Istennek mi célja volt azzal, hogy a világűrben gyorsabban telik az idő?
Azért, hogy kevésbé lehessen megunni az űrutazást.
Komolyabban: ezekkel a fizikai törvényekkel tudott élhető, lakható univerzumot teremteni.
"függ, hogy mit érzünk?"
Még mindig nem érted, ez nem érzés, hanem a tény, abban a helyzetben, amiben vagy.
Nem olvastam végig amiket írtak, szóval:
Több tényező is van:
-Gravitáció: a tér és idő ugyanaz. Ez tény. A gravitáció képes meghajlítani a teret tehát az időt. A Föld és űr közt azért van "időeltérés" mert a Földön erősebb gravitáció van (1g) mint az űrben, hiszen kint nem hat annyira a bolygónk grav. ereje.
-Sebesség:Ha gyorsabban mozgol lelassul az idő. Ez "heellyyeess". Annyi a lényeg, hogy a tér és idő egybe van fonódva valamint állandó. Lehet rá hatni (lásd fentebb) DE lehetőség van arra, hogy A pontból úgy juss el B pontba, hogy a teret lerövidíted. Szóval gyorsan mozgol. Ehhez persze a fénysebesség valahányad (mondjuk 2/3-ad) részével kellene "futnod". Neked eltelik mondjuk 1 perc a saját sebességeddel. De másoknak eltelt 1 óra mivel ők a tér-idő (adott viszonyoktól függő:) átlagos/beállított sebességével mozogtak.
Kb ennyi:D
Ateista vagyok szóval a kérdés tudományos részére válaszoltam.
Naszóval
Legjobb, ha elolvasod:
Albert Einstein – A speciális és általános relativitás
A tulajdonképpeni szöveg a 8. oldalon kezdõdik ( persze, érdemes elolvasni az elõszavakat is ), a 24. oldalon a 9. fejezet végéig egészen biztos, hogy választ kapsz ara is, mit kellett volna kérdezned, és a megfelelõ kérdésre is.
Sajnos teljesen világosan nem megy rövidebben, ezt onnan tudom, hogy anno, harmadéves koromban ( mat-fiz szakon ) vizsgáztam belõle ( 5-re :) ).
Ha esetleg még érettségin innen vagy, nem kell megijedned attól, hogy azt írja: "érettségi vizsga anyagának ismeretét" követeli, valójában ebben a részben - a végén a képletekben szereplõ négyzetgyökvonástól eltekintve - szinte semmi nincs, amihez ne lenne elég az álalános iskola. Persze, mint ismeretanyag. A megértéshez valóban türelem és fejtörés kell.
++++++++
"a világot nem teremtették. "
Ezt ugyan lehet mondani, de a "Big Bang", a Nagy Bumm, vagy
( bocs, "önhatalmulag" elment, folyt )
"a világot nem teremtették. "
Ezt ugyan lehet mondani, de a "Big Bang", a Nagy Bumm, vagyis, hogy a Világ egyszercsak "elkezdett lenni", az tény, amit az elméleti fizika levezetett és azóta - a folyományokra - bizonyítékokat szolgáltattak a csillagászati megfigyelések. Hogy ezt úgy fogalmazod, hogy I-ten teremtette, vagy úgy, hogy "elkezdett lenni", "mert csak", az már hit kérdése. Hihetsz ebben is, abban is.
!!!!!!!
A természettudomány általában a "hogyannal" foglalkozik, a "miérttel" inkább a hit, a vallás, esetleg a filozófia.
Hogy I-ten mit miért, az többnyire emberésszel nem fogható fel. A hogyan az többnyire igen
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!