Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezett-e egyáltalán Sodoma...

Létezett-e egyáltalán Sodoma és Gomora városa?

Figyelt kérdés

Ninivéről már olvastam, az a mai Irak területén található, de Sodoma és Gomora városa, amit a Biblia szerint Isten kén és tűzesővel pusztított el, valóban létezett, vagy csak mese habbal?


Meg ha Isten az emberek bűnei miatt pusztította el ezt a 2 várost, akkor manapság miért nincs ilyen?



2014. nov. 17. 16:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Mert másképp szól a prófécia.
2014. nov. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 KZitus ***** válasza:
47%

Szervusz


Ha elhiszed Ninive történetét a BIBLIÁBÓL, mi okod van rá, hogy (ugyan onnan)kételkedjél a másik két város létezésében, és elpusztításában?

Másrészt ahogyan meg van Ninive valósítható helye, úgyan úgy meg van Soma és Gomora város valósítható helye is.


Az utolsó kérdéseddel kapcsolatban, miért gondolod azt, hogy nem teszi újból meg Isten azt, hogy elpusztítsa a szándékos bűnöket elkövető embereket?

A négy evangéliumból megvizsgálva alaposan Jézus szavait, az derűl ki, hogy bizony " manapság" fogja végrehajtani Isten a büntetését az engedetlen embereken. Olvass kérlek utána a Máté 24, Lukács 21 és a Jelenések könyvében. Ott pontos választ kapsz a kérdésedre. Magától az ítéletvégrehajtótól.

2014. nov. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A romokat nem találták meg, de vannak arra utaló jelek, hogy körülbelül 5000 évvel ezelőtt egy város a térségben elpusztult egy természeti katasztrófában.
2014. nov. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

Szia!


Igen ezek létező városok voltak.


Szodoma a Sós-tenger nyugati partján állt, En-Gedi forrásától egszéne kicsit délre. A fennsíkról - melyet ma Palesztinaként ismerünk - a Nahal Hever mély szurdokban hozta le a téli csapadék vizét, és így kis termékeny síkság alakult ki, ahol a folyó a tengerhez ér: Szodoma virágzó erődített település volt, amely a helyi aszfaltbányákból szerezte bevételét. A Nahal Mismar barlangjában talált nagyszerű rézkincs Szodoma templomából való, a késői kalklitikus időszakból (ie. 2800 körül), ez egy korai bronzkori város volt.


A Jordán völgyén egy nagy geológiai törésvonal húzódik végig, ez is közrejátszhatott a városok pusztulásában. Gomorra Coár alatt helyezkedett el.


Üdv. Péter

2014. nov. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 megfelelő ***** válasza:
2014. nov. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Ezek valoban letezo varosok voltak, de a Szentiras mashova helyezi öket mint ahova a korabbi hozzaszolo mondta.


Üdv: Gabor

2014. dec. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 jos80 válasza:
Ma Is Van ilyen termeszetesen csapasnak hivjak !!! De a vallas belemagyaraz hogy a poor feljen mert minden vallas a megfelemlitesen alapszik!!!
2016. dec. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 KZitus ***** válasza:
Azért is teljesen biztosan létezett a város, mert Krisztus is utalt rá:"Hasonlóképpen, mint ahogy Lót napjaiban történt: ettek, ittak, vettek, eladtak, ültettek, építettek. De azon a napon, amelyen Lót kiment Szodomából, tűz és kén esett az égből, és mindnyájukat elpusztította. Ugyanígy lesz azon a napon, amikor az Emberfia kinyilatkozik." Lukács 17:28-30
2016. dec. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!