Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nektek is tetszenek a Hit...

Nektek is tetszenek a Hit Gyülekezetének dalai?


2014. nov. 10. 15:55
1 2
 11/20 Pietrosol ***** válasza:

Szia # 9!


Miből gondolod mindezt?

2014. nov. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
66%

A lenyeg roviden: nem tetszenek.

Nagyon hosszu lenne leirnom, hogy miert nem.

Engedjetek meg h roviden megtegyem.

Kiskorom ota zenei neveltetesben reszesultem, zongorazom, azonban vegigkiserte az eletemet ugy 12 eves koromtol a konnyu zene is.

Ez mind ment egeszen addig, amig rajottem, hogy ez nem valik a javamra, sot engem ront meg. Igen, en tapasztalatbol irok. De nem csak tapasztalati ervem van, van tudomanyos is, hogy milyen szinten teszi tonkre a konnyu zene az ember agyat, gondolkozasat, de most tul hosszu lennek. Inkabb maradok az elozonel. Szoval rajottem, hogy nem csak hogy nem epit, hanem rombol is.

Es kedves egyik valaszolo (2-3-mal elottem):

Tudom, es teljesen megertem, hogy neked, meg a tobbi embernek is kennyire tetszik ez a zene, sot at is tudom erezni h mi tetszik benne.

De Jezust mashol kell keresni.

O szelid, alazatos, kedves, es nyajas. Valahogy nem tudom osszeegyeztetni ezzel a zenevel azt a Valakit, akit megismertem.

Ez egy erzelmeket bombazo zene, persze hogy az ember konnyen euforikus allapotba kerul tole.

De ez nem biztos, hogy kozelebb visz minket Krisztushoz..

En nem kritizalni akartam, csak elmondtam a velemenyemet...

Koszonom a lehetoseget!

2014. nov. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
67%

Kedves tizenkettedik!


Csak nem azt akarod mondani, hogy például Chopin prelűdjei, közelebb visznek Jézus Krisztushoz, amelyeket egy kifejezetten depressziós időszakában írt, talán Korzikán, amikor barátnője, a George Sand álnéven publikáló írónő három mástól született gyermekét kézen fogva, magára hagyta egy viharos hétvégén? Szerintem is a zeneirodalom remekei ezek a prelűdök én is szeretem, de tartósan hallgathatatlan nevetőgáz nélkül, pedig én tényleg szeretem Chopint, nem úgy, mint azok, akik a Gazeboval énekelték anno, hogy "I like Chopin". Szeretem én a B-moll Szonátáját is, harmadik tételestől, a keringőivel (korabeli könnyűzene), mazurkáival, balladáival, és a többivel együtt. De hogy Istenhez nem visznek közelebb senkit sem, azt garantálom. Liszt Ferenc teljes életében csapodár életet élt, és rengeteg nőügye volt. Gondolod, hogy hitetlen, vagy csapodár emberek zenéi közelebb visznek Istenhez, mint istenfélő emberek modern darabjai? Hogy a családnál maradjak, Wagner is nagyon ott van zeneileg, csak kár, hogy Adolf Hitlert is megihlette például a Valkűr, vagy egyéb germán legendákat megzenésítő operák. Wagner barátja volt egy ideig Nietzsche is, aki szintén zenész volt, nyilván nem az istenfélelmet tanulták el egymástól. Csajkovszkij homokos volt, Schubert szifiliszben halt meg, Schumann pedig öngyilkossági kísérlete után egy elmegyógyintézetben halt meg. A náci katonák protestáns himnuszokat énekelve vitték el a zsidókat Auschwitzba. Szerinted a fentiek közül melyik zene volna alkalmas arra, hogy Istent dicsőítse? Ne keverjük már össze az emberi művészetet Isten útjaival! Én szeretem ezeket a zenéket, és nagyszerű zenészek, zeneszerzők, zeneköltők voltak az íróik. Hallgatni azonban korlátozott mértékben szoktam, mert inkább akadályozzák az Istennel való kapcsolatot, mintsem elősegítenék.

2014. nov. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Sztracsatellavagyok ***** válasza:
53%

Drágáim, a kérdés az volt, kinek tetszik, kinek nem!

Azért nem mondhatod senkire, hogy nem ismeri Krisztust, mert azt mondta, neki ez nem tetszik!

Főleg, ha még érvelni is tud mellette. Az, hogy "Te még nem ismered Istent", nem ellenérv, bocsi.

Nekem se tetszik. Szeretem a keresztény dalokat, de ezek nem túl jók. Sokkal inkább szeretem pl. Martin Smith-t, vagy a Hillsongot.

2014. nov. 11. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Sztracsatellavagyok ***** válasza:
(ez nem az utóbbi két hozzászólásra vonatkozott, hanem még az előzőekre)
2014. nov. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
69%
Igen!
2014. nov. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
25%
szar az összes!!!
2015. jan. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
58%
Belőled pedig választékosan, plasztikusan és ízlésesen csordult elő a szívedet megtöltő érték.
2015. jan. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
47%
[link] ajanlom ezt is!:)
2015. febr. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Itt akik azt írták hogy nem. Azok egyáltalán hallottak is egyet legalább? Nem azt mondom hogy nem tetszhet valakinek. De állíto

m a fele nem is hallgata meg. Vagy csak úgy hogy ja ez hit gyűlis akkor tuti rossz. Szerintem nagyon szépek persze nekem is van benn olyan ami nem tetszik :)

2015. aug. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!