblia egyéb kijelentéseiből megérthető, hogy ez egy olyan hosszú idő, aminek sohasem lesz vége.

2015. jan. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:

szia.

Sajnos a magyar nyelv elég kacifántos, az eredeti iratok szerint a pokol szó megfelelője a görög Hádesz, vagy a Héber seol szavak, amik egyértelműen a sirgödörre utalnak ahova a halottat eltemetik.

Ennélfogva mindenki aki meghal az a magyar szó szerint a pokolba kerül vagy is eltemetik a földbe, oda kerül vissza ahonnan az ember vétetett.


a "menyországba" csak azok kerülhetnek akikkel Jézus szövetséget kötött a királyságra, bár ez még eég bonyolult téma neked igy erről most nem irnék többet


A többiek maradnak a földön, mint az égi királyságnak a földi része itt élhetnek majd örökké, akik meghaltak azok pedig vissza kapják az életüket ugyancsak ide a földre

2015. jan. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

János ev.3,16.versét sokan emlegették nekem.

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.


Gondolom ha van örök élet ,van örök halál is és ez lenne a pokol,szerintem.

2015. jan. 3. 17:18
 9/35 anonim ***** válasza:

Igen, van bizonyíték. Két szekta tagadja csak ezeket a verseket, mert ezek különbnek érzik magukat. Csupa kicsavart magyarázattal érvelnek, holott a Biblia úgy íródott, hogy az egyszerű ember is megérthesse. Az egyik szektát egy földi szervezet irányítja, ezek a jehovisták, a másikat pedig egy magát több mint prófétának kikiáltott nő tanítása vezérli, ezek pedig az adventisták, másnéven szombatisták. Mind a kettő teológiája tartalmaz olyan részeket, amik eltérnek a történelmi egyházak tanításától. De ha elkezded olvasni a No liáz, és Isten vezetését kéred, akkor te is meg fogod ismerni az igazságot, amit ők nem ismertek meg.

Ne beszélgess jehovistáktól, mert ezek megértetlen emberek, akik nem képesek neked átadni a jó hirt, hisz ők maguk sem ismerik, csupán bemagolt anyagot tudnak ismételgetni.

2015. jan. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
A csodás telefonom átírta a Bibliát valami egész más szóra. De nem is baj, hogy újra kell írnom, mert azt kihagytam, hogy a jehovisták saját bibliát használnak, amiben át vannak írva igék, hogy az a saját tanításukhoz illeszkedjen.
2015. jan. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!