Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pecsuk Ottó:Bibliaismereti...

Pecsuk Ottó:Bibliaismereti kézikönyv - mennyire érthető egy "kezdőnek"?

Figyelt kérdés
Kb. 2 hónapja olvasom a Bibliát. Vallásos nem vagyok, szóval csak egyedül olvasom otthon és próbálom értlmezni, ami nem mindig jön össze. Több helyen olvastam, hogy nagyon jó ez a könyv. De azt írták, hogy teológiát tanulók használják. Gondolom ehhez akkor némi alapismeretekkel is kellene rendelkezni, ami nekem nincs. Lényegében olyan könyvet keresek, ami összefoglalja 1-1 könyv lényegét és ír hozzá magyarázatot. De az nem kell nekem, hogy 10-20 oldalakon keresztül szakszavakkal elemezzen 1 oldalt a Bibliából, mert az nem segítene, hanem inkább összezvarna. Az is jó, ha másik könyvet tudtok ajánlani. És előre is köszönöm a segítséget.

2014. dec. 29. 21:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Az említett könyvet nem ismerem, De ezt tudom ajánlani, mert nagyon-nagyon jó. Egyszerű és nagyszerű! :)

Ernst Aebi

[link]

Ha szabad még valamit, ne "sorban ", hanem Lukács evangéliumával kezdd. Az egyszerű és nagyszerű ! :)

2014. dec. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Popper Péter: Az Írás


Két kötetes (Ó szövetség és Új szövetség), nem túl hosszú, nagyon könnyed, de nem komolytalan, frankó olvasmány. Könnyen olvasható, és kifejezetten laikusoknak való könyv. Nagyon tudom ajánlani.

2014. dec. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm, utána fogok nézni ezeknek a könyveknek.

Sorban kezdtem el olvasni. A Krónikák könyvénél tartok, de akkor lehet, hogy átugrok az Újszövetséghez, ha végigértem, akkor meg folytatom az Ószövetséget.

2014. dec. 29. 22:02
 4/20 A kérdező kommentje:
A Popper Péter féle könyveket megtaláltam pdf-ben, bele is olvastam, tetszik, nagyon jó. A másik könyvről sok infot nem találtam, de még keresgélek.
2014. dec. 29. 22:30
 5/20 anonim ***** válasza:
45%

Szia!


Azt azért jó ha tudod, hogy minden egyes könyv, amit a Bibliáról írtak, elfogult, és az adott szerző teológiai nézetét fogja tükrözni. Ezzel nem is lenne semmi baj, ha nem lenne több ezer különböző keresztény irányzat, és egymásnak ellentmondó tanítás. Ugyanazt a Bibliát az egyik felekezet így magyarázza, a másik meg úgy, és mindegyikük meg van győződve az igazáról.


Az interneten rengeteg írás van, rengeteg videó, különböző tanítások, és ember legyen a talpán, aki ki tud ezek között igazodni, és el tudja dönteni, hogy mi a helyes és mi nem.


Ne hagyd, hogy bárki ajánlgasson neked könyveket, vagy az egyházának írásait! Olvasd Jézus szavait Máté, Márk, Lukács és János evangéliumában. Azok világosak és egyszerűek, és nem kell, hogy bárki magyarázza neked azokat.


Imádkozzál (a saját szavaiddal), és kérd Istent, hogy jelentse ki neked az igazságot! Ismerd meg Jézust, és kövesd Őt, és legyél engedelmes az Ő szavainak. És ne bízz meg az emberekben és tanítókban! Jézust kövesd, és Ő legyen a te Mestered. Kérj az Atyától Szent Szellemet, és Ő el fog vezetni minden igazságra.


Isten áldjon!

2014. dec. 30. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
A Bibliaismereti kézikönyvvel nincs semmi gond, nyugodtan használhatod, szerintem jól érthető és nem visz el semmilyen irányba a történelmi egyházak használják. Inkább ezt használd minde a többit, ha nem akarsz tévtanításokba belefutni.
2014. dec. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

5-ös, az összes írás, még a Biblia is szubjektív. A négy evangelista pontosan a saját értelmezéseiben és értékrendje alapján írta meg az evangéliumokat.


Ezért amit mondasz az igaz, de triviális.

2014. dec. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
A történelmi egyházakban legalább annyi tévtanítás van, mint máshol.
2014. dec. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat. Ha esetleg tud még vki könyvet ajánlani, azt megköszönöm. :)
2015. jan. 1. 00:54
 10/20 anonim ***** válasza:

Az általad említett könyvet nem ismerem, viszont Popper Péter könyvet semmiképpen sem ajánlom ebben a témában, mert ő psichológus volt, nem pedig teológus.


Vannak olyan katolikus és református Bibliák, ahol a könyvekhez bevezetők annak írva, illetve a szakaszok alatt jegyzetek is vannak. Természetesen a kommentárok nem 100% hogy igazak, mert például egy adott könyv keletkezési idejét egy másik meg tud cáfolni. Egyébként konkrétan mi érdekel téged a Bibliával kapcsolatban? ha le tudod írni, hogy körülbelül mire gondolsz, tudok ajánlani ahhoz könyveket. Pl szövegkritika? Történelmi háttér, vagy micsoda ? :O

2015. jan. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!